reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Zapytaj położną przy okazji ważenia, ale mówię ci, że wszystko ok :-D:tak: Jeśli zjada tyle, ile powinien i ogólnie jest żywotnym dzieciaczkiem, to niech sobie śpi. Sen to zdrowie ;-):tak: Moja przespała pierwsze 9 godzin, jak miała niecałe 4 tygodnie ( co dla mnie też było szokiem totalnym, bo przecież noworodki tyle nie śpią :-)) A jednak. więc nie wątp, tylko korzystaj, póki możesz, bo pewnie mu przejdzie :-D
a tak dla pewności możesz mu dawać na śpiocha mleko tak koło 23, ja tak robiłam do około 5 miesiąca, może krócej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
magdziarz U nas było tak samo jak u vampiry. Mała miała kilka tygodni jak zaczynała spać coraz dłużej,położna kazała Ją budzić i na początku próbowałam ale ona była nietomna i za nic nie chciała w nocy jeść tylko spać więc odpuściłam. Zanim skończyła 3 miesiące już potrafiła przespać całą nockę-czasem (choć rzadko) z jedną pobudką na mleczko. Ale właśnie ok 3 miesięcy zaczęła spać ok 10-13 godz i tak ma do dziś :) Zazwyczaj zasypia 19-20 i budzi się 7-8 :-)
 
A mi mówili, żebym pozwoliła spać... Choć fakt, na początku starałam się budzić, bo miałam schizy, że zaraz jej cukier spadnie i w śpiączkę zapadnie- to dlatego, że miała hipoglikemię po urodzeniu. Ale potem sobie darowałam i dawałam jeść tak koło 23ciej właśnie i tyle
 
Cudownie :) a niech śpi, na zdrowie mu wyjdzie ;)
Powiedzcie no mi, co ja muszę ze sobą zabrać na 2 tyg do Polski? Jedziemy 1 raz, odkąd tu jesteśmy, Grzdyl to już w ogóle 1 raz ;) co się przydaje, a co lepiej sobie odpuścić?
 
Witam z rana.
Wczoraj bylam padnieta, zasnelam sybciutko i w nocy spalam cudownie. Mestek spal jako tako bo 2 razy sie obudzil, cos mu przeszkadzalo i mysle ze zabek bo powoli juz 2 sie przebija. U nego bardziej odczuwam te zeby bo wiecej sie slini a go bardziej boi niz Barnimka- on jak poszedl spac na drugi dzien obudzil sie z zebem i nic nie wiedzielismy.

No u nas jak byl mniejszy to super Mestek spal teraz mu cos sie odwidzilo . Idzie spac o 20 stej budzi sie raz na mleko i o 5 wstae bo wyspany. Idziemy do kuchni i troszke sie pobawi i zasypia na lezaczku z wibra. Wcesniej spal super bo do 6 a nawet do 7 od 20 stej a teraz no nie wiem moze te zeby......
Barnim malo spal bo od swoich pierwszych dno spal 9 godz. na dobe potem od 5 mies zaczol przesypiac noc - ale tez z nauka bo cwiczylismy go metodami z ksiazek. Przestaam dawac jedzenie w nocy juz jak mial 5 mies , dostawal wode jak chcial i zaczol sie najadac za dnia.
Jakos teraz zabieram sie do trenowania Mestka ale nie mam checi i sil. Nie wiem , ale pewnie po urlopie bedzie trenowany na bank o ile sam sie nie przestawi.

vampiria-moj jest na maodyfikowanym a dobrze to on nie spi. lepiej niz B. ale i tak malo. Pewnie swoje przesypia ale zawsze?
magdziaz - jakie masz ustalone menu kiedy co i o ktorej je synek. To dobrze ze spi, jak bie bedzie spal w nocy czy budzil sie czesto wtedy musisz zredukowac sen dzienny ale na razie jak wszystko jest dobrze to nie przejmuj sie.

Zapraszam na kawke do mnie. Moze juterko albo w srode? ktos chetny- no madgziaz moze wkoncu uda ci sie przyjechac ;-)a jak nie to ustalilas cos z tym chodzikem?
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja, dzieci z dziadkiem na spacerze więc odpoczywam
Joasia mojej małej też najpierw 2 wyszła a zaraz potem 1 i dwa kolejne, potem miała 4 a dopiero niedawno 3 wyszły a jedna 3 jeszcze idzie
Magdziarz ciesz się że tak ładnie śpi i oby zostało mu tak jak najdłużej. Ja swoja budziłam regularnie w ciągu dnia bo ona w dzień tak ładnie spała za to w nocy często się budziła i nadrabiała jedzenie. Ja do polski to w sumie tylko mleko dla małej biore zeby jej nie zmieniac. Zawsze paczke wysyłam to też i pampersy wrzucam bo po co tutaj kupować skoro w domu zawsze mam zapas a i u nas tańsze
Doty gratulacje dla Nikoli. Ja swoja drugi dzień trenuje i ogólnie to sama częto siada na nocnik ale nic nie robi tylko potem w spodnie i przybiega i pokazuje gdzie sisi zrobiła
Vampiria no to miałas przeboje u lekarza, ale w sumie mnie to nie dziwi jakoś
Azorek dzięki za linka
Doszłam do wniosku że jednak takie łóżko jej kupię, znalazlam na ebay z innym motywem za 65 więc po co przeplacać. Zastanawiam sie tylko czy mogę gdzieś dokupić takie pojemniki pod to łóżko. Nie muszą byc kolorowe mogą być białe.
Bzyczek mi sie wydaje że ty takie masz nie?
 
Ostatnia edycja:
Azorek, a może ja Ci torta upiekę? Albo coś :-) jak coś trzeba Ci pomóc-daj znać :tak: sałatki, ciasta? Nie wiem co prawda, jak wyglądają urodziny, ale domyślam się, że trochę roboty z tym jest ;-)
no troszke roboty bedzie napisze Ci na gg:-) przyjme kazda pomoc ktora mi sie oferuje:tak::-D a mlody niech spi. amelkowna mi tak spala jak byla mniej wiecej w jego wieku:-D kladlismy ja ok 20-20.30 butla mleka i wstawala ok 10:szok: po jakims tyg przestawila system i wstawala juz ok 8-9 a pozniej to juz o 7 i tak jej zostalo:tak::-)

Isabell ja mysle ze takie szuflady to mozna by kupic w poundstretherze. tez widzialam te za 65Ł (chyba waybuloo) nam zalezalo na tej peppie wiec dla tego wzielam te ktore mam. a nie wiem czy zwrocilas uwage ze te lozka zmieniaja ceny w zaleznosci jaki charakter z bajki sie pojawia na nim:baffled::dry: zupelnie jak by to robilo rozniece czy jest peppa czy toy story:sorry2:

Vampiria moze byc od pieluszek. kolezanki corcia z pl miala podobnie ze wlsanie nie bylo wysypki tylko takie maziowate cos. ja wtedy nie skojarzylam a teraz jak napisalas to do mnie dtarlo. jak chcesz yto podrzuce ci wielorazowe i sprawdzisz jak bedzie po tym.:tak: aaa i planuje do ciebie jutro podjechac przed praca na kawke daj znac czy bedziesz w domku tak ok 15.30 :tak:

ja wczoraj po pracy padlam jak kawka normalnie. zjadlam kolacje,moj wlaczyl jakis film (interesujacy i wciagajacy) ale moje zwoje mozgowe nie pozwolily mi obejzec heheh zasnelam jak to sie mowi "w opakowaniu"...maz mnie 3 razy budzil zebym poszla sie przebrac w pizame ale ja nawet tego nie pamietam:szok::zawstydzona/y: a dzis moze wreszcie okna umyje bo sie za nie zabieram jak pies do jeza normalnie ehhh
 
właśnie zaczynam szukać fotelika na gumtree i emito ale ciężko spotkać taki z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa:-(może się uda:-) no to faktycznie z tym fotelikiem to mam refleks;)

ja teraz mam inny problem. gadałam tak, że będziemy sami jak się SYNAL urodzi a teraz wszyscy chcą przylecieć, chyba za bardzo im pojechałam :szok: ale wszyscy chcą na święta BN: mój brat z żoną, ojciec, teściowa i siostra męża. pierwsza kwestia jest taka, że ich wszystkich razem nie pomieścimy w jednym czasie bo nawet nie będzie na czym spać po drugie nie przepadają za sobą:szok: sądzę, że ojciec jak zawsze gada gada a i tak nie przyleci ale wiadomo...a jak się dowie, że teściową to zaprosiłam to się obrazi:confused:z mojej strony wszyscy wiedzą, że muszą sobie za bilet zapłacić bo nas nie stać ale druga strona...nawet napisałam do siostry męża, że może lepiej jak przyleci w ferie a nie na święta bo może już będzie ładniejsza pogoda to przy okazji coś pozwiedza...ale odpisała, że przylatuje pomóc a nie zwiedzać i żebyśmy "zamówili im bilet":szok:tak źle i tak niedobrze...teraz będę myśleć jak tu wszystko pogodzić a o zamówieniu biletów to nie ma o czym mówić bo my sami nie jedziemy na ślub mojego brtata właśnie ze względu na koszty...
 
przerazona a poco ci w foteliku 5cio punktowe pasy?? ja wiem ze takie to do wozkow sa ale do fotelikow?? wiekszosc nawet najlepszych marek fotelikow samochodowych jest oparta na 3 pkt pasach. a zta siostra Twojego meza to sie usmialam ..przylatuje zeby pomagac wiec zamow mi bilet ?? hahah to taniej ci niania wyjdzie ;] bez ceregieli bym odpisala ze jak chce przyleciec to niech sobie sama bilet zamowi bo wolala bym te kase przeznaczyc na dziecko a nie na nia ... widze ze u ciebie podobnie jak i u mnie niektorzy mysla ze my tu (za przeproszeniem) sramy pieniedzmi ktore z nieba nam leca:/
 
reklama
Doveinred, Grzdyl pierwszy posiłek je o 6:30 [dzisiaj znowu sie tak obudził, więc to chyba tylko zryw taki był ;)], je 210ml. Śpi do 9:30, je 210ml. Zasypia ok 11:30, na pół godz, zjada kaszkę[właśnie muszę dzisiaj zobaczyć, ile to ml, bo zjada 18-20 łyżeczek...] pół godz później dopija 150ml. Zasypia ok 14:00, na godzinę, je 210ml. Potem zasypia o 17/17:30 na pół godz, je jabłko, jakąś godz później 180ml. Po kąpieli o 19:30 zjada 180/210ml i śpi :-) Tak to u nas wygląda :-)
Przerazona, niezłe akcje tam masz ;) Ja Ci powiem, że jak się Grzdyl urodzil, to nikt do nas nie przyleciał 'pomóc', ale byłam im akurat za to mega wdzięczna, bo miałam jakąś awersję do ludzi, przez mniej/więcej 2 tygodnie ;-) ale jeśli ktos przyjeżdża pomóc, to na mój rozum nie przyjeżdża 'z łaską' i nie obciąża tych, którym ma pomóc [chociażby finansowo]. Nie daj sobie wejść na głowę i nie wierz, że wszyscy wiedzą lepiej jak się opiekować Twoim dzieckiem-nawet jeśli to Twoje pierwsze dziecko, a inni wychowali juz tuziny ;-)
 
Do góry