reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Oj dziewczyny jak ja wam zazdroszę że mieszkacie niedaleko siebie i możecie sobie wpadać na kawkę mi już tak tego brakuje że hoho, ileż można siezieć w towarzystwie dzieci i męża. Większość znajomych w Glasgow i ciężko im dupy do nas ruszyć, właściwie to może pojawiają się 2-3 razy w ciągu roku albo i nie a mi jakiś czas temu znudziło się ciągłe jeżdżenie do nich więc jak ja przestałam to przestaliśmy się widywać. No cóż tacy znajomi.
 
reklama
a zapraszam zapraszam tylko że do mnie najlepiej autem bo chyba nie ma bezposredniego polaczenia z ediego, z tego co sie orientuje to do glasgow a potem stamat do mnie wiec dosc dluga podroz, chyba ze autobus ale w tym sie nie orientuje.
Ale wy dajcie znac kiedy bedziecie miec nastepne spotkanie to moze ja sie wybiore jak mi juz auto zrobia.
 
to jak już będę mieć auto to dam wam znać, mam nadzieję że szybko się uwinął z naprawą, co prawda mają mi od razu jutro przywieżć zastępcze ale ja nie swoim autem nie lubie jezdzić jeśli nie ma takiej potrzeby.
Dziewczyny czy znacie jakiś sposób na chrapanie? Już się przyzwyczaiłam że mój J nie śpi ze mną bo chrapie ale to staje się coraz gorsze, on śpi na dole, ja na górze i on mnie budzi tym chrapaniem
 
witam. mam stresa:baffled: jutro na 11 rano do szpitala jade...fajnie by bylo zeby torbiel sie wsiakl:tak:
Emilia popytaj swojej HV o szczepienia dla malej przed wyjazdem-jak rozumiem asiula jedzie z wami:eek: wiem ze do Maroka potrzeba dodatkowych szczepien ktorych normalnie sie tu nie robi:tak:

Ewa uwazaj z tymi owocami bo niektore dzieci, jak zaczna rozszerzanie diety od owocow to pozniej nie chca jesc warzyw bo nie sa tak samo slodkie. I jak najszybciej rezygnuj z blendowania na rzecz ugniatania widelcem bo co prawda nie ja, ale moja znajoma ma teraz wielki problem. Dziecko ma ponad 8 miesiecy a ona nadal podaje mu zupki przez smoczka bo zadna grudka nie przejdzie mu przez gardlo. Ja od samego poczatku rozdrabnialam warzywa widelcem a teraz juz od dawna kroje w kostke. A dodam, ze Natalia nadal nie ma zadnego zeba i swietnie sobie radzi z "gryzieniem" samymi dziaslami :)
Justaaa tu sie z Toba zgodze-lepiej zaczac od warzywek np ziemniak czy marchewka(choc i ta tez jest slodka):tak:albo kalafiorek lub brokula :tak: a co do blendowania itp wydaje mi sie ze to indywidualna sprawa dzidzi-amelkowna pozno zaczela memlac dziaslami grubsze kawalki:tak:ale np chlebek czy chrupki juz memlala:tak::confused2:obiadkiem potrafila pluc tak ze musialam zblendowac:sorry::confused2: a teraz bez problemu-groszek kukurydza ryz duze kawalki makaronu czy parowki zjada:-) moja tesciowa pracuje w przedszkolu i mieli w grupie chlopca- 4 latka- ktory nie umial grysc bo mama traktowala go jak male dziecko i wygodniej jej bylo podawac mu papki ze sloiczka niz cierpliwie uczyc gryzienia:szok: wiec raczej kwestia cierpliwosci w tym wypadku. a piotrus ewy ma 5 mcy i jejs na (.)(.) jeszcze wiec moze stopniowo bedzie lepiej zaczynac takiemu maluszkowi??:confused:
aaaa i co ty mowisz ze zupki przez smoka podawala??!!:szok: szok normalnie heheh ja amelkownie od samego poczatku nawet kaszki podaje lyzeczka hihi z butli to ma tylko mleko:-) uwazam ze inne jedzonko mozna lyzeczka czy nawet juz teraz podaje widelcem:tak: nawet jej lepiej smakuje z widelca jesc hihi chyba czuje sie bardziej dorosla:eek::-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje dziewczynki dzisiaj jey ziemniaka z marchewka i zobaczymy bedzie musial zjesc bo szybko nie odpuszcze :)
Isabell jestem jak najbardziej za bedziemy czekac kiedy ci pasuje i sie spotkamy u mnie mało miejsca ale dla chcącego nic trudnego więc damy radę
 
Gasiorek i Emilia_ :Dziewczyny dziekuje za namiary;a nie wiecie czy wczesniej trzeba umowic sie telefonicznie?
Dziewczyny szkoda ze nie poznalysmy sie jak mieszkalam w Edynburgu,tez mieszkalam przy Leith Walku :-) ;a teraz to mam kawalek drogi do Was.
 
Azorek trzymam kciuki!!!a jak wyszlo z praca?Ps bylam w Pl i pytalam pediatry czy Mala moze jechac, nie wspominal nic o szczepionkach , zaraz zadzwonie do hv.
Martka ja mam swojego fryca pod domem:)ale radzialbym zadzwonic.Jak sie tu wybierzesz to daj znac-zorganizujemy kawke:) a tak przy opkazji to Easter rd i london rd to zagflebie fryzjerow-pomiedzy sainsbury"m i scotmid'em jest z 12 zakladow-cos wybierzesz.
no i oczywiscie zaspalysmy na grupe.idziemy sprawdzic "soft play".
 
reklama
Hej dziewczynki. Ja wczoraj na spanie wziełam tabletki, wygoniłam mojego J do małej i do 5 pospałam, potem musiałam iść na górę bo mój J o 5 wstaje do pracy no i już nie pospałam, za to dzisiaj jak wyprawiłam dzieci z domu to znowu poszłam spać, dzisiaj też mam zamiar tak zrobić, Może w końcu odeśpie a z Mają to nie wiem co zrobie, żeby tak nie chodziła po tym łóżeczku w nocy.
 
Do góry