reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

misialula jesli chodzi o sprawy zwiazane z rezydentem to ja nie korzystalam z polskich stron bo rozne zbieznosci sie tam zdarzaja - staralam sie dzwonic do HO bezposrednio i to kilka razy bo z doswiadczenia wiem ile pracownikow tyle opini i porad:-) i moge tylko mowic na swoim przykladzie ja to zalatwialam - nie wiem czy dobrze czy nie ale efektownie:-)
 
reklama
widze ze tylko mi sie dzis wyjatkowo nudzi na forum - rano mala byla w przedszkolu a teraz z tata poszla na spacer a ja obiad z wczoraj mialam wiec takie obijanko - no coz trzeba korzystac bo nie czesto takie chwile relaksu sie zdarzaja:-)
 
Anitha moja mała też pulchniutka, ma 11,5 kg i mam nadzieję, że teraz jak zaczęła chodzic, to waga stanie jej w miejscu na jakiś czas. Ona za butlą to nigdy za bardzo nie była, wypija mi około 90, czasami 60, czasami 120, ale to bardzo rzadko.
Emilia ale takie mleko musisz sobie załatwic na receptę, przywieźć z Polski lub poszukac na ebay. Nie ma problemu, poczekam, może przyszły tydz będzie lepszy, a jak nie to mzoe nastepny.
Doty to moja mała tak samo, je wszystko i najlepiej to by buzi nie zamykała> Co do mycia włosów to ja miałam problem z Kubą ale jak był większy, dałam mu pustą butelkę po szamponie i sam sobie polewał głowę a resztę ja spłukiwałam gąbką. Z Mają na razie nie mam problemu, bo ona ma bardzo mało włosów> Co do wyjśc tutaj to ja za bardzo ci nie pomogę, chodze do małpy u nas albo do coatbridge. Wiem ze w Coatbridge jest też jakieś miejsce ale nie pamiętam jak się nazywa. A może ty znasz jakieś grupy co się odbywają w czwartki i piątki bo ja bym się chętnie z małą wybrała.
Bzyczek a dzięki za zaproszenie, pewnie skorzystam
Martka tak naprawdę to nie mam daleko do livingstone wię może Cie nawiędzę. Mamy chłopaków w podobnym wieku to by się mogli pobawic
Gasiorek ja się pytałam lekarki jak byłam w Polsce i powiedziala mi, że przy antybiotyku koniecznie i przy problemach z brzuszkiem dobrze by było podawac, a aspirator możesz tez na ebay kupic a jak będziesz w Polsce to tam sobie kup, jest z wymiennymi wkładami.
 
Isabell ja juz wlasnie kupilam na ebayu ten aspirator:-)
Kurcze nie dodzwonilam sie do lekarza ale na szczescie Piotrek wypil chociaz jogurt,dzieki za informacje Isabell:-)
I tak cale szczescie bo z Piotrusiem juz duzo lepiej no i w koncu niedlugo bedziemy mogli wyjsc z domu bo tak to tylko tyle co do lekarza a wiadomo maly juz w domu to doslownie swiruje zreszta ja tez.
 
Co do katarkow to ja jestem staromodna i ma gruszke :-D Robie malemu inhalacje z soli fizjologicznej ktora udraznia tez nosek i szybko dochodzi do siebie. No i smaruje go mascia czy kropie kropelki specialne na udraznianie.
Co musze kupic napewno to banki lekarskie :) przydatne bardzo ale trzeba wiedziec jak stawiac.

CO do paszportu to o paszport bryt. sie nie staramy bo wracamy do kraju wiec nie jest dla nas potrzebny a co z tym idzie nie mam informacji na ten temat wiec nie doradze ....

no Gosia to ja:-)
widze ze ty sie szykujesz do porodu powoli, na ktora masz sie zjawic w RI?
Emilia dzieki za linka i bylabym wdzieczna jakbys zapytala o zajecia dziewczyn. najbardziej interesuja mnie piatki i niektore srody i czwartki.
No prosze.... zgadlam :-D Cesarke mam 2 marca :-)

Chodzi Ci o zajecia dla dziec? Bo sa w czwartki niedaleko zyraw w kosciele.
dziewczyny slyszalyscie o jakies grupie z tancami dla dzieci od roku? ponoc cos jest nad lidl-em na leith walk-u? ale to taka niesprawdzona informacja i to jeszcze od faceta wiec nie wiem. moja mala lubi tancowac wiec mysle ze fajne byloby cos takiego.

jest jedna grupa wlasnie z tancami - szkocka na ktorej bylismy ona jest na : dalmeny street kosztuje o ile pamietam okolo 4 f.

hej Jak ja nienawidzę nocek. ]
Ja tez nienawidze..... pracowalam 4 lata na dniowce potem rok na nocce na 3 shifty...... tragedia .....

azorek- no u nas Barnim to mleka nie pije od dawien dawna wiec naszczescie nie mam tego problemu...... moze poprostu wes butle i nie bedzie...
 
Ostatnia edycja:
Isabell wiem ze w piatki odbywaja sie zajecia z dzieciaczkami w coatbridge w bibliotece od 10.00 do 10.45 ale najpierw musialabys sie z nimi skontaktowac czy sa jeszcze jakies miejsca nr tel gdybys potrzebowala 01236856444 ja jutro chyba sie wybiore do airdrie do biblioteki zajecia sa od 9.30 do 10.15 wiec jak bys chciala mozemy sie tam spotkac pozdrawiam
 
doty a ty chodzisz na te zajecia do coatbridge? I co na nich jest? a te w airdrie to gdzie dokladnie i tez co na nich jest? moze i bym sie wybrala
 
reklama
pewnie was nie nadrobie ale dzis mam dobry humor depozyt odzyskany nawet bezposrednio do reki:-):-):-):-) wszystko zalatwione wiec juz mam luz tylko teraz zostalo jeszcze zmiana adresu wszedzie ale to juz maly pikus:-D;-) tylko sie cos martwie o ta moja niunke bo tak mi jej szkoda tak sie biedna meczy z tymi zebolkami zasnela dzis normalnie w 5 sekund a w ciagu dnia tak sie biedna splakala ze ja az plakalam razem z nia:crazy::no: zaraz was sobie pocztam:-p
 
Do góry