reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

dziendobry

zazdroszcze wam tych ogrodow , my mieszkamy w bloku ale jak tak dalej pojdzie to mieszkanie z housingu nie bedzie sie oplacalo - w ciagu 1.5 roku podniesli nam czynsz o 35 f w tej chwili placimy 310f za 2 bed + 108 taxu

juz prawie 10 a ja wciaz czekam az ktos przyjdzie naprawic boiler , jak tak dalej pojdzie to za godzine ide do nich spowrotem bo zimno mam w mieszkaniu jak niewiem co..

mikusia zdorwka , dobrze ze z dziecmi juz lepiej , my jak chorujemy to jakos dajemy rade , gorzej z dziecmi
 
reklama
Anitha to sporo placisz ale to pewnie dlatego ze zaliczaja to do centrum. Ja mam polowe wykuione a za polowe place czynsz i wciagu tych 3 lat podniesli nam o £30 plus zalozyli jakies drugie konto gdzie co 3 mies place po £30 najmniej a oni niby z tych pieniedzy naprawiaja jakies ogorodzenia itp tylko ze place 3 lata i nie widzialam zeby na mojej ulicy cos robili
 
Dzieki Anitha za zyczenie zdrowka...:-D Oby ktos przyszedl Ci to naprawic,bo rok temu jak mialam problem z bojlerem to dopiero po 2 dniach sie kogos doczekalam,ale na szczescie to naprawil.Tutejsi ''fachowcy'' to tylko cos wymieniaja a jesli to jakas inna robota co wymaga znalezienia problemu to umywaja rece i sie zmywaja :wściekła/y: Mojej znajomej ciekla rurka od bojlera to jej tego facet nie zrobil...wezwal innego ''fachowca'' od zalepiania rurek,hee:-D
Iza pierwszy raz slysze o takim drugim koncie jak piszesz,m.in na naprawe ogrodzenia.My mielismy przewrocony plot to przyszli i nam to naprawili...nic za to nie placilam...bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...:no:
 
iza jak wyglada taki zakup mieszkania? wykupilas polowe i za druga placisz jeszcze czynsz? to czyli ze jak bym wziela kredyt na polowe domu musialabym placic wtedy i kredyt i jeszcze czynsz ? myslelismy o kupnie domu tutaj ale dowiedzielismy sie ze trzeba miec ok 6 tys f wkladu wlasnego bo bez tego nie dostaniemy kredytu wiec duuupa... a nasze mieszkanie jest rzeczywiscie blisko centrum spacerkiem ide 15 min wiec wszedzie blisko..

wlasnie zbieram sie do housingu bo rano juz minelo a oni sie nie fatyguja zeby tu przyjsc...
 
Mikusia no ja niestety tak mam i dopoki tu nie zamieszkalam tez o czyms takim nie slyszlam.
Anitha dokladnie tak. A co do kupna teraz to sie nie orientuje jakie sa przepisy a nie myslalas o domach typu first buy czy cos takiego. Ty bierzesz kredyt na 60% a panstwo daje ci 40% po jakims czasie mozesz te 40% wykupic albo nie. Ja zaluje ze wtedy sie tym nie zainteresowalam. My teraz chcielibysmy kupic 2 polowe bo to bez sensu jest
 
niewiem isabel jak to jest z tym wszystkim , jak dowiedzielismy sie ze zeby dostac jakikolwiek kredyt trzeba miec tez wklad wlasny to zrezygnowalismy narazie , moze w przyszlym roku uda nam sie cos odlozyc i wtedy bedziemy szukac znowu..

bylam w housingu i po rozmowie w ciagu 10 min przyszedl facet.. ku... tyle sie na tym zna co i ja wiec nic nie zrobil:wściekła/y: stwierdzil ze jakas czesc sie posula i musi ja zamowic , a na kaloryfery nawet nie spojrzal twierdzac ze to woda gdzies nie dochodzi i jak wymieni ta czesc to wszysko bedzie dzialalo. Jak dobrze pojdzie to przyjdzie jutro:szok: i zas czeka mnie dzis grzanie wody w czajniku na kapiel :-:)-:)-(
 
WItam....Ne bylo mnie tu chyba z 6 mies albo i wiecej, strasznie zaniedbalam BB bo ostatnio siedze na FB - mamy radza mama i wszystko tam jakos mi szybciej dziala niz na BB albo poprostu potrebowalam odmiany i chwilowego oddalenia sie od forum......

Duzo by pisac co tam u nas sie dzieje bo duzo tego bylo ale z wazniejszych spraw to ze juz sie pakujemy do opuszczenia UK. Za 2 mies wyjezdzamy i wracamy do PL. Wiadomo jak to w tych pogodach borykamy sie z chorubskami i ja mam cos z kregoslupem wiec w PL musze isc na rezonans...

Postaram sie do was wrocic co jakis czas - jak mnie jeszcze przyjmiecie :)
laugh2.gif
Milego dzionka

Azorek Gratulacje z zaciazenia no i tobie gwiazdeczko rowniez :)

Ps. Witam nowe mamy :)
 
Anitha no to najgorszy scenariusz sie sam napisal...wiadomo tacy z nich fachowcy jak z koziej dupy traba....:wściekła/y:
Teraz z dnia na dzien beda szukac przyczyny...oby szybko znalezli ;-)
Doveinred,witam...a dlaczego opuszczacie uk?...pewnie macie juz wor kasy i dlatego...;-):-Dtakiej to dobrze...
 
niestety worka kasy nie ma:no: za to jest jus stan surowy zamkniety naszegi budowanego domku. Wracamy bo z zalozenia zanim wyjechalismy to tylko na zarobek na 5 lat, niestety przedluzylo sie do 6,5 roku ale nigdy sie tu nie bedziemy czuc jak w domu. W PL mozemy byc tym kim chcemy tzn. moj Maz bo tu w zawodzie nie ma pracy a tam moze sie uda. Zobaczymy najwyzej sprzedamy dom i do kanady pojedziemy :tak:
 
reklama
ojjjj Mestwin ma 38,9 stopni mmm moze do Sick Kids sie dzis wybierzemy??? moze byc od zebow ale ponoc (dzisiaj z GP rozmawialam ) ma jakas bakterie w oku....test zrobiony z 3 tyg temu dopiero do mnie dzwonia? a dziecko sie meczy.......zeby mu ida co prawda ale no bez przesadzy.....
 
Do góry