reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

Dziewczyny. Mam taki zel/balsam liftingujacy z Eveline...mozna tym uda i posladki potraktowac czy nie bardzo? :)
Ale sie stesknilam za moja Malusia Kruszynka :) teraz slodko spi a ja sie na nia gapie :p
 
reklama
Cześć dziewczyny m pytanie czy w ciąży możemy jeść jagody?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Broń Boże!!! Nigdy nie jedzcie surowych jagód ! Zawierają masę bakterii które tylko przez obróbkę cieplną się usuwają! Zwierzęta jak dziki sarny itp. Załatwiają się w lesie i bardzo lubią na krzaki jagód. Czytałam o tym artykuły. Zwierzęta dzikie przenoszą masę chorób podobnych do tasiemców i innych. Jagodzianki , pierogi tak. Surowe stanowczo nie[emoji4] sory że tak ostro ale ludzie kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego. A też w mediach mało o tym.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzeba po prostu dobrze myć. Idąc tym tropem warzyw surowych tez jeść nie można bo rosły w ziemi albo blisko niej i może być toksoplazmoza albo listeria (akurat bardzo groźna w ciąży). W ciąży nawet "umyte już sałaty" myje jeszcze raz.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Trzeba po prostu dobrze myć. Idąc tym tropem warzyw surowych tez jeść nie można bo rosły w ziemi albo blisko niej i może być toksoplazmoza albo listeria (akurat bardzo groźna w ciąży). W ciąży nawet "umyte już sałaty" myje jeszcze raz.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja bym nie ryzykowała. Wszystkich bakterii nie da się usunąć. Przykładowo na rękach mamy ich 5 mln. Na takich jagodach podobnie a nawet więcej . Zawsze lepiej coś ugotować, sparzyć niż jeść na surowo. Wszystkich nie da się usunąć. Zwłaszcza że to maleńkie kuleczki.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko surowe owoce i warzywa mają nieporównywalnie więcej witamin. Od zawsze w dzieciństwie jadłam jagody ze śmietaną i cukrem. Borówki chyba na szczęście głównie rosną na jakis plantacjach i są to wyższe krzaki. Maliny tez jem surowe.. zawsze myte "w kąpieli".


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak mówicie o jedzeniu- ja chyba nie mogę jeść śniadania,bo tak jak i wczoraj tak i dziś zaraz po nim mam nudności i wymioty. Dziś mam smaka na owoce.

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko surowe owoce i warzywa mają nieporównywalnie więcej witamin. Od zawsze w dzieciństwie jadłam jagody ze śmietaną i cukrem. Borówki chyba na szczęście głównie rosną na jakis plantacjach i są to wyższe krzaki. Maliny tez jem surowe.. zawsze myte "w kąpieli".


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Też zjadłam nawet prosto z krzaka i nic nie było. Zgadzam się, że surowe mają więcej witamin.

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ciężko cała ciąże nie jeść np sałaty..
A co do pasożytów to w ogóle powinnismy się co roku odrobaczac ale o tym się w ogóle nie mówi. Każdy nosi w sobie pełno robactwa, wiem to obrzydliwe. To jedna z tych rzeczy o których wole nie myśleć.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry