reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Czesc :) ja sie juz przywitam choc mama jeszcze nie jestem... ale jesli wszystko bedzie ok to juz w tym roku bede :)
Na razie ze zniecierpliwieniem czekam na list z data USG, zeby w koncu wiedziec ze dzidzia rozwija sie dobrze.

A tak w ogole w ramach przedstawienia sie mieszkam w Szkocji od prawie 7 lat, w Fife i odkad zaszlam w ciaze chce spowrotem do Polski! :) ale niestety jeszcze nam pewnie z4 lata zejda zanim sie przeprowadzimy.
 
reklama
Witaj Cytryna:-) Z tym powrotem do PL w czasie ciąży to chyba większość z nas miała. domyślam się, że powodem tej chęci powrotu jest fakt opieki jaką tu masz będąc w ciąży?
Nie martw się na pewno wszystko jest dobrze i dzidzia dobrze się rozwija:-)
 
witaj cytryna:) W szkocji calkiem fajnie sie przecvhodzi ciaze i rodzi, nie ma co wracac do pl:)

azorek - te pieroszki....hm.. mam twarog w lodowce:) ale pierogow nigdy nie robilam.. Moze sie skusze:)

bzyczek - ano.. blisko Rybnika:) hiihi jak zacznymy godac po slonsku to zodna dziolcha nie zajarzy o co loto:)
 
Ostatnia edycja:
Doveinred mysle,ze napewno ktos sie znajdzie na chrzestnego - ja patrzalam innymi kategoriami i choc mam ogromny wybor,bo rodzinka nie mala, to chrzestnymi zostaly dwie kobietki wiec moja cora ma dwie matki chrzestne i jestem mega zadowolona. Mysle,ze babki najlepsze do takiej roli (nie ublizajac facetom;P )
Witaj cytryna i gratuluje dzidzi w brzuszku... :-)
 
Witaj Cytryna:-) Z tym powrotem do PL w czasie ciąży to chyba większość z nas miała. domyślam się, że powodem tej chęci powrotu jest fakt opieki jaką tu masz będąc w ciąży?
Nie martw się na pewno wszystko jest dobrze i dzidzia dobrze się rozwija:-)

Niekoniecznie. Po prostu brakuje mi rodziny, mamy gotowej do pomocy w kazdej chwilii ... Od momentu kiedy zobaczylam pozytywny test w glowie mam tylko "ja chce do domu!". Jedzenia mi bardzo brakuje. W zyciu sobie takich polskich obiadkow nie gotowalam jak teraz. Dzis sie ogorkowa zajadam :)

Pierowgi mam na jutro (wprawdzie kupne ale smakuja super).

A dziewczyny czy wy tu chodziliscie na szkole rodzenia? Bo mi polozna nic nie wspominala, a zapomnialam sie zapytac...
 
cytryna - fajny nick tak w ogole:) Kazdej z nas brakuje tu rodziny. Ja tez tak sadzilam jak zaszlam w ciaze, ze bez mamy nie dam sobie rady. A teraz.. juz maly ma 9 miechow i jest super:) Wiadomo..tesknota jest... Teraz sobie mowie ze jak bede znowu w ciazy z drugim dzidzia... to wtedy wracam do PL:) zobaczymy:) Dobrze ze zapisalas sie tu na forum. Jest tez tu dziewczyna z Fife. Nie bedziesz sama:) wiec depresja cie nie powinna zlapac z nami tu. Dasz rade:) A masz chociaz kogos przy sobie? maz? rodzenstwo? Jak ci brakuje jedzenia to zapraszam na obiad: zrobie prawdziwy domowy... slaski hehhe
Szkola rodzenia.... mnie ominela bo akurat sie przeprowadzalam i w obu miejscach zamieszkania minelam terminy spotkan. Polozna mi mowila o szkole.. Ale mozesz sama sie zorientowac w przychodni.

Azorek - aaaaa.... heheheh czyli kluski z serem po naszemu ihih:) no..pycha sa

Gwiazdeczka - gdzie zniklas??? Nie martw sie:) za niedlugo znowu owulacja bedzie:)
 
Ostatnia edycja:
aaaaaaaaaaaaa wcielo moj wpis.Od nowa...

Witam Nowa Mamuske:)
Ja tez mialam film na powrot do Polski w ciazy.Szkoda mi bylo rodzicow,(to ich pierwsza wnuczka, wnukow brak) ze nie beda mnie widzieli z brzuszkiem, ze nie odwiedza nas w szpitalu.W tym czasie moje dwie kuzynki urodzily dzidzki...Ale zdecydowalam sie zostac tu i baaardzo sie ciesze.Zapisalam sie na forum, poznalam dziewczyny w ciazy, rodzice przyjechali tu mnie odwiedzic i bylo super.

Mialam darmowe znieczulenie podczas porodu, nikt nie marudzila w pracy ze jestem na zwolnieniu, dalej tam pracuje, nie musialam nikomu dawac lapowki czy chodzic prywatnie do ginekologa, zeby mnie dobrze traktowali w szpitalu.Nie zaluje.Jesli bedzie druga dzidzka tez chcialabym rodzic tu.W razie watpliwosci zawsze mozesz leciec na badania do Pl.
A jak teraz slucham o cenach jakie sa w PL , to w ogole szok.
Tu ide na carboot kupuje Malej siate ciuchow czy zabawek za kilka funtow, lekarstwa ma za darmo, child benefit akurat na mleko i pampersy.Wozki,pchaczy, lezaczki mozna kupic za bezcen na carbootsie.
Tylko rodzinki czasem brak...
 
Ostatnia edycja:
Cytryna ja chodzilam na kilka spotkan tzw szkoly rodzenia(mi o nich midwife sama powiedziala i zapytala czy nie chce chodzic...),ale niczego nowego sie nie dowiedzialam, wszystko juz mialam obcykane :-) jedyne co to naogladalam sie nie potrzebnie na jakies filmy,ktore puszczali (kazdy sposob i miejsce rodzenia) nie dosc,ze filmy byly z lat 80tych to te kobiety takie oblesne nawet nie ogolone byly :-D sorki,ale nic pieknego tam nie widzialam...
 
reklama
Mi przyslali list z zaproszeniem.Chodzlilismy bo stwierdzilam, ze za darmo no i moze cos ciekawego powiedza.Filmy sa faktycznie do d..py.Cos jak w 997:)dretwe i nie prawdziwe.Np babka majaca skurcze, mowiaca spokojnie do meza"stasiu jedziemy do szpitala"zero emocji.Plakalam ze smiechu:)
 
Do góry