reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

A ja ucze moja mala na nocniczek.. Wczoraj latala bez pampersa 2godz. Tlumaczylam ze jak bedzie chciala siku badz kupke to musi usiasc na nocniczek. Chodzila siadala wstawala i tak w kolko az poszlam na chwilke na gore wracam a mala stoi na przedpokoju i ryczy bo sie zesikala.. Ciezko bedzie no ale przyszedl czas zeby wreszcie sie nauczyla..
To chyba najlepsza metoda. Moja od 4 dni chodzi caly czas jak jestesmy w domu tylko w majteczkach a nocnik stoi w pokoju w ktorym sie akurat bawimy, i czesto pytam czy chce siusiu. Jak chce to idzie po nocnik i mi go przynosi. Tylko raz jej sie zdazylo do tej pory, ze troszke popuscila ale wtedy rozmawialam przez telefon i na nia nie patrzylam. Tak sie wyrobila ze jak idziemy na spacer i wracamy po 2 godzinach, czasem nawet dluzej to nadal ma sucha pieluche. Takze wytrwalosci zycze i pisz o postepach :)
 
reklama
Dzieki dziewczyny za wszystkie slowa otuchy. Manolka wydaje mi sie, ze jak juz mialas takie skurcze to urodzisz przed tym wywolaniem na pewno. U mnie nic sie nie dzieje. We wtorek tez mam ten masaz szyjki, powiedz mi czy to bardzo bolesne? Powodzenia w nocnikowaniu maluszkow, bo widze, ze duzo mam zaczelo nauke.
 
Ciężarówki, też życzę szybkiego obrotu spraw :-p w końcu urodzicie ;-) [teraz to ja taka mądra, a jak ja czekałam to też ciągle tylko "bo ja jeszcze nierozpakowana" itd ;-)
Pogoda piękna, korzystamy z Frankiem :tak: a sierota ze mnie-przegapiliśmy ostatnie ważenie :wściekła/y: będziemy musieli iść teraz w poniedziałek. A niedługo znowu wizyta hv i zaraz tez będziemy przechodzić szczepienie, jak u doveinred :tak: mój mały grzdylek już taki dorosły... :-D
 
foxia- masaz szyjki moze bolec, wszystko zalezy od osoby. Ogolnie jest nie przyjemny i troche boli na zewnatrz , jak polozna pcha reke. A w srodku moze byc odczuwalny maly dyskomfort . mnie az tak mocno nie bolalo a jak juz mi masowal szyjke po raz 10 ty to moge powiedziec ze tez duzo zalzy od poloznej, mniej czy bardziej delikatna.

Magdziarz- fajniutke zdjecia na facebooku i Frania i twoje :) , rosna rosna sie nie obejrzysz a trzeba bedzie rozszezac diete .
 
:-)hey dziewczyny :-) ja dzis juz po badaniu droznosci jajowodow i musze sie pochwalic ze jest wszystko ok jestem mega szczesliwa badanie tez nie bylo bolesne teraz troszke brzych boli jak przy miesiaczce :-):-) wiec teraz czekam na majowa miesiaczke i zaczynam kuracje tabletkami i wedlug zalecen lekarza sex co 2 dzien ehhehhehehheheh i moze jeszcze w to lato sie uda zajsc w ciaze mam nadzieje :-) ciezaroweczki napewno juz macie blizej niz dalej i nie dlugo urodzicie ja w sumie nie wiem co to znaczy czekac jak sie juz jest po terminie bo alan urodzil sie 3 tyg przed terminem wiec wogole sie nie spodziewalam ,ale trzymam za was kciuki
 
foxia - masaz boli ale to bol do wytrzymania.Tym razem robila mi go moze 3 min.... poprzednim,jak bylam w cazy z Adasiem ok 5 min (mam caly czas te sama polozna). Jedynie skurcze mam silnejsze teraz i np jak dlugo siedze potem wstaje to boli.
 
Dziendoberek po swietach:) Siostra mi juz pojechala.. a bylo tak fajnie razem;( Od dzis znowu rutyna, dobrze ze maz ma do pon wolne:) U nas maly zabkowal z nietypowym dla niego humorkiem, ciezko go bylo zniesc, ale 6 zabek mamy. Ide ogarnac chate...
Trzymam kciuki za ciezarne:)
gwiazdeczka - no to teraz sexik co dwa dni hihihi :) powodzenia:) Dzieki za siodelko;* bez niego byloby cizko...
 
Witam dziewczyny:-) Musze sie pochwalic bo mala zrobila dzisiaj 3 razy siku do nocniczka:-) Wygladalo to tak ze biegala prawie caly dzien bez pampersa przychodzila w jakims dziwnym rozkroku, zaczynala jeczec lub ryczec i pokazywac na pipke wiec ja ja pod reke i na nocnik.. Mam nadzieje ze nie dlugo bedzie przychodzic i mowic "mama siku" choc wiem ze jeszcze dluga droga przede mna...
Manolka, Foxia trzymam za was kciuki.. miejmy nadzieje ze to juz nie dlugo.. A jesli chodzi o masaz szyjki macicy to wam nie pomoge nigdy takiego nie mialam..
Gwiazdeczka za ciebie rowniez trzymam kciuki.. mam nadzieje ze do lata zaciazysz a ja szybko do ciebie dolacze... bo wlasnie odsytawiam tabletki bedziemy sie starac o 2 dzieciatko:-) juz nie umiem sie doczekac:-)
Uciekam spac bo jutro do pracki lece.. a jeszcze musze troszke ogarnac mieszkanko bo tesciowka przyjezdza w odwiedzinki na prawie 2 tygodnie:-)
 
Witam

Coś cicho tu ostatnio... Wcześniej po jednym dniu nie dało się nadrobić, a teraz...
Magdziarz, często was hv odwiedza? U mnie była tylko raz... :dry:
Doveinred, jak zdrówko?

My dziś na spacerku z Azorkiem byłyśmy, pogoda dopisała, ale mojej dziumdzi humor już nie :dry: Ostatnio marudna jest strasznie i w dodatku budzi się w nocy po 4 razy :szok::szok::szok: Gorzej niż jak noworodkiem była :szok:. Właśnie ją po raz kolejny dziś uśpiłam, bo się obudziła z wielkim krzykiem :sorry2: Jakby mało mi było płaczącego dziecka, to kot stwierdził jeszcze, że niewątpliwie robię temu dziecku straszną krzywdę, skoro tak płacze i się na mnie z zębami rzucił :szok::szok: A jak małą na łóżku położyłam, to ją próbował za nogawkę odciągnąć ode mnie :baffled::baffled: Obrońca się znalazł, teraz siedzi mi na kolanach i mruczy, dwulicowa łajza :dry:
Jutro miałam do counsilu iść się kłócić o housing benefit, ale zdaje się, że zamknięte będzie ze względu na królewski ślub...

Foxia, Manolka, współczuję wam dziewczyny tego oczekiwania, ale na pewno już niedługo...

Pytanie. Czy któraś potrzebuje może leżaczka do wanienki dla malucha? Takiego plastikowego... Kupiłam małej, ale na sam widok tego ustrojstwa dostaje spazmów... Użyte więc raptem dwa razy... Mam też ewentualnie do oddania elektryczną nianię johnsona... Teoretycznie razem z matą monitorującą oddech, ale mata się do łóżeczka nie nadaje, bo nie jest już pierwszej młodości i niestety nie jest bardzo czuła... W koszyczku sprawdzała się rewelacyjnie, ale po przeniesieniu do łóżeczka nie wyłapywała już tak ruchu i potrafiła się włączyć kilka razy w nocy... Doprowadzając mnie do stanów przedzawałowych....:dry:
 
reklama
Vampiria juz czuje sie dobrze, nie czuje ze mialam operacje ale jak pisalam wcsniej ju prawie nie karmie cycem bo woli butelke. Nawet odciagam mleko o podaje z butli bo wtedy tak sie nie wirci. Moj Maz pomaga, w nocy wstaje do Mestwina i to on go karmi a ja moge spac.


W weekend nie bede wchodzic na forum, dzisiaj wpadaja do nas znajomi z angli bo przyjezdzaja na urodziny Barnima ( sa juterko) :-)

Tak ze wiec:
Ewa, Asia - serdeczne zyczonka dla waszych pociech na urodzinki i by niezielna impra sie udala (ze wzgl. na gosci nie wiem czy uda mi sie wpacs chociaz na chwilke)
 
Do góry