reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

rurka mieszkam w Szwecji. i tak tu jest: ginekologa w ciazy mozesz wcale nie zobaczyc. tylko polozna. pierwsza wizyta miedzy 6-9tyg tylko rozmowa - jakby uswiadamianie przyszlych rodzicow. miedzy 9-12tc wizyta z wazeniem, krwia moczem i ogolnie zalozenie karty ciazy. no i wlasnie 17-18tc jedyne usg jakie w calej ciazy przysluguje... mozna sobie w okolicy 30tc zrobic jeszcze jedna, ale juz normalnie placac.
i jedynie co to powyzej 35r.z. przysluguje darmowe badanie krwi plus usg w celu ew wykrycia zespolu downa itp.
 
reklama
rurka,
[*] dla jednego z bąbelków Twoich... i cieszę się, że drugi jest mocarny i ma się pięknie :-)


Charlie20, w pół godz tabletka nie dotarła jeszcze do jelit, wiec spokojnie.
ja na poczatku ciąży miałam rozwolnienie. przez kilka dni.


Krropelka - przerąbane w takim razie :-/
 
Krropelka ja bym nie wytrzymała. Ciężko oceniać nie znając innych systemów opieki nad ciężarną i argumentacji medycznej takiegoz stanu, ale jak dla mnie to słaby system opieki. A co z badaniami, wykrywaniem ewentualnych wad czy chorób płodu które można przecież jeszcze w łonie matki leczyć...dziwne, bo Szwecja to dość bogaty kraj.
Ja właśnie robię kopytka pierwszy raz w życiu, mam nadzieję że będą dziewczynkom smakować:-)
 
ja też dopisuje się do ciężarówek bez dolegliwości...chociaż tak jak piszecie byłabym spokojniejsza gdybym je miała!!!
kropelka to faktycznie nieźle tam w Szwecji macie...jedno usg...nie wytrzymałbym i bez badania też!!!!psychicznie wykończyłabym się!!!

nie mam dzisiaj coś apetytu...wczoraj jak sobie o czymś do jedzenia pomyślalam to aż się trzęsłam...a dzisiaj...ble nic mnie nie ciągnie!!!!
Charlie20 miałam parę razy rozwolnienie,ale dodatkowej tabletki nie brałam
 
To jednak w Polsce trochę korzystniej to wygląda. I wszyscy trąbią dookoła, że tak ważne jest usg między 11 a 13 tygodniem ze względu właśnie na wykrycie ewentualnych chorób. Ale co kraj to inne standardy...

Charlie, łączę się z tobą, mnie czyści w ten sposób co drugi, trzeci dzień. Tylko nie wiem, czy to po foliku, czy bardziej jest to efekt łączenia różnych potraw, na które mam ochotę.
Wydaje mi się, że jeżeli po połknięciu tabletki byś zwymiotowała, to powinnaś przyjąć kolejną, ale w przypadku biegunki, to nie sądzę. Poza tym nawet jeśli weźmiesz kolejną, to raczej przedawkowanie ci nie grozi, ha, ha.
 
reklama
Do góry