reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Bzyczek 84 witam rowniez:-) dzieki za pomoc,u nas jest ten problem ze Piotrek prawie wogole nie chce jesc teraz jogurtow,kupilam mu takie z probiotykami i sprobuje dac ale jesli nie bedzie chcial to chcialabym wlasnie podac ten w saszetkach a kupilam wlasnie taki probiotyk co pisalam bo innego nie bylo ale chyba dla pewnosci zadzwonie dzis do naszego pediatry i sie zapytam
 
reklama
O child benefit już prawie zapomniałam- w końcu minęły już trzy miesiące, odkąd aplikowałam, child tax credit też pewnie się opóźni, więc trzeba kombinować
Kurcze aż tyle to trwa? Ja też wysłałam aplikację o child benefit i zdziwiona jestem,że nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi,wydawało mi się, że szybciej odpowiedzą. Wysłali mi tylko jakieś dodatkowe papiery z prośbą o pesel,NIP,jakies dodatkowe dane z Polski,odesłałam im to od razu ale od tej pory cisza-a było to już 1,5miesiąca temu.
Za to working i child tax cerdit dostaliśmy w miarę szybko więc jeszcze się na becikowych Ł500 załapaliśmy,w zeszłym tyg wplynęła kasa na konto :)
 
to chyba taka pora na katarki i kaszel bo u nas to samo i juz sie 2tyg kurujemy a cora z przedszkola ciagle cos przywlecze to druga sprawa.
zdrowka wszystkim bo to najwazniejsze:-)
 
Misialula dokladnie taki,wczesniej tez sobie nie wyobrazalam ale kolezanki polecaly to zakupilam,a co do fridy to opinie sa rozne,moja bratowa uzywala ale zrezygnowala bo zawsze po uzyciu ona lapala bakterie i miala problemy z gardlem,zreszta juz nie raz o tym slyszalam ale najwazniejsze ze u was sie sprawdza:)
 
joasia79 z child benefit do pol roku mozesz poczekac - ja zanim dostalam dzwonilam do nich 3razy i za kazdym razem odpowiadali ze maja na to pol roku i rowno po wyrownanie bylo na koncie wiec cierpliwosci ale nie zaszkodzi zadzwonic i upewnic sie ze maja wasze papierki i sa w toku.
trzeba sie upominac o swoje juz kilka razy sie przekonalam i jak cos zalatwiam to po kilka razy dzwonie bo oni zawsze przytakuja mowia ze wszystko zrobione a kolejna osoba zdziwiona jak z nia rozmawiam i o niczym nie wie.
powodzenia
 
Joasia, no nie wiem, u mnie to trwa i trwa, wysłałam w na początku grudnia, na początku stycznia dostałam list, że mam im dosłać ten nieszczęsny NIP, a teraz już cisza...
Yas, ty mnie nie strasz, że mogę pół roku czekać, bo się chyba załamię totalnie. Mi babka mówiła, że rozpatrują w ciągu 3 tygodni...
No, teraz czekam na papiery do podpisania z counsilu i donoszę dokumenty na housing benefit. Napisałam, że chciałabym dostać wstecz od urodzin małej, ciekawe, czy wezmą pod uwagę.

Mój na szczęści jest tu 7 lat i pracuje nieprzerwanie dla jednej firmy, więc nie powinno być problemu z paszportem. Trzeba mieć P60 na 5 lat wstecz, a co do podpisu, jeśli może być menadżer, to myślę, że moja szefowa zbytnich wstrętów by nie robiła...
 
gasiorek ja nie wyobrazam sobie tego uzywac:baffled:.
Frida nam wystarcza .
Ale fajnie ze mnie oswiecilas, bo nie mialam pojecia ze takie zeczy wymyslaja.
Nie, to nie dla mnie, nie wyobrazam sobie wlanczac odkurzacza w srodku nocy:happy: Sasiadka by mnie ukamieniowala:-D:-D
 
Ja rowniez mam taki aspiratorek do noska i powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolona. Najpierw zakrapiam nosek woda morska odczekuje chwilke i czyszcze nosek. Fajna sprawa. Jesli chodzi o fride to non stop mi sie zatykala a moj facet brzydzil sie nia czyscic nosek bo wyobrazal sobie jakby wciagal gluty Nikoli do buzi az mu sie nie dobrze robilo. Widzialam takie aspiratorki na ebay Dr Bee Electronic Nasal Aspirator for Babies & Toddlers on eBay (end time 17-Mar-11 11:50:28 GMT)
 
A co z tym obywatelstwem i pozwoleniem na pobyt gdy
- pobieramy benefity
- czas 5 lat tu, bedzie juz jak dziecko bedzie mialo rok????


Mamy prawo
Prawo pobytu jest naszym prawem wynikającym z prawa Unii Europejskiej i nie mamy obowiązku starania się o tzw. EU residence permit, czyli pozwolenie na pobyt. Residence permit po prostu potwierdza fakt, że jako obywatele UE mamy prawo pobytu w Wielkiej Brytanii. Pozwolenie to jest normalnie wydawane na 5 lat. Może być przyznane na okres krótszy, jeśli ubiegający się ma zamiar pracować lub studiować przez mniej niż 12 miesięcy.
Przyczyną odmowy wydania pozwolenia na pobyt może być fakt, że aplikant przebywa w Wielkiej Brytanii z krótką wizytą, że szuka pracy (lub będzie pracował przez mniej 3 miesiące) albo nie pracuje i korzysta z pomocy finansów publicznych.

MojaWyspa.co.uk: Goniec - Pozwolenie na pobyt w Wielkiej Brytanii na podstawie przepisw Unii Europejskiej - strona 1
 
reklama
vampiria zadzwon do nich i zapytaj o ten child benefit osobiscie ale 1,5 tak to wygladalo jak napisalam - dzwonilam 3razy i mowili maja na to pol roku a pozniej dostalam cale wyrownanie. a child tax credit rzeczywiscie szybko przyznaja wiec nie wiem teraz o ktora ci chodzi - cb czy ctc?
 
Do góry