reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

zapytam w konsulacie o ten dowod ale bedziemy teraz jakos w marcu w pl to zobacze moze uda sie juz cos zalatwic a ile sie czeka na ten dowod? juz myslalam o nim ale jakos tak czasu nie bylo ale bylby spokoj na 5 lat a tak to wez pamietaj zeby wyrobic co rok:(
A ja tyle sie naszukalam aby zamowic ten aspirator,szukalam na stronach i w bootsie ale nie mglam znalezc ale dobrze wiedziec ze sa:)
 
reklama
yas09 ja chodze w czwartki tam na grupe wiec zapytam prowadzacej czy jest cos takiego bo nic nie slyszalam ale moze byc ciekawie jesli to prawda:-)
 
justa, tu się nie zgodzę z tym mleczkiem, bo wiem, że są normalnie dostępne w sklepach mleka bez laktozy- ja mojej kupiłam jak jej się krostki na buzi pokazały i myślałam, że to skaza. Na szczęście to nie było to. Dobrze, bo mleko było gorzkie niesamowicie i Natalka wyła, kiedy musiała je pić :-D Ja jej kupiłam wtedy cow & gate comfort. No ale fakt, najlepiej by było receptę dostać, wtedy jest jeszcze jeden plus- mleko jest za darmo :-D

yas, no ja zamierzam małej wyrobić brytyjski paszport, słyszałam, że ogólnie jest mniej zamieszania z tym. Wszystkie dokumenty wysyłasz pocztą, a paszport przynosi ci kurier.

Ja się dziś wściekłam i wypełniłam aplikację o housing benefit, mam nadzieję, że coś dostanę, bo będę leżeć i kwiczeć jak mi się jeden kontrakt skończy :-(. O child benefit już prawie zapomniałam- w końcu minęły już trzy miesiące, odkąd aplikowałam, child tax credit też pewnie się opóźni, więc trzeba kombinować

Pogoda dzisiaj wstrętna. Gdyby nie to, że musiałam kilka spraw załatwić, to byśmy się z domu nie ruszyły, bo mała coś katar ma, mam tylko nadzieję, że to nic poważnego
 
Martka my też dostaliśmy ten niebieski w razie ataków. Jak ty rozpoznajesz, że dzieci mają kaszel bo są chore a nie dlatego, że mają astmę?
Na razie mnie to wszystko przeraża. Mój synek późnym popołudniem ok 16-17 dostaje singular4 a na wieczór przed snem aerius. Dostaliśmy te leki od lekarza w Polsce, który podejrzewał już astmę. Oczywiście powiedziałam im tutaj o nich i kazali dalej to podawać, ponieważ tutaj też są dostępne.
gasiorek witam Cię nie miałyśmy okazji się poznać:-) jeśli mogę coś doradzić a propo priobiotyków... Mój pediatra w PL poradził, że najlepiej podawać pro i prebiotyki w naturalnej postaci. Tzn w diecie np w jogurtach naturalnych. Kupuje chłopcom jogurty naturalne mieszam z owocami i robie koktajl. Uwielbiają je. Natomiast w momencie jak dostają antybiotyk podaję Lacidobaby pro i prebiotyki w saszetkach do rozpuszczania w wodzie. Lekarz powiedział, żeby nie podawać takich codziennie bo organizm się uodparnia i w momencie choroby nie działają tak skutecznie.
yas09 nie chcę wprowadzać w błąd ale z tego co się orientuję nam polakom nie wyrobią brytyjskiego paszportu, nawet jeśli ojciec byłby szkotem, tylko gdyby matka była szkotką a ojciec polakiem lub jeśli Ty miałabyś obywatelstwo brytyjskie. Nam się udało zrobiliśmy chłopcom paszport 5 letnie jak skończyli roczek:-) a chwile potem zmieniły się przepisy:zawstydzona/y:
 
bzyczek, to jest tak, że jeśli jedno z rodziców pracuje tu od ponad 5ciu lat, to dziecko może dostać brytyjski paszport. Jeszcze będę się dowiadywać dokładnie
A teraz uciekam wciskać bąblowi marchewkę
 
Moj chorowitek przysnal na momencik wiec moge usiasc na momencik. Gasiorek ja ten aspirator wczoraj kupilam w bootsie w Fort Kinnaird.
Ale sobie posiedzialam...wlasnie moj T z pracy wrocil i musze podniesc szanowne 4 litery:happy:
 
HEy

Katarek » Inne akcesoria dla dzieci - opinie użytkowników znam.to


gasiorek- masz ten dokladnie katarek?:baffled: Mi do glowy nie przyszlo by dziecku ciagnac odkurzaczem gilki:baffled::confused:

My mamy taki aspirator do nosa, wyciagany silą mojego pociagniecia Fridę.
Najpierw sola fizjologiczna,wtedy sie wszystko rozmiekcza i samo wychodzi. a potem ciagne ta fridą i jest ok.
Smaruje mascia majerankowa, a do tego mamy te kropelki vipo-rub(nie pamietam nazwy) na poduszke kropie, a i na noc mam ta wtyczkę do kontaktu mietowa.
I kataru nie mamy:-)
ALe jeszcze kupię ten oczyszczacz powietrza i bedziemy wykurzac choroby i grzyba z domu:-D


Napiszcie co i jak mozna zrobic z tym BRYTYJSKIM PASZPORTEM DLA DZIECKA bo ja cos slyszalam, ale wiem ze nie mozemy tego zrobic, ale moze cos sie tam pozmienialo i teraz mozna???




Mleko specjalne dla alergikow mozna kupic przynajmniej umnie!!

W aptece Lloyds jest mleko
SMA lactose free 400 gr ok 5, 50
Sma soya- odpowiednik nutramingenu .800 gr ok 9 funtow

Ja wlasnie takei mleko kupowalam , zanim sie doprosilam sie tu o recepte.
Ale na ebayu tez mozna kupic prosto z czarnego rynku:-D:-D
 
reklama
vampiria to prawda ze jest latwiej z tym paszportem, jedna rzecz tylko to ten podpis osoby trzeciej na aplikacji bo nie kazdy moze i nie kazdy chce taki podpis zlozyc,no i druga rzecz to zebranie papierow z5ciu lat

bzyczek84 to nie do konca tak z tym obywatelstwem bo ja go nie mam i moj maz tez nie - ale ja moge pisac tylko na moim przykadzie bo sa rozne opcje. jak vampiria pisala to musi byc te 5lat legalnej pracy lub studia jednego rodzicow do momentu narodzin dziecka a jesli te 5lat mija jak dziecko jest juz na swiecie to najpierw trzeba wyslac aplikacje do home office o obywatelstwo dla dziecka z czekiem okolo 500funtow - nie znam dokladnej kwoty - i wtedy po paszport ze standardowa oplata.
 
Do góry