reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

manolka to dobrze że troszczą się o ciebie i maleństwo :-)
A wiecie co będziecie mieć ?
Ja w pierwszej ciąży musiałam płacić 85 funtów za usg aby dowiedzieć się co będziemy mieć, dlatego wiadomość o darmowym usg w tym potwierdzenie płci bardzo mnie ucieszyła :-)
Ja w pierwszej ciąży byłam skierowana do specjalisty i tam podjęli decyzję aby mały się urodził w 37 tyg. wcześniej w szpitalu podali mi sterydy na rozwój płuc u Victorka bo mały miał się urodzić w około 34 tyg. ale udało się przetrzymać ciążę do 37 tyg.
 
reklama
menia - w pierwszej ciazy tez poszlam na scan prywatnie po 20 tyg by sie upewnic ze wszystko ok i poznac plec. Teraz bedzie drugi chlopiec.
Moj Adas byl spozniony 2 tygodnie, zrobil juz smolke i jego zycie bylo zagrozone. W ostatniej chwili urodzilam go naturalnie, bylam juz znieczulona i w sali na cc przygotowana. No ale udalo sie. Boje sie ze moge nie miec tyle szzcescia znow. A co sie wymecze z dzieckiem to nasze. Boje sie tylko ze cc - to wolniejszy powrot do zdrowia dla mnie a przy dwojce dzieci to nie moglabym dzwigac na poczatku - mimo pomocy najb;lizszych ciezko by bylo.
 
manolka ja to nie rozumiem dlaczego oni tutaj zawsze czekają do ostatniej chwili, kiedy z maluszkiem albo mamą coś sie złego dzieje .
Mam takie same obawy jak ty jeśli chodzi o cc , jak później z dwójką dzieci ?
I gratuluje drugiego synka :-)
A nie miałaś tak że jak zaszłaś w ciążę drugą to każdy ci życzył córeczki ?
Bo u mnie jest tak co chwilę , ale ja mam przeczucie na drugiego chłopca również ;-)
 
Moi dziadkowie nadal mowia.. ze usg moze klamac i ze ci czy owi zamiast chlopca mieli dziewczynke i odwronie . ja wiem ze to synek. Bede miala 2 lobuzow. Jezeli nie bedzie cc to zdecydujemy sie na 3 dzidzie za 3 latka. Czas pokaze. Fajnie jest z chlopcami... wiele obowiazkow spada tez na ojcow.... maz mi pomaga.. mysle ze przy dzueewczynkach mniej by sie angazowal.. zwlaszcza jesli chodzi o zabawy.
Martwie sie jedynie, ze chlopami mi wyfruna..nie wiadomo z kim sie zwiaza.. a z corka zawsze mozna pogadac i na zakupy isc. Ja bede chodzic za to na treningi moich chlopcow i chce wychowac ich na prawdziwych mezczyzn.
 
Dobrze piszesz manolka z tymi chłopcami ;-)
Ciekawe czy moja intuicja sie sprawdzi :-)
Ja już oświadczyłam mężowi że jeśli teraz znowu bedzie chłopak a ciąża przebiegnie w porządku to do 3 razy sztuka ;-)
 
No dobra, zmykam bo jeszcze muszę naczynia umyć ,a potem pod prysznic i spać , rano musze wstać aby wyrobić sie do położnej :-) Dobranoc wszystkim i do jutra :-)
 
dzieki dziewczyny za cieple slowa o babci:tak:
ja juz dzisiaj i po pracy i po dentyscie:-) jakos dalam rade trzymal mnie ponad 30 minut:szok: jeszcze ttylko boli mnie dziaslo po lewej str po wklociu znieczulenia ale przynajmniej wiem ze szczena zalatana do konca:-D:-D

Padam juz dzisiaj na pyszczek a amelkowna pospala tacie 4h:szok::szok: wstala dopiero przed 19 z drzemki. ja bym ja obudzila ale ze mezasty mial spokojny dzionek i mogl pograc na kompie to olal sprawe i jej nie budzil:no::wściekła/y: ehhhh faceci... a teraz pewnie jak ja poloze to nie bedzie chciala spac do 23:wściekła/y::wściekła/y::baffled:
nic to ide ja wykapac moze jednak padnie...normalnie to juz by teraz spala:dry::baffled:
 
Manolka w sumie twój synek już duży więc dzwigac go raczej nie musisz. Powiem Ci że ja po cc szybciej doszłam do siebie niż po normalnym porodzie, wiadomi na początku ciążko ale szybko sie wraca do zdrowia.
A mojej małej cos dolega, znowu miała temerature wieczorem i zaraz po 17 mi padła, zbudziłam ja ale po 15 min znowu zasnęła, nie chciała iśc do łóżeczka i spała na rękach ale po 40 min ją odłożyłam a teraz już ją słysze więc pewnie ciekawa noc będzie. Oj jak ja nie lubię zarwanych nocek
 
reklama
Dzis nie bylo bardzo kiedy popisac cos wiecej na forum:)
Odnosnie drugiego dziecka.. ja chce bardzo drugie, tylko boje sie teraz je miec... bo jednak natusia jeszcze musze nosic na rekach. I boje sie ze jak bede w ciazy to szybko ja strace, bo nie wolno dzwigac. I w sumie to mnie przeraza... Wiec czekamy jeszcze jakis czas na drugie.. az natus podrosnie. Ale nie chce za duzej roznicy miedzy dziecmi:) I mam nadzieje ze jak juz bede kiedys tam w ciazy znowu, to nie bede chciala wracac do mamusi do PL:)
Natus juz spi... ide poogladac troche scary movie4 i lece nynciac:) Dobrej nocki
 
Do góry