reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

mikusia no niestety , wogule nie rozumiem jak mozna przyjsc naprawiac cos wogule nie przygotowanym? facet mial ze soba jedynie kilka narzedzi typu srubokret.. rozkrecil wieko od boilera popatrzyl i hm hm hm no tu sie chyba (nazwal to jakos ) jakas czesc zepsula :szok:

doveinred zdrowka dla mestwinka oby mu goraczka szybko minela , fajnie wam ze wracacie , ze macie do czego.. my tez chcielismy wrocic zanim dzieci szkole zaczna ale sie nie udalo a dominik zaczyna od sierpnia:-( dla mnie szkocja tez nie jest ani nigdy nie bedzie domem , ale wiem ze w pl nie mamy niczego i tam bylo by jeszcze gorzej niestety
 
reklama
Doveinred a myslisz ze w Kanadzie bedzie lepiej....hmm
My tez chcemy juz na stale zjechac do pl.jak maly bedzie mial isc do szkoly,teraz ma 3 lata wiec jeszcze 2 lata...
W sumie bardzo jestesmy zzyci z rodzinka,a oni nie robia sie mlodsi,niestety :no: Chce aby dzieciaki mieli jeszcze cos z dziadkow,a dziadkowie aby nacieszyli sie z wnuczat...a nie tylko na skype :baffled:
W sumie to zastanawiam sie nad biznesem w pl.ale jakos nie mam pojecia co robic,bo masaze,paznokcie ,maski,makijaze robia za kazdym rogiem a nawet tacy co nie pokonczyli zadnych szkol tego typu...:eek:
Anitha oto ich caly sprzet...srubokret ,mlotek....ciekawe kiedy przyjda aby to naprawic?! f a c h o w c y :no:
 
Mikusia moja kolezanka wrocila do polski i otworzyla prywatny zlobek. Po kilku miesiacach musiala zatrudnic kogos do pomocy bo tyle dzieci sie zglosilo. Slyszalam, ze ze zlobkami w calej polsce jest ciezko wiec jak ktos chce wrocic do pracy po macierzynskim a nie ma dziadkow do opieki to taki zlobek to jak zbawienie. Ona dodatkowo prowadzi zajecia z angielskiego tylu spiewanie piosenek czy czytanie ksiazeczk po angielslku.

isabell to Ci sie Kuba troche rozregulowal ;/ musisz przez kilka dni go przetrzymac i nie pozwolic isc spac wczesniej niz ok 20 to pozniej Ci nie wstanie tak wczesnie :)
 
hej dziewczyny
ja dziś już zaliczyłam siłownię , emilka przedszkole ale już jestem zmęczona spałam tylko 3 godzinki
doveinred fajnie że macie taką szansę powrotu do polski my również przyjechaliśmy z założeniem zarobku na mieszkanie miało to być ok 2-3 lata a jesteśmy już 7 mieszkanie w polsce sprzedaliśmy a w zamian kupiliśmy tutaj
owszem fajnie byłoby do rodzinki i wogóle ale w dalszym ciągu uważam że tu żyje się na wyższym poziomie więc ja już nawet nie myślę o żadnych powrotach i w sumie się przyzwyczaiłam

mikusia moja siostra wynajmuje mieszkanie 2 sypialnie w centrum coatbridge koło farmfoodsa jeśli kojarzysz i za wynajem płaci 450f plus council koło 100f więc to zależy w jakiej dzielnicy mieszkasz im dalej od centrum tym będzie taniej
 
Doveinred fajnie ze macie do czego wracac. Ja mieszkanie sprzedalam bo nie stac mnie bylo na utrzymanie a z wynajmowaniem wiecznie byl problem. Ja to chyba bym nie chciala do Polski wracac jakos nie wyobrazam sobie zycia tam.
Justa ja tez wlasnie myslalam ze jak mialabym wrocic do Polski to chyba zlobek bym otworzyla bo z tym ciezko w Polsce, pamietam jeszcze jak ja szukalam dla Kuby a niedawno kolezanka dla swojego dziecka szukala i mowi ze jest porazka.
Anitha no to sa tutejsi fachowcy niestety.
Mi Kuba dzisiaj wrocil ze szkoly o 16 zamiast o 15 bo poszedl na plac zabaw sie pobawic po czym jak tylko wszedl do domu to darl sie w nieboglosy ze go ucho boli. Dalam mu nurofen i antybiotyk no i dziecko spi od 16.30 i to by bylo na tyle z przetrzymaniem go do pozniejszej godz
 
No nie wiem czy w Kanadzie bedzie super ale musze patrzec na M bo oprocz swoich Kaszub to tylko tam mogl by mieszkac na stale bo sa 3 maisteczka ze spolecznoscia kaszubska i juz tam 4 latka temu oferowali mu prace i prawie juz tam sie wybieralismy tylko zaciazylam :)

Goraczka jest..teraz 38,4 i rozpalony bardzo- moze byc od zebow bo wczoraj wyszedl mu juz 4 trzonowiec i teraz wszystke dalej sie pchaja na powierzchnie.

Co do pracy to moj szuka w szkole potem bedzie w wydawnictwach a na koncu w bankach. Ja zakaldam firme protetyczna a ja nie wyjdzie to wlasnie myslalam o otwarciu przedszkola czy swiata dziecka albo soft playa :)
 
oj tak tak.... na soft play czy przedszkole mozna napisac projekt do uni i moze sie uda uzyskac kase a na moj zakald to ciezko niestety ale powoli do celu , zaloze zaklad a jak wyjdzie to bedzie wiecej kasy niz tu mam albo tak samo. Kolezance sie udalo i mowila ze jak pojdzie dobrze to po pierwszym roku juz sie zarabia na siebie.
 
to może zacznij od przedszkola czy soft play.
Oj dobrze jak dzieciaki chodzą spać o 19 tylko szkoda że przed 7 już na nogach są. Kuba dzisiaj to wogle pół nocy urzedowal
 
reklama
Trzeba miec jeszcze troche gotowki aby cos zaczac...
Izka u mnie dzieciaki sa kapane o 19.30 a o 20.00 w lozkach i spia do 8.00...jak jest dzien deszczowy to do 9.00 :tak:
Maly tez jak troche pobryka na dworze w przedszkolu to po obiedzie jest zmeczony ze o 17.oo pada,ale staram sie go czyms zajmowac zeby mnie wczesnie rano nie budzil.
Widzialam pogode na pere dni i zapowiada sie calkiem calkiem,sloneczko czesto bedzie nam zagladalo zza chmurek :-D
 
Do góry