reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Witam sie i ja, pisalam z samego rana ale widze ze wcielo.
Bzyczek wspolczuje, zdrowiej szybko bo kawke mi jestes winna:-). Dobrze, ze chlopakom juz lepiej.
Anitha to dobrze, ze wolaja.
Przerazona no powinnas wypijac cnajmnie 1,5 litra. Dobrze, ze Ci przynosza, a ubranka to tak jak Bzyczek pisala body, pajacyki, spodenki po dziewczynce yez moga sie nadawac zwlaszcza po domu. Moj Kuba jak byl maly to zawsze tak jakos sikal, ze pampers byl suchy a on caly mokry i wtedy docenilam ciuszki po corce kolezanki, bo nie ma sensu kupowac niewiadomo ile bo za chwile bedzie za male. Dla Majki tez mialam sporo ubran po chlopcach.
Cytryna ja tam widze mnostwo tez dla dziewczynek, owszem na gumtree mniej ale na ebay jest duzo, ja wszystkie ciuchy tam kupuje, rzadko cos nowego, najczesciej jak na przecenach cos mi wpadnie w oko, chociaz terz to chyba bede musiala nowe kupic bo na ten wiek uzywanych juz malo jest
Moj Kuba mial dzisiaj taekwondo i oczywiscie zrobil cyrk, najpierw w domu ze nie chce isc, ale jak dostal rekawice i buty to juz byl szczesliwy, a potem tam na miejscu ze on sam nie zostanie i w ryk. Na koniec jak go odebralam to mowil ze fajnie bylo
 
reklama
mi kaszkami to już czytałąm ale co się dziwić, że ludzie sieją panikę jak chodzi o zdrowie ich dzieci...

co do picia i jedzenia to na moim przykładzie nic się nie zmieniło sprzed ciąży (zero zachcianek). ale nie wiem czego to wina bo wcale nie boję się przytyć bo wiem że dla maluszka zrobię wszystko. nawet myślałam o badaniu, żeby sprawdzić czy ciążowe zachcianki to wynik kultury i miejsca w których żyjemy czy może jest to bardziej sprawa indywidualna. a dlaczego się nad tym zastanawiam? bo mi tutaj nic nie smakuje...tz szkockie jedzenie. a u nas w pl sklepie niewiele jest więc może gdybym była ew pl jadłabym ogórki kiszone i krówki bo miałabym dostęp...:-)

co do tych ubranek to ja też widzę fajne na gumtree itp ale większość w edim lub dalej a ja z liv jestem więc jakoś głupio jechać po ubranka za 5 f i wydać więcej na paliwo:-)
 
bzyczek zdrowiej :) ja tez zawsze zauwazalam ze dominik mowil wiecej po pobycie w polsce. tak samo bylo tym razem przed wyjazdem mowil ale nie wszystko i raczej to byly pojedyncze slowa albo proste wyrazy - w polsce z kazdym dniem mowil coraz wiecej a teraz po 2 mcach od pobytu w pl mowi juz prawie normalnie :) wiec da sie z nim rozmawiac albo sluchac jak mnie poucza np. jak mowie daj lapke.. odpowiada mi mamo zwierzeta maja lapy ja mam rece :D

przerazona ja jak rodzialam dominika dostalam ubranka po corce kolezanki.. byly tam doslownie jedne rozowe spioszki a takto kolory uniwersalne typu bialy zolty zielony.. i skorzystalam ze wszystkiego oprocz tych 1 spioszek :)

co do siusiania ciesze sie ze wolaja ale smiac mi sie zachcialo rano jak musialam wstac z patrykiem... pielucha byla cala zsikana.. dominik ma prawie 4 lata a nadal spi w pampersie , sa dni ze codziennie jest suchy ze wstajemy na siku a sa takie ze potrafi sie przelac nawet..
 
przerazona no wlasnie to nie chodzi o zachcianki tylko o wybor tego co dobre dla dzidzi, ja sie staram jesc sporo nabialu, troche miesa (ktore wciskam w siebie bo nie lubie) bo bialko,ryby, jajka bananow na potas ;), brokuly (nie pamietam juz na co :-D). Staram sie tez jesc regularnie co kilka godzin.
Mi sie juz nie chce jest po 18, ale jak opisalam poloznej na akupresurze jak dzidzia szaleje w brzuchu w nocy, to powiedziala zebym sprobowala jesc kolacje bo malenstwo moze byc glodne. No i pomoglo :)

No ale wody pij wiecej knoecznie!

Ja zachcianki mialam przez pierwsze 3 miesiace: nie moglam zniesc czekolady, strasznie duzo jadlam owocow i innych kwasnych rzeczy i snily mi sie po nocach polskie potrawy ;)
 
Co za dzien, od rana zupe gotuje i nie moge jej skonczyc, najpierw Kuba na taekwondo, potem go odebrac, potem moze z 40 min bylam w domu i poszlam do sasiadki na imieniny, jak wrocilam znowu zupe nastawilam, ale ze mloda nie spala w dzien to do marleny pojechalam po godz w domu i teraz mam nadzieje ze juz dokoncze ta zupe. Mloda juz spi, aby do rana pospala bo nie wyobrazam sobie ze mi w nocy wstanie.
 
i to tyle ze spokojnego wieczoru. Majka wstala po godz, probowalam ja uspac ale nic z tego, chciala ja wykapac to zrobila szal, ja nie wiem co jej w tej wodzie przeszkadza. Zobaczy paproszek paniczny wrzask, zrobilo sie troche piany z mydla, wrzask. Ciekawe o ktorej teraz pojdzie spac. Teraz czy chce czy nie bedzie chodzila spac w dzien bo ja dziekuje za takie cyrki
 
isabel ja mialamtak z dominikiem w zeszlym roku. tez jakis smiec on wrzask piana z mydla czy szamponu wrzask, doszlo do tego ze nawet bal sie lancuszka i korka w wannie!! pozniej jak patryk podrusl i zaczeli sie kapac razem wszystko mu przeszlo i juz mu nic nie przeszkadza nawet jak kapie sie sam - wiec cierpliwosci to minie :)

co do zachcianek w ciazy i jedzenia to ja mialam przy dominiku zachcianki na czekolade.. dziennie potrafilam zjesc caly sloik nutelli czy jakiejs czekolady , oprocz tego jadlam tony frytek i chipsy :p przy patryku nie mialam wogule zachcianek (kilka razy na lody) diet nie mialam w zadnej ciazy nie wciskalam w siebie tez wstretnych brokolow czy soku pomidorowego (maz mi kazal ale wkoncu pil sam)wody/sokow pilam tyle ile mi sie chcialo ale napewno nie wiecej jak litr dziennie...
 
Anitha mam nadzieje ze minie bo juz jej sie wykapac od jakiegos czasu nie da a uwielbiala siedziec w wannie i nie pomaga jak Kuba z nia jest albo ja i tak sie drze

Chcialam sobie dzisiaj zrobic wlosy bo ostatnio z moich utlenianych faba zeszla wiec nie za dobrze wygladaly i co farba mi nie przykryla tych utlenionych wlosow
 
Ostatnia edycja:
reklama
isabel - moja cora tez miala taki moment,ze darla mi sie w wannie i wylazila sama z placzem i do dzis nie wiem co to bylo,ale meczylam sie przez 2 tygodnie z tym jej lekiem przed nie wiem czym...?! nie posliznela sie, woda tez byla ok. Ale czytalam,ze wiele dzieci ma taki okres. Wczesniej uwielbiala kapiel a tu nagle klops! probowalam wszystkiego. Zeby umyc jej glowe musialam specjalnie zakupic basen i kapalam ja w basenie,bo tu o dziwo sie nie bala - cos bylo w tej wannie nie tak. Dopiero gdy zakupilam nowa mate antyposlizgowa - kolorowa z rybkami - dala sie przekonac i od tego czasu znow uwielbia kapiel:) takze corce twojej tez minie:)
 
Do góry