reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

mi brakuje kontaktow ale bardziej takich kawowych a do mojej pracy to juz dawno mi sie nie chcialo chodzic. Praca jak praca i dobrze ze jest ale mi ona nerwy bardziej zszargała i jak pracowałam to wiecej sie wyzywałam na moim G albo na Barnimie- wiec strasznie nerwowo- dlatego juz poszłam szybciej na macierzyński.
 
reklama
No ja wlasnie bardzo bym chciala isc w pon, ale kurcze ta godzina taka troche nie dla nas, bo Nadia idzie na drzemke zazwyczaj o 11ej i obawiam sie,ze juz po 30 min zabawy bedzie marudna. no chyba, ze jej sie cos przestawi pod wplywem emocji:)
 
Hey dziewczyny :)
Pamiętacie mnie jeszcze? Dawno na ten wątek nie zaglądałam,ale teraz postaram się częściej udzielać. Ostatni raz tu pisałam jak jeszcze w ciązy byłam a teraz już od miesiąca w końcu jestem mamą:) w końcu się doczekałam-urodziłam 12 dni po terminie. Już miałam termin na indukcję wyznaczony ale moja córcia się zlitowała i dzień wcześniej się mi skurcze zaczeły. Teraz już powoli mamy ogarnietą nową sytuację z dodatkowym członikiem rodziny. Od 1,5 tyg tez jesteśmy już tylko w 3-wcześniej była moja mama,potem siostra-stad tez nie siedziałam dużo przed laptopem i na forum. Ale myślę,że teraz uda mi się częściej Was czytać i pisać.
Widzę,że piszecie o powrotach do pracy i benefitach. My póki co złożyliśmy wnioski o child benefit oraz working tax i child credit i czekamy na odpowiedź.
Powrót do pracy to dla mnie na razie odległy temat ale ja na pewno będę chciała wrócić do pracy na 2 dni w tyg tak aby 16 godz pracować,już przed odejściem na macierzyński pytałam czy jest taka opcja i się zgodzili. Te 2 dni w tyg Nataszką bedzie opiekował się tatuś :)
 
hejo:-D widze temat benefitow grrrrrr wiec zaczne tak(jako ze mam ostatnio wprawe:dry:)

kiedy maz pracowal 35h w tyg a ja juz po macierzynskim pracowalam 12h nic nam sie nie nalezalo----zero workong taxu dla mezastego, zero housingu i council benefitu i ciezko bylo bo co ja do domu raptem 380Ł wnioslam+80 child benefit i mielismy wtedy jakies 25Łtyg child taxu


teraz jak mezasty zmienil prace (i chyba skonczy jako self employed jak sie okazuje) to mamy jego wyplate+54Łtyg child tax+80Łmiesiecznie child benefit+ ja jestem na zasilku dla bezrobotnych wiec 260Ł miesiecznie...niby nadal nie kokosy ale mezowi dali workong tax (7Ł tyg hahahaha--przynajmniej pieluchy kupie:-D) i mamy dostac housing i council benefit ale pewno dadza tez grosze


staje na rzesach zeby zalapac prace na wieczory ale jest ciezko:baffled::dry: na wieczory niby pozostaje sprzatanie np biur czy w marketach ale aplikuje od ponad 3 mcy i doopa:angry:nawet przed swietami bylam w jobcentre i gosc mi mowi ze na czas swiat szukaja na poczte-dal ulotke i mowi zeby aplikowac online....wracam do domu a tu lipa tylko stanowisko jakiegos managera zostalo:szok:
ja tez nie umiem tak sie zamknac w czterech scianach...ja musze do pracy nawet juz nie za kasa (choc kolorowo nie jest) ale dla mnie samej dla kontaktu z ludzmi i chocby z mopem:tak::-D mam fuche na osiedlu u jednej pani pomagam bo jest niepelnosprawna i wrocila ze szpitala do zapuszczonej chalupy i sobie nie radzi ale kokosow tez mi to nie da niestety---ale choc jest z kim pogadac i sie wyrwe na troche z domku:-)

wiec proponuje skladac aplikacje i wysylac o benefity--najwyzej odmowia. nie korzystajcie z tych biur polak w szkocji bo naciagaja strasznie. a niestety jak chodzilam do citizen advice to tez nie zawiele pomogli...pan zrobil kalkulator benefitow online wyszlo mu ze tyyyyyyyle moge dostac i doopa:dry:tyle to sobie sama moglam sprawdzic bez szlajania sie do nich ehhh
 
My wybieramy sie na grupe na 100%,no chyba ze nas zasypie:)Mozemy sie spotkac juz przed budynkiem.
A co do benefitow,to zgadzam sie z Ewą,tez powypelnialabym wszelkie mozliwe aplikacje sama. Firmy typu Polak w Szkocji biora za to niezle pieniadze. Z tego co pamietam to juz jak przejdziesz na macierzynski mozesz wypelniac częsc aplikacji,nie musisz czekac na urodzenie dziecka.Working tax credit powinnas dostac. Jakby co sluze pomocą,bezpłatną:)
Do jutra:)
 
donneired- a moge spytac gdzie pracujesz
??

Ja tez wole pracowac, bo przeciez caly dzien w domu to oszalec mozna:-)
no i wlasnie kontakt z ludzmi:-)
A nie tylko 4 sciany


J
 
Ostatnia edycja:
Pracuje jako care assistant w domu starcow.

Ah mic mi sie nie chce. Wróciliśmy z grupy Barnim można powiedzieć ze był grzeczny. Teraz go polozylam i chyba zasnął? dodam chyba....
W czwartek skan na łożysko ale mam nadzieje ze sprawdza dzidzie również.

Zabieram sie za sprzątanie.

misialula-
powodzenia
 
Ostatnia edycja:
hej. I jak bylo dzisiaj na playgrupie? duzo dzieci? Nam sie nie udalo dzisiaj wybrac, bo przez to zabkowanie byla kiepska nocka i Nadka szybko dzis odpadla - poszla na drzemke juz przed 11ta.Ale moze za tydzien damy rade...
 
reklama
no i stalo sie nie mam juz pracy... myslalam ze jakos sie dogadam z szefowa ale nieststy sie nie udalo i musialam zrezygnowac..
dzownilam do taxow i teraz czekam na list, wiem tylko ze gorzej nie bedzie :) jak co to pojde do pracy przez agencje :D

misiula jak ci poszlo??
 
Do góry