reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

anitha to co Ci skopiowalam we wczesniejszym poscie bylo ze strony councilowskiej. Wydaje mi sie ze pani liczy na to, ze moze nie wiesz jakie masz prawo a one zyskaja nowe miejsce w przedszkolu. Ale zlozyc podanie mozesz a tak jak piszesz pozniej sie wycofac jesli zmienisz zdanie.
 
reklama
anitha wybierzemy,wybierzemy tylko niech się cieplej zrobi :-) :-):-) chociaż właściwie złej pogody jak na styczeń to tu nie ma,co prawda to moja pierwsza zima tutaj i myślałam,że będzie choć trochę śniegu :-(
 
justaaa tak mi sie pomalu wydaje ze jest jak piszesz , i faktycznie gdyby nie ty niewiedziala bym o tym przepisie- nie szperalabym po stronach councilowskich bo normalnie w swiecie uwierzylam w to co powiedziala mi pani w przedszkolu :zawstydzona/y:, ciekawa jestem co mi jutro powiedza jak im o tym powiem :rofl2:

aga trzymam za slowo :-) moze wybierzesz sie kiedys z dziewczynkami do green parku na spacerek;-)
 
anitha nie daj sie, ja mialam fajne babki w przedszkolu i powiedzialy mi ze dziecko nie musi isc do szkoly ale moze. Ja akurat mlodego puscilam bo mi to bylo na reke bo juz wtedy sie przeprowadzilismy ja nie pracowalam wiec bez sensu bylo mi jezdzic specjalnie do glasgow zeby go do przedszkola wozic
 
witam :-)

panie w przedszkolu wygladala na lekko zdziwiona ze jej o tym powiedzialam , ale stwierdzila ze musze porozmawiac z glowna derektorka przedszkola o tym. Nie moglam jej znalesc wiec rozmowe przekladam na jutro :tak:
pogoda dzis okropna domarzlam na polu jak diabli, ale za to teraz patryk spi a ja mam czas dla siebie - no moze nie do konca bo lece sprzatac :-D
 
Witam.
Przerazona Ja tez nie potrzebowalam zadnego zaswiadczenia,ale tak jak dziewczyny napisaly najlepiej zadzwon do swojej parafi i sie zapytaj.Z ktorej czesci Livingston jestes?
Anitha Ja przed zapisami do szkoly dostalam list z councilu,ze moja coreczka moze isc w tym roku do szkoly albo w przyszlym roku(moja corka jest z polowy grudnia);w tym liscie nie bylo nawet wzmianki o tym,ze jesli zostanie w przedszkolu to bede musiala za nie placic.Ja jednak zdecydowalam sie ze pojdzie teraz w sierpniu do szkoly ze swoim rocznikiem.
 
martka82 a jak twoja corcia radzi sobie z jezykiem? dlugo chodzi do przedszkola? ja sie troche boje bo dominik chodzi dopiero od wrzesnia czyli 4 miesiace , na dzien dzisiejszy nadal mowi po polsku do kazdego , niby rozumie co sie mowi do niego ale boje sie ze w szkole moglby miec problemy z dogadywaniem:-(
 
anitha -sorki ze się wtrącę ale opowiem możne jak jest w naszym przypadku.Zuzia poszła do szkoły w sierpniu nie chodząc wcześniej do przedszkola,nie mając żadnego kontaktu ze szkockimi dziećmi.Nie rozumiała kompletnie języka bo jesteśmy tutaj niespełna rok czasu,pierwsze 2 miesiące były ciężkie (nie tylko dla niej:-() bo Zuzka nic nie rozumiała i wiecznie im płakała a teraz.... płacze kiedy nie może iść do szkoły a język (aż wstyd się przyznać) zna już chyba lepiej ode mnie :zawstydzona/y: Wydaje mi się,że nie masz co się zamartwiać na zapas bo do sierpnia jeszcze kawał czasu :biggrin2:
 
reklama
Anitha a tak naprawde to czemu nie chcesz go poslac do szkoly? Bo jesli chodzi o to ze to szkola to nie powinnas sie przejmowac bo pierwsza klasa to zabawa zreszta w dryugiej tez jest bardzo lekko. Ja mam wrazenie ze oni tu wogle bardzo malo robia ale wiadomo to zalezy od szkoly
 
Do góry