reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

hej no wreszcie Was troszkę nadrobiłam. Widzę nową mamusie- Witaj yas09:-). Jak ja nienawidzę nocek. Idę tylko dwa dni a cały tydzień chodzę do tyłu.
Kinga mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać tą kaucję. IsabellL jeśli chodzi o mnie mi pasują także weekendy więc jak będziesz miała chęć to zapraszam do nas na kawkę.
Chciałabym pomóc tym mamom, które mają problem z kąpielami i myciem włosów, ale nie wiem jak. Moi chłopcy odkąd się urodzili uwielbiali się kąpać, z myciem głowy też nie było problemów. Więc życzę powodzenia.

 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczyny,nie ma mnie pol dnia a juz ciezko Was nadrobic:-D
Bzyczek84 moje dzieciaki tez dostaja ten Clenil100 rano i wieczorem,a do tego tabletke na noc(montelukast),a jak maja duszacy astmatyczny kaszel to jeszcze Salbutamol(niebieski).Moje dzieciaki tak jak twoj synek jak sa przeziebieni to nie moga skakac ani biegac bo kaszla caly czas:-( i jedynie pomaga im ten niebieski inhalator.U nas najgorsza pora roku to zima,bo najwiecej choruja:-(;teraz tez sa chorzy:-(.Moj synek ma co 4 miesiace kontrole w szpitalu w sprawie astmy juz prawie od trzech lat;a coreczka narazie nie dostala skierowania do szpitala na kontrole,narazie kontroluje ja GP co jakis czas.
Kinga My na poprzednim mieszkaniu tez mielismy problem z landlordem.Kiedys przy odslanianiu zaslon spadl Nam na glowe karnisz:szok:(dobrze ze nie dzieciakom),ktory trzymal sie jedynie na czterej malenkich gwozdziach:szok:,ktore spadly razem z karniszem to powiedzial ze to nasza wina:wściekła/y:;wyszedl nam grzyb(astmatyczne dzieci nie powinni przebywac w takim domu) na sciane przez zle zalozona rynne(woda sciekala Nam na sciane),to tez nasza wina,bo nie wietrzymy:szok:.Dobrze ze to bylo przed nasza przeprowadzka do nowego domu,wiec dzieciaki dlugo nie musialy przebywac w zagrzybionym domu:-). A mieszkanie jak nam wynajal to chcial nam wynajac z popisanymi scianami i bardzo brudnymi wykladzinami:szok:,dopiero jak maz powiedzial ze napewno sie nie wprowadzimy do tak brudnego domu to wymalowal sciany i wypral wykladziny:szok:.Nauczeni nauczka na nowym mieszkaniu porobilismy zdjecia jak wygladalo to mieszkanie przed nasza przeprowadzka i jak nam sie cos nie podobalo to odrazu zadzwonilismy zglosic to.
IzabeLll tak dobrze pamietasz:-) jestem z Livingston.Zapraszam dziewczyny na kawke,jesli bedzie Wam po drodze:-D
 
Hej dziewczyny wlasnie wrocilam z play group i powiem wam szczerze ze pogoda do kitu! Snieg z deszczem:szok: a mialam dzisiaj takie fajne plany i nic z tego nie bedzie... musze sie dowiedziec jeszcze o jakis innych miejcach gdzie mozna chodzic z dzieciaczkiem Isabell moze ty cos wiesz??

 
witam:-) widze ze znowu jak sie od kompa odsune to skrobiecie tyle ze z 20 min trzeba nadrabiac:-D
mialam leciec dzisiaj do tego konsulatu po paszport amelkowny i doopka blada--po pierwsze otwarte maja od 13 dopiero (gapa ze nie sparawdzilam:/) i nie moge znalesc amelki nr pesel!!:no: od rana szukam wszedzie gdzie moge i lipa!! jestem pewna ze zabralam go z pl ale chyba sie pomylilam:wściekła/y:
zadzwonilam (z wielka nadzieja) do urzedu w u nas w pl i jestem super mile zaskoczona bo normalnie nie podadza takich danych przez telefon:sorry2: ale pan przemily i w 5 min znalazl i nam podal:-D:-D:-D:-D:-D jestem mega szczesliwa heheheh dzisiaj maz zabierze mloda na zdjecie do fotografa i jutro rano sie zawiniemy i zlozymy ten wniosek:tak: ja zaraz uciekam do urzedu pracy a pozniej jeszcze cosik mam w planach wiec w domku bede pewnie po 21 znowu:zawstydzona/y:

ja amelkowny tez nie moge przestawic na picei mleka z kubka:wściekła/y: no uparla sie i mleko to tylko butla jak wleje do kubeczka to nie pije wcale:szok::crazy: kupilam cala mase roznych kubeczkow od wyboru do koloru a ona nie i koniec:wściekła/y: niewiem moze predzej odstawi mleko niz butle:zawstydzona/y::baffled:
 
Emilia gdzies chyba rzucilo mi sie w oczy, ze chcesz przejsc na mleko dla alergikow i nie podawac produktow zawierajacych laktozy? Ale wiesz ze teog mleka nie kupisz sama w sklepie tylko potrzebujesz recepty od GP? Nie wiem jak Twoj lekarz ale gdybym nie mialam potwierdzenia ze szpitala ze Natalia ma skaze to nie daliby mi recepty. I to samo mialo kilka moich kolezanek tutaj - zawsze mowili ze ta skora czy problemy z kupka to nie od skazy. Ale miejmy nadzieje, ze Twoj GP bedzie spoko i dostaniesz. A poza tym jesli chcesz wykluczyc z jej diety produkty, ktore moga powodowac alergie to nie tylko te ktore zawieraja laktoze tylko ogolnie bialko krowie. Ja wiem o tym duzo bo mialam kilka spotkac z tutejsza dietetyczka jak kamilam tylko piersia i pozniej jak juz wprowadzalam nowe posilki Natalce.
Wiec jak masz jakies watpliwosci to pisz. Ja np nie wiedzialam, ze jak dziecko jest uczulone to nie moze zjesc mleka krowiego pod zadna postacia i tak np nie moglam jej podac ani sama zjesc nawet kawaleczka herbatnika w ktorym byla np serwatka czy mleko w proszku. Ale ostatnio rozmawialam ze znajoma z polski i mi powiedziala, ze ona nie przestrzegala tego tak bardzo (bo w sumie nikt jej nie powiedzial) a poza tym co jakis czas probowala czy juz jej ta skaza zniknela i teraz jej corka ma 5 lat i nadal ma skaze. A nieleczona skaza moze sie przeksztalcic w astme i pewnie jakies inne powiklania.
 
Czesc dziewczyny:-)
Ale wy sie rozpisalyscie nie wiem czy uda mi sie to nadrobic zreszta jak zwykle ale udalo mi sie choc troche przeczytac:-)
Witam nowe mamusie:-)
Misialula w polsce to sie nazywa KATAREK aspirator do nosa mozesz poszukac w google i poczytac o tym a tu na ebayu znalazlam to samo wyszukaj baby-vac.Polecam bardzo bo poradzi sobie z nawet bardzo gestym katarem.
Isabell ja nie bardzo wiem jak wrzucic tu link wiec poszukaj na stronie boots baby probiotic tam mi wyszlo ale jak bylam wczoraj w bootsie to babka powiedziala ze nie maja czegos takiego:baffled: kupilam wiec w polskim sklepie Dicoflor 30 ale ty te probiotyki to tak sama podajesz czy konsultujesz z lekarzem bo wlasnie tak sie zastanawiam czy moge podac???
Deveinred nie wiem czy jest sens z tym katarem konsulowac w pl bo maly wczesniej to chyba mial na zeby a teraz niestety dostal od taty zreszta wiadomo jak to przy chorobie,mam taka nadzieje ze juz na dlugi czas pozegnamy te chorobstwa.
Dobrze ze wy o tych paszportach bo my w lipcu do pl lecimy a ja clkowicie zapomnialam ze bedziemy musieli zrobic nowy paszport:szok: no ale z tego co pamietam to zawsze 3 tyg czekalam wiec jeszcze mamy czas
 
gasiorek my wyrobilismy Natalii dowod bo nie dosc ze jest za darmo to jeszcze wazny na 5 lat. Poki co to poza unie nie planujemy z nia leciec na wakacje wiec luzik. Pewnie da sie tez wyrobic w konsulacie wiec porownaj co Ci sie lepiej oplaca.

A ten aspirator do nosa maja w bootsie tylko w takich wiekszych. I najlepiej jak zakroplisz najpierw nos sola fizjologiczna zeby rozrzedzic wydzieline bo pozniej ladnie wszystko wychodzi.
 
Izabell chyba nic z kawy, jak narazie:(
Asiek idzie jutro do pracy, Agi Emilka chorutka a Azorek lata za paszportem.Poczekam az znajda chwilke.Jesli wybaczysz nam i nadal bedziesz chciala nas zobaczyc??
 
my tez uzywalysmy takiego aspiratora do noska - swietna rzecz, gruszka sie nie umywa

jak planujecie na stale tu zostac to moze warto wyrobic ten brytyjski paszport bo na 5lat jest wazny i nie trzeba odnawiac co roku. ja tez myslalam o dowodzie a jak juz bylismy z mezem w polsce razem - bo zazwyczaj sama latalam i nie dalo sie wyrobic bez obecnosci lub podpisu meza u notariusza - to zapomnialam o tym, chyba dlatego ze byl to okres poswiateczny i inne rzeczy byly na glowie:-)
 
reklama
dziewczyny slyszalyscie o jakies grupie z tancami dla dzieci od roku? ponoc cos jest nad lidl-em na leith walk-u? ale to taka niesprawdzona informacja i to jeszcze od faceta wiec nie wiem. moja mala lubi tancowac wiec mysle ze fajne byloby cos takiego.
 
Do góry