reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

anitha a jestes z Edynburga? Bo jesli tak to pani w przedszkolu Ci zle powiedziala. W sumie to te zasady obejmuja chyba cala Szkocje wiec nie ma znaczenia z jakiego miasta jestes ale dla pewnosci sprawdz na stronie swojefgo councilu. W Edynburgu jest tak :
[h=3]Delaying entry [/h]Traditionally in Scotland almost all children aged between 4½ and 5 enrol in primary school at the start of the autumn term.
Children with birthdays in January and February have the right to delay entry into primary school and a free part time nursery place for an additional year.
Children with birthdays that fall between the first day of the autumn term and 31 December also have the right to delay their start to school but a free nursery place is not automatic and is at the discretion of the child's local authority.
 
reklama
Hey,hey :)
Trochę tu nie pisałam bo jakoś z czasem było kiepsko. Do tego u Nati teraz zęby jak grzyby po deszczu rosną i byłam(jestem) okupowana prawie przez cały czas. Jak ja do laptopa to ona ze mną i tez chce pisać ;-) Obecnie jesteśmy na etapie wyrastania kłów no i szału z nią nie ma,choć i tak bardzo dzielnie to znosi. Miałyśmy kilka nocek nieprzespanych ale już od 3 nocy na szczęście śpi normalnie :) Choć widac już na horyzoncie kolejne perełki w buźce więc pewnie nie na długo ten spokój .

isabell jak Maja? lepiej jej trochę?

Witam nowe mamusie :)
 
u mnie też z czasem kiepsko dlatego nie pisałam ostatnio...
wszystkim chorującym zdrówka życzę;)

Azorek pisałaś o tym gościu od paczek, nie pamiętam nazwy, ae Go znalazłam na emito. pisze, że paczki idą 4-5 dni roboczych. a ile się czeka na niego. tz ja sobie mogę wybrać termin kiedy podjedzie do mnie po paczke czy on ma jakies terminy???

i mam jeszcze pytanie co do Chrztu...czy trzeba mieć stąd jakieś zaświadczenie czy coś jak chce zrobić w Polsce Chrzest...wolę wcześniej wiedzieć żeby nie było niespodzianek;)
 
przerazona ja nie miałam stad żadnych zaświadczeń. Chociaż jak moja mama była w kościele załatwiać nam termin to padło pytanie o zaświadczenie stąd ale w sumie powiedział,że nie jest ono konieczne. Najlepiej zadzwoń sobie do swojej parafii i się dowiedz albo poproś kogoś z rodziny aby poszedł pogadać z księdzem-będzie bezpieczniej i bez niemiłych niespodzianek.
 
a no właśnie już przed ślubem niby chciał zaświadczenie, że mój tu do parafii należy ale powiedział, że w sumie to ma daleko do Kościoła z polskim księdzem i jakoś przeszło no ale teraz jestesmy już tu wszyscy razem...zadzwonię najlepiej;)
 
justa jestem z glasgow ale tak jak piszesz nie powinno miec to zadnego znaczenia. kiedys czytalam ze przedszkola chca sie wyzbywac dzieci skoro szkola jest darmowa , niewiem jak to jest dokladnie. Mi pani w przedszkolu powiedziala ze w momecie kiedy dominik ma mozliwosc pojscia do szkoly nie ma juz darmowego przedszkola i tego sie trzymalam. Bylam dzis w szkole mam dokumenty do wypelnienia, sekretarka pokserowala jego akt i jest ok, dobre jest to ze zawsze moge sie wycofac jesli np w sierpniu uznam ze naprawde nie jest jeszcze gotowy na pojscie do szkoly.


ja do chrztu nie potrzebowalam niczego
 
witam nowe mamusie na forum troche mnie tez nie bylo :zawstydzona/y:
przerazona podajesz i m date kiedy tobie pasuje zeby przyjechali i w ten dzien ktos sie zjawi po paczke tylko godz nie da sie ustalic. odbieraja np w pon i juz w czw-pt moja mama ma paczke w domu:tak: nazywaja sie johanexpress ale przyjedzie kurier z dpd :tak:
 
Cześć dziewczyny,Jak tam zdrówko u Was i u małych pociech?:biggrin2:U nas kaszel się pomału uspakaja i Zuzia marudzi,że chce już do szkoły:biggrin2:nigdy bym nie przypuszczała, że będzie ja tak strasznie do niej ciagło:szok:
anitha- mieszkamy na Springboing to niedaleko Shettleston. Pozdrawiam:biggrin2:
 
Anitha Kuba chodzil do przedszkola w Glasgow, on jest z grudnia i mi powiedzieli ze moge go puscic jak mial 4,5 albo pozniej bo do 5 roku zycia on ma prawo byc w przedszkolu.
Maja juz dobrze, wczoraj jej minelo na szczescie bo juz sie martwilam bo ona mi lekow nie chciala brac.
 
reklama
dzieki za podpowiedzi , jutro spytam sie pani jak to jest ze mi powiedziala inaczej..

isabel dobrze ze z maja juz lepiej ;-)
aga niby nie daleko a jednak kawalek jest.. na spacerek raczej sie razem nie wybierzemy :-(
 
Do góry