reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Gratulacje wielkiego synusia Manolka!!!
Azorek - super ze masz prace, tez planuje szukac czegos.. tylko nie wiem czy nat mi wytrzyma w Nursery... zobaczymy...
Natus juz mi ladnie chodzi po pokoju... Babcia sie ucieszy:) W sobote lecimy do polski na miesiac.. wiec nie bede sie tu na pewno pojawiac bo czasu bedzie brak...
Teraz smigam pierwszy raz robic kolacz z serem.. oby wyszedl to moze i jakies gwiazdki skosztuja:)
 
reklama
Anitha, no jak dla mnie jest łatwiej, ale jak kto woli :-) Potwierdzenie będę miała od menadżerki, z P60 o tyle nam łatwo, że mój pracował w jednej firmie przez ostatnie 5 lat. Poza tym taki paszport jest ważny przez 5 lat, więc nie będę musiała za rok wyrabiać nowego... Ale w tym cytacie Joasi jest jedna rzecz, która mnie trochę zbiła z tropu, bo tam jest napisane, że jeśli rodzice nie są małżeństwem to matka musi być tutaj 5 lat, a mi facet wczoraj mówił, że nieważne, który z rodziców, byle jego nazwisko widniało na akcie urodzenia... Cóż, pożyjemy, zobaczymy Najwyżej będę na gwałt robić polski i pluć sobie w brodę, że chciałam być cwana :-D
 
a ten dowod osobisty co teraz dzieciom sie robi nie moze sluzyc jako dokument? liczylam ze wyrobie patrykowi dowod w polsce wlanie po to zeby nie jezdzic co roku do ediego po nowy paszport, bo dla dominika mam jeszcze 5 letni..
 
Anitha, chyba może, ale najpewniej sprawdzić u źródła...
Ja zdecydowałam się na brytyjski również z tego względu, że do Polski nie wracam na stałe, więc zamiast kombinować z polskim paszportem zrobimy jej brytyjski- o ile się uda- skoro i tak tu będziemy mieszkać....

Ja właśnie idę spać :) Raz na jakiś czas można troszkę wcześniej.... :-D Dobranoc, dziewczynki, miłej nocy :-D
 
vampiria to jak bedziesz w polsce to mozesz sobie wyrobic paszport dla malej i tez bedzie na 5 lat.
justaaa juz tylko na 1 rok sa paszporty dla dzieciaczkow. robia co moga zeby kase zedrzec ale z drugiej str patrzac na amelkowne-pierwszy paszport jak miala 3 mce i po roku zupelnie inna dzidzia niz na fotografii--wiec rozumiem calkowicie ten system rocznych paszportow zeby pozniej nie bylo ze ktos komus ukradl dziecko i gdzies wywiozl :)

ja juz po szkole....polowe materialu wchlonelam bez problemu i wreszcie sie zaczelam udzielac...pozneij gosciu juz taaaaka nawijke zaczal ze siadlam i sie zaczelam smiac sama do siebie hahaha i ostatnio tez tak bylo ...ledwo mysle ze wreszcie do mnie dociera a za chwile juz mam tak namieszane ze nie wiem o co chodzi buuuuuuuuuuuuuu i robie jednak na kredyty ten kurs wiec mam pytanko ....jak po tutejszemu sue ten esej pisze?? coas na zasadzie naszego wypracowania?? w sensie wstep rozwiniecie zakonczenie?? lol pytam jak debil ale juz sie pogmatwalam strasznie :/ :((
 
azorek84 eseje pisze sie jak wypracowanie w pl - wazne sa referencje na koncu - wszystko z czego korzystasz

vampiria nie zwlekaj z wyslaniem dokumentow bo zbliza sie wakacyjny okres i moze to dluzej potrwac - ja czekalam dokladnie tydzien

gratulacje nowonarodzonych maluszkow:-)

widze ze kilka rodzinek juz szykuje sie powoli na urlopy - my tez powoli cos organizujemy - planuje 2,3 miesiace dla malej u rodzinki mojej i meza bo pozniej od wrzesnia przedszkole juz na full time bo uwielbia tam chodzic a najwazniejsze ze widze jak sie uczy nowych slowek, zabaw czy piosenek.

kilka dziewczyn pisalo ze uczenie na nocnik w toku - u nas tez ale ciezko idzie i jak mala gania bez pieluchy to trzeba sprzatac po niej jak po niektorzych kotkach lub pieskach bo robi wszedzie procz nocnika - a nocnik to chyba traktuje jak cos za kare.

milej nocy wszystkim
 
Witam w ten deszczowy ranek, ja juz siedze z kawka bo mlodego musze wyprawic do szkoly, na szczescie mala jeszcze spi wiec chwila spokoju, wczoraj byla straszna, ida jej 2 gorne kly i chyba sama nie wiedzial co chce.
Anitha mozesz spokojnie wyrobic dowod, ja swojej zrobilam na wakacjach a odebralam jak bylam w listopadzie bo do zlozenia wniosu musicie byc oboje odebrac tez trzeba osobiscie ale wystarczy jedno z rodzicow do odbioru. A kiedy bedziecie wracac z pl?
Yas ale dlugie wakacje planujecie, ja o niestety tylko 2 tyg
 
reklama
przepraszam za pomylke - oczywiscie chodzilo mi o to ze w Polsce mozna wyrobic dziecku dowod osobisty na 5 lat.
Najpierw zrobilismy jej paszport tymczasowy w Edi a pozniej jak pojechalismy do Polski to wyrobilismy dowod.
My tez lecimy za tydzien do Polski na chrzciny Natalii i wesele znajomych. Mam nadzieje, ze sie troche wytanczymy i wybawimy bo mala zostawiamy z tesciowa....mam nadzieje, ze nie bedzie plakala.

A jesli chodzi o nocnik to u nas coraz lepiej. W domu juz w ogole jej nie zakladam pieluszki tylko w majteczkach chodzi i od kilku dni nie zdazyl jej sie zadnen wypadek. Nawet jak idzie na drzemke to potrafi po 3 h obudzic sie z sucha pieluszka. To samo jak idziemy na dwor.
 
Do góry