reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

wiem, ze to moze i glupie, ale zazdroszcze Wam tych mdlosci. w pierwszej ciazy bite 4 m-ce mialam mdlosci calodobowe ( bez wymiotow) i mimo, ze to byl istny horror to teraz jak mnie nie mdli wcale czuje sie z tym dziwnie... jakby cos bylo nietak... ehhh...
 
reklama
witaj kropelka :happy:

kobita... u mnie to badanie z przeziernością, spr kosci nosowej, udowej itd... to podstawa! wszystkim kobietom obowiązkowo 3 USG się robi właśnie ok 12 tc...później połówkowe też tzw. genetyczne czyli oglądanie i mierzenie dzidziola: kończyny, serducho, nerki, mózg... tu z reguły wychodzą właśnie wady rozwojowe.... no i ostatnie w ok 33 tc chyba też dokładnie sie mierzy i sprawdza wszystko.

Mój gin robi na każdej wizycie choć krótkie podglądanie... mnie to bardzo cieszy i uspokaja... ufam mu bardzo i jeśli mówi mi że to nie szkodzi to ja mu wierzę... dlatego unikam dyskusji na ten temat... bo każdy ma inne zdanie a dla mnie najbardziej liczy się to co mówi mój lekarz, w koncu kompetentny, wykształcony i doświadczony facet :happy:

Ach i jeszcze aaa co tam właśnie sie dowiedziałam ze moja psiapsiuła jest w 3tc.... to jej czwarta ciąża i czwarte dziecko będzie :-) fajowo
 
Elzbietka nocos w tym jest ;). czulabym sie mimo wszystko pewniej gdyby mnie mdlilo. a tak to jedynie nieco powiekszone i wrazliwsze piersi, brak okresu i ciagle przerabuanie w glowie czy aby wszystko ok?
a jeszcze do tego fakt, ze pierwsza wizyta u poloznej (12.08) nic mi wiecej nie powie bo to bedzie pogadanka i zero jakichkolwiek badan. a pierwsze usg dopiero 17-18tc... chyba, ze nie wyrobie i gdzies prywatnie pojde.
 
Krropelka, witaj. Ty się tymi mdłościami nie martw. Nie jesteś tu jedyna, która nie doświadcza tych przyjemności;-). Ja też oprócz bolących piersi i sutków oraz braku miesiączki żadnych innych objawów nie mam. Ale wizytę mam szybciej bo 6 sierpnia.

Odnośnie przezierności karku, to wydawało mi się, że to standard i każdej ciężarnej wykonuje się to badanie. Przynajmniej tak miałam w poprzedniej ciązy. Genetyczne badania nie są jedynie standardowe.

Ana, współczuję tych kilometrów. Ty idź na to L4.

Z@t, wrzuć mnie proszę na listę marcóweczek... Zapomniałaś o mnie... Bu...
 
Ostatnia edycja:
Anulka nie zapomniałam:-) no skądże:-)dopisałaś się tam w tym watku listowym? Ja dopisuje z tego watku bo cieżko na głównym wątku wyłapać Wasze dane;-)
 
Krropelka nie martw się brakiem mdłości tylko ciesz! Ja w pierwszej ciąży wogóle nie miałam- nic a nic. Teraz już tylko troszeczkę wieczorem ciut mnie zmuli ale szybko przechodzi
 
kropelka dopiero w 17/18 tc?????:szok::szok::szok::szok::szok::szok: dlaczego tak późno??? SZOK!!! Ale chyba nie mieszkasz w Polsce prawda??
 
reklama
Hej dziewczyny czy wy tez macie często rozwolnienie ? Ja brałam kwas foliowy i pół godziny pozniej złapało mnie na kibel . Czy ja musze wtedy brać druga tabletkę ?
 
Do góry