reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

mój tez się jeszcze nie przekręca zabawek nie chwyta ale rączki się spotkały gada do zabawek uwielbia te z melodiami
co do wczoraj to chyba był taki dzień ja się wczoraj nawet poryczałam :-(
oby dziś było lepiej
Agawa a co to za ćwiczenia na brzuszek i klatkę piersiową?
 
reklama
Sunajka - bywają i takie dni. Jakby nie patrzeć, jesteśmy bardzo obciążone i hormony szaleją cały czas. Trzeba by być supermanem żeby się nie pokruszyć raz na jakiś czas. Ale mamy tu kącik, zawsze ktoś poratuje ciepłym słowem :)

Franek wokalizuje zawodowo: głuży, grucha, nawołuje. Czasem sam się dziwi kto tak głośno krzyknął i rozgląda się szukając źródła.

U nas remont sypialni powoli dobiega końca. Jeszcze tylko karnisz i przeniesienie mebli. Po drodze zaliczyliśmy łatanie połowy ściany, awarię pieca gazowego i przebicie rury z wodą co poskutkowało powodzią na dwóch piętrach... Ale i tak mamy dobry czas, bo do poniedziałku relaks:)
 
heloł
nocka nam się zepsuła. zamiast spac do 6 jak bywało ostatnio, spi do 4. :eek:. zje i powiedzmy ze dalej śpi, ale cwiczy wypluwanie smoka przez sen. i matka lata jakby mi ktoś za to płacił:confused2:
 
Sunajka my chodzimy na rehabilitację metodą Vojty. To są cwiczenia, ktore tam nam pokazują i codziennie ćwiczymy. Poza tym ja z własnej inicjatywy ćwiczę z małym brzuszki - nóżki do klatki, kółeczka, rowerki, przekrecanie go na boki. W zabawie to robimy. Bo młody ma taki brzuszek rozlany, przez to mu ciężej sie ruszać, czy tez podnosić główkę. Ale silny jest i daje rade powoli. Ja juz widze różnice po tych dwoch tygodniach, bo brzusio coraz mocniejszy, taki coraz bardziej zbity sie robi. Ale to pewnie tez wynika z normalnego rozwoju dziecka, ze brzusio sie ładnie kształtuje z biegiem czasu.
 
Agaawa - nie sądziłam że to jest jakiś problem z tym brzuszkiem. Bo Franek właśnie tak wygląda: jest cały smukły i zwarty a brzuch rozpada się po bokach i jest taki duży/szeroki w stosunku do klatki piersiowej i bioder. Jest nieproporcjonalny. Sądziłam że to wynika z tego, że mięśnie brzucha są jeszcze niewyćwiczone.
 
Dziewczyny chustowe bardzo potrzebuję porady :) jaką chustę kupić na początek? Na co zwracać uwagę?
 
Aaaaaaaaaaaa chwytamy chwytamy! !!!!! Serio :-D na zdjęciach trochę licho widać ;-) ale kilka razy łapała zabawki dzisiaj :)
Tu akurat na kanapie leżała musze matę kupić na siłę :)
Taka mala rzecz a jak cieszy hehe
 

Załączniki

  • 1432821983113.jpg
    1432821983113.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 36
  • 1432821995493.jpg
    1432821995493.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 33
Xenian to jest spory problem, bo to powoduje, ze dziecko pózniej podnosi główkę w leźeniu, nie ma siły w ramionach, mogą byc przykurcze mięśni w ramionach. Moj synek podnosi główkę, bo jest silny, ale wygina sie w duzy łuk w kręgosłupie, podpiera sie jakby na piąstkach, a powinien na całych przedramionach. Dzieki temu nie wyciąga jeszcze rączek po zabawki, bo nie ma jak. Co prawda ma na to jeszcze czas, jeszcze tego wyciągania rączek nie ćwiczymy, ale wzmacniamy mięśnie karku, żeby stabilnie leżał na prżedramionach i sztywno trzymał główkę. Ten rozlany brzuszek to tzw rozstep mięśni brzucha. Mozna nic z tym nie robic, ale moze byc potem zaburzony etap pelzania, a moze nawet czworakowania. No w kazdym razie my ćwiczymy. Warto znaleźć dobrego neurologa. Bo dzisiaj byłam na NFZ na USG główki i na kontrole u innego neurologa. USG super, wszystko dobrze. Ale ta neurolog małego przebadała i stwierdziła praktycznie to samo, co tamta neurolog, ale nic nie zaleciła, kazała tylko "nie pozwalać dziecku sie wyginać". Zapytałam ją jak niby mam to zrobić, to wyruszyła ramionami. Nie zaleciła rehabilitacji, ani nic. Mam sie zgłosić, jak zaobserwuję coś niepokojącego, jak ja zapytałam co to moze byc, bo juz teraz sie zaniepokoilam, to tez wyruszyła ramionami. Szok - konowaly!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Agaawa a ten brzuszek to wam lekarz pediatra zdiagnozował ?
faktycznie ći nasi lekarze to beznadziejni czasem są pytasz o porad ę i zalecenia a ona wzrusza ramionami szok
Hubert ma też spory brzuszek większy niż bioderka
ale coraz lepiej leży na brzuszku dziś podczas wietrzenia pupy przed kąpielą zrobił samolocik :-)

IMG_4458.jpg

czasem walnę też minę :-D

IMG_4454.jpg
 

Załączniki

  • IMG_4458.jpg
    IMG_4458.jpg
    33,1 KB · Wyświetleń: 38
  • IMG_4454.jpg
    IMG_4454.jpg
    33,2 KB · Wyświetleń: 45
Ostatnia edycja:
Do góry