reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Anitha współczuję, czasami tak niestety bywa. Dlatego ja ciągle mam dylemat, podobnie jak doveinred mam serdecznie dość mojej pracy ale jeśłi chodzi o kwesteie dogadania się z szefem to mam super.
Co do benefitów to wszystko oczywiście jest zależne od zarobków. Na ich stronie jest kalkulator i można sobie obliczyć ile można dostać. Najlepeij jest jak 1 osoba robi 30 godz tyg wtedy jest ten dodatkowy dodatek. Z jednej strony opłaca się mieć wtc bo niby są to dodatkowe pieniądze a z drugiej jak tylko przekroczysz pewien próg to nie dostaniesz nic. Mnie akurat najbardziej wkurza że oni biorą pod uwagę zarobki z poprzedniego roku bo co z tego że wtedy były wyższe jeśłi obecnie twoja sytuacja może być gorsza. Nie wiem dokładnie jaka jest kwota. Wiem że znajomy ma 1100 mieisęcznie na rękę i ma wtc 30 tyg więc to nie dużo. Ja bym nie wysiedziała w domu jeśli bym miała liczyć tylko na wtc chyba żebym mogła coś na lewo zarobić.
Ja za to do pracy dzisiaj nie poszłam, bo tak mnie brzuch bolał już od wczoraj że całą noc nie spałam, więc zadzwoniłam że chora jestem bo bym nie wydoliła w robocie po nieprzespanej nocy i z bólem brzucha.
Jutro kolejny dzień czekania na kuriera
 
reklama
A tak jeszcze odnosnie benefitow to najlepeij jak uda sie pracowac i je dostawac. Nam moze w tym roku sie uda bo ja dopiero w sierpniu wrocilam do pracy i to na 14 godz a od polowy pazdziernika na 20 wiec zaroki juz mnejsze a w kwietniu i maja mialam maternity allowance czyli nic ( dobrze mysle ze tego nie wlicza sie do dochodow?) moj J tez malo nadgodzin bral wiec jak dobrze pojdzie to sie zalapiemy
 
isabela to wg mnie duzo twoj znajomy ma wtc - 30 tyg czyli 120 miesiecznie, my na dwoje mielismy teraz jakies 40 f miesiecznie!! moj maz pracuje 40 godz tyg. ja pracowalam hmm.. roznie 12-16 tyg.
z jednej strony ciesze sie ze odeszlam bo moja szefowa to kawal suki i tyle ale z drugiej strony to zawsze praca byla i samo wlasnie to wyjscie z domu, odetchniecie od dzieci :D ale jakos dam rade. teraz przynajmniej nie bedzie juz problemu z urlopem albo dniami w jakie musialam pracowac...
mam tylko nadzieje ze poroadzimy sobie finansowo , tymbardziej ze jeszcze polowa mieszkania zostala do urzadzenia..

co do tego co pisalas o tym ze biora pod uwage zarobki za ubiegly rok to zgadzam sie , ale mnie zawsze pytaja jak mniejwiecej przedstawia sie sytuacja na rok obecny i wtedy mowie ze bede miec mniejwiecej tyle i tyle. i tak mi obliczaja
 
Anitha Tak ale tylko on pracuje po po 40 godz tyg. Skoro tylko tyle godz pracowałaś to nie powinniście aż tak odczuć tej różnicy tym bardziej że może coś wam wyrównają z wtc. Mnie też zawsze się pytają ile mniej więcej zarobie w obecnym roku ale i tak sami to sobie jakoś przeliczają.
Ja dzisiaj już ogarnęłam mieszkanie, powiesiłam pranie, nastawiłam następne, Maja właśnie poszła spać więc zrobie jakiś obiad a potem do lekarza a właściwie pielęgniarki na cytologie. Robiłam w Pl ale wyszedł mi jakiś stan zapalny więc idę sprawdzić. Brzuch mnie nadal boli, sama już nie wiem czemu
 
Hej , witam mamusie ze Szkocji......
dziewczyny jestem tu nowa - pomożcie!!! Samotność doskwiera........przyjechałam z synkiem 3mce temu do Edynburga......szukam mamuś które mieszkają w Szkocji, w Edynburgu......chodzą z dziećmi na spacerki czy na jakies spotkania dla dzieci.......gdzie, kiedy? Czy ktoś może jest z Leith.......my jesteśmy kompletnie zieloni i samotni........ :(((((
pozdrowionka -ania i kuba
 
hej ejdzejka:D tu wiekszosc mam z leith wiec jak cofniesz watek o 3-4 strony to doczytasz o zajeciach dla dzieci na leith :D ja tylko jestem z oxgangs i misialula spoza edka...

a ja dzisiaj mialam gosci na kawce amelka poszala z kolega wiec zgarnelam sajgon po tornadzie ktore mi przez mierszkanie przeszlo i polozylam mloda spac..byla tak padnieta ze nawet mleczka nie wypila i juz spi hehehehe jak nigdy czas zasypiania 5 minut :O
jak soe ksiezniczka obudzi to na piechotke polazimy kolo jeziorka pod blokiem bo szkoda pogody---wreszcie snieg poszedl i deszcz niepada:D


osz ty... mlod\ puka smoczkiem do drzwi:/ przechwalilam buuuuuuu
 
WItam nowa mame.
A synek w jakim wieku ?
tak jak azorek pisze cofniesz sie o kilka stron i bedzie tam mowa o zajeciach.
Nastepne sa w czwartek na gorze leith o 10 rano wiec jak co to moge poprowadzic.
 
amelka w szale przed zasnieciem wywalila wszystko(doslownie wszystko:szok:) z szuflad i zasnela na podlodze:-D podlozyla sobie poduszke i w raczkach nadal ma zacisniete piastki i trzyma spodnie dresowe hihi:-D:-D:-D nie chce jej budzic to ja przykrylam kocykiem i niech spi hahaha nigdy do tad nie zdarzalo jej sie sypiac po katach hahah zawsze w lozeczku zasypiala:-)
 
reklama
Supcio!!!!!! :))))))))))))))))))))))))
Już się cieszymy !!!!!!!!!!!!
Mam synka(Kuba) w wieku 17 mcy - napisałam ci prywatnego :) zanim weszłam tutaj...... :)
Dzieki dziewczyny jestescie wspaniałe - i bardzo mi pomagacie - jestem juz na skraju zalamania i chce do ludzi !!!!!! Normalnie dziczeje w tym domu :)
Zaraz poczytam stronki wcześniej........musze sie lepiej rozeznac tutaj jeszcze slabo czaje :)
 
Do góry