reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
kurcze fajne to :) dzieki ,ja mam zabezpieczenia tylko na kontaktach. co do szfek to u mnie chyba i tak lipa bo ja nie mam zadnych uchwytow.. :(

misiula nie umiem co pomoc z benefitami, sama sie zastanawiam czy dawali by cos wiecej jak bym odeszla z pracy bo mam coraz wiekszy mlyn.. boje sie zrezygnowac bo boje sie ze nie dadza mi wiecej niz teraz a wrecz przeciwnie zabiora wtc. i niewiem co zrobic niby jest housing benefit i council tax benefit ale ostatnio robilam takie sprawdzenie w necie to wyszlo mi ze housing benefit mi sie nie nalezy a council tax dawali by mi 20 f miesiecznie (chyba ze zle wypelnilam)
 
anitha - sa takie zabezpieczenia na szafki gdzie nie sa ci potrzebne uchwyty na szafkach zeby je zabezpieczyc. One sa jakby naklejane na szafke i mocno sie trzymaja. Latwe do otwarcia dla doroslego, ale dziecko sobie z tym nie poradzi;) pozdr.
 
Misialula mas zdobre nastawienie:)nie jestes niczyja sluzaca:)
Nie planuje wielkiej imprezy.Mamy malutkie mieszkanko.Na roczek przylatuje moja siostra, wujek z ciocia.Plus my to juz 5 doroslych.Do tego 4 znajomych , ktorzy maja swira na punkcie Asi(Karolina i chlopaki).To juz 9.Do kazdego dzieciaczka dolicz 2 rodzicow.Do tego dzieciaczki beda juz bardzo mobilne wiec nie ma szans na opanowanie tego w naszym mini-salonie.Chcialabym mala uroczystosc, bardziej dla dzieciaczkow niz doroslych , wiec myslalam o softplay-u.
Dzis bylysmy w Monkey bizness z Asiek, ale to jeszcze za duzo na nasze maluszki.Ogromne miejsce, duuzo ludzi, glosni i beznadziejny barista, robiacy jedna kawe przez 10 min!!!
Szukam dalej...
 
Masz racje Emilia, opinie sa podzielone, nie czytalam ich, ile ludzi tyle opinii-jeden zadowolony mniej drugi bardziej:) ja takich gadzetow nie potrzebuje, bo moja nadka nie interesuje sie tym co jest w szafkach-raz powiedzialam, ze nie wolno i juz tam nie idzie. Zabezpieczylam tylko dolne polki tam gdzie trzymam jakies detergenty, ale u mnie wystarczy,ze owine gumka uchwyty i juz ich otworzyc nie moze hehe.
 
Anitha w tesco też są te zabezpieczenia. Ja chyba też bym musiała kupić, bo Maja to wszystkie szafki i szuflady otwiera.
Misalula masz dobre nastawienie, ja też ostatnio nic nie robię a to dlatego, że mój J ma wolne, siedzi w domu i mało co robi więc czemu ja mam coś robić skoro pracuję. Poza tym ostatnio jestem zdania, że praca nie zając, nie ucieknie. Nie zrobie dziś to jutro albo za tydzień
Emila popytaj dokładnie w tych soft play area. U nas jest tak, że dają Ci osobną salę gdzie możesz siedzieć, no i jest wydzielone miejsce do zabawy dla takich małych dzieci, możesz też się zapytać w jakich godz najczęściej mają mały ruch i w takich godz zarezerwować. U nas jest jeszcze przy lesiure centre taka sala i tam jak rezerwujesz na urodziny to już nikt nie wchodzi.
Ja chciałam tak zrobić dla kuby ale okazało się, ze mamy za mało dzieci do takiej imprezy.
Co do benefitów to nie wiem czy teraz w ustawach nic się nie pozmieniało, wiem że na pewno zwiększyli liczbę godz jakie trzeba tyg przepracować żeby dostać chyba do 20 czy 22. Ale working tax się należy w zależności od zarobków, housing and councial benefit ale też zależy od zarobków. Ogólnie jeśli dostajesz wtc to innych już raczej nie bo wtedy masz wystarczająco albo jeśli nadal dostajesz to minimalną kwotę. Jak się uczysz na full time to możesz mieć obniżke councial tax chyba o 25% albo połowę już nie pamiętam
 
A co do bucików to nie pomogę, sama naszukałam się dla małej i nic nie znalazłąm w normalnej cenie oczywiście, znalazłam jedne ale za 40
 
reklama
A ja dzisiaj uziemiona w domu, miał przyjechać kurier po odbiór paczki pomiędzy 13 a 17 i do 19 nikt nie przyjechał, więc dopiro wtedy wyszłam z domu na zakupy
 
Do góry