reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

isabel mi sie z patrykiem tez cos poprzestawialo.. zawsze chodzil spac ok 12 w poludnie a od 3 dni zasypia dopiero ok 14!! dzis pomimo ze wstal o 6 rano usnal przed 14 i to u mnie na rekach bo inaczej nie chcial zasnac... dramat poprostu! jutro ide do pracy po 2 miesiecznym pobycie w domu i az boje sie jak ten moj mezul sobie z nimi poradzi.. a kuzyn tez znalazl prace wiec jego tez nie bedzie.
 
reklama
Dzis slonko u nas. Juz troche promieni laplam z buzia wystawiona w slonko:)
isabell - Widze ze baby ze slaska jak kluski slaskie:) A co do kopytek, to je sie robi identycznie jak kluski slaskie tylko dodaje sie troche maki przennej. Ja tak robie:) A znowu nie wiem co to sa leniwe:)
Co do chrzestnych to mysmy tez wzieli jednego znajomego... I nie przeszkadza to niczemu absolutnie:)
no.. to tak na szybko bylo.. musze wracac do malego sie pobawic:)
 
Zobena ale ja nie wiem jak sie robi kluski
Anitha no z Mają mam tak samo jak tylko kładę ją do łóżeczka to wrzask straszny, też ją kładałam koło 12 a teraz już o 13 ale i tak jest bunt, śpi 30 min i płacze i tak cały tydz, fajnie, że kuzyn prace znalazł to może w końcu sie wyniesie od was. Daj znac jutro po pracy jak bylo. A co bedziesz robic?
 
isabell - oj przepraszam.. nie polapalam sie do konca w waszej rozmowie:)
Ja kluski slaskie robie tak:)
Ziemniaki gotuje, ugotowane przepuszczam przez praske. czekam az troche ostygna. Dziele je na 4 czesci i z takiej jedenj czesci robie sobie miejsce i dodaje tyle maki ziemniaczannej zeby zapelnic te 1/4:) Zazwyczaj ludzie dodaja jajko cale, ale ja nie dodaje juz nic. I z tego kulam kluseczki:) Mozna robic z dziurka to wtedy fajnie sosik sie tam bedzie trzymal:) A jak kopytka robie to wtedy juz dodaje jajko i nie daje calej 1/4 maki ziemniaczannej tylko troche z tego jest maka przenna. :) I z ciasta robie rulonik ktory kroje na kawaleczki.
A.. i sa jeszcze kluski ciemne:) Wtedy dodaje sie potartego surowego ziemniaka:)
To tak tytulem mojej ksiazki kulinarnej:)
 
mmm ale narobilyscie mi smaka , zjadla bym takie kluski i kopytka... u nas dzis spagetti na zyczenie meza.

isabel juz nie moge sie doczekac kiedy sie wyniesie, juz nawet dzis rozmawialam z mezem na ten temat bo z tego co wiem to skoro mamy mieszkanie housingowe to on nie moze u nas mieszkac. chyba ze sie myle? bo z drugiej strony zawsze to do rachunkow by sie dokladal :D
a co do mojej pracy to bede sprzatac pokoje...
 
IzabellL no ja właśnie robię tak jak opisała to Zobena z tym, że dodaję jajo. Ale kopytek nigdy nie robiłam choć uwielbiam ale teraz jak mam przepis to spróbuję:-) U mnie już obiadek gotowy. Kluseczki ukulane sosik zrobiony woda się grzeję u mniam :tak:. Ja to jestem raczej marna kucharka i leń kuchenny. Nienawidzę gotować. Ale czasem coś mnie najdzie i uda się zrobić coś pysznego. A kluchy uwielbiom jak to baba z śląska:-D
 
Anitha jeśli macie dla niego pokój czyli macie mieszkanie 3 bedroom i go zarejestrujesz w cuncilu to może z Wami mieszkać. Nie wiem nawet czy konieczne jest posiadanie trzech sypialni w końcu to będzie Twój wybór, że Wam trochę ciasno. Nie jestem pewna
 
bzyczek - to tak dla pelnej slaskosci:) do klusek u nas zawsze rolada - z niej pycha sosik i kapusta czerwona:) No i kompocik z truskawek:) no.. i na pierwsze obowiazkwo rosolek ze swojskim makaronem:)
qrde... a u mnie dzisiej makaron z wczorej:) Ale meza nie ma, to mi sie nie chce gotowac:)
 
Zobena idealnie. Co prawda ja dziś mam technologię zastępczą bo wyjadam co zostało w lodówce bo za tydz lecę do PL i zamiast kapustki jest mizeria a zamiast rolad gulasz wołowy ale generalnie jest tak jak opisujesz. U nas zawsze kapusta gotowana choć dla męża trze osobno bo nie wie co dobre i nie lubi gotowanej tylko surową... A ty też baba ze śląska?????:-D
 
reklama
ja juz 2 godziny prasuje i konca nie widac:wściekła/y:kiedy sie naucze systematycznie prasowac to ja nie wiem. a tak teraz jak mam paczke z rzeczami do pl na jutro to stoje i prasuje pol dnia:no::confused2:
witam sie i ja. Ja nie wiem co temu mojemu dziecku sie poprzestawiało, pospała 40 min i już ją słyszę, jak tak dalej pójdzie to zwarjuję.
Bzyczek dziękuję za kawkę
Dzisiaj robie leniwe według przepisu azorek, cikeawe co mi wyjdzie, a ma ktos może przepis na kopytka?
Isabell ja pamietam ze moja mloda w podobnym okresie miala tez takie przewroty z drzemkami:tak: uspokoje ceie troszke ze to minie. wychodzi na to ze to jakis kolejny skok rozwojowy i trzeba przeczekac:tak::sorry:
a kopytka ja robie takl ze juz ugotowane ziemniaki gniote (praski czy maszynki nie mam)jak ostygna to na blat wywalam, biore ciepla wode do szklanki i wbijam do tej wody jajco jedno (sa bardziej miekkie wtedy), pozniej maka pszenna (jak zwykle tak na oko zeby ciasto nie bylo za twarde i tez zeby sie do rak nie lepilo):tak: zamisic trzeba i tak jak Zobena pisze po kawalku sie odrywa i roluje walek, lekko go splaszczam i kroje w raby:-) potem juz wiadomo siup na wrzatek osolony i tak z 3-5 min po wyplynieciu wyjmuje:-)

ZOBENA pierozki leniwe to sie robi z twraogu. dla tego leniwe bo malo roboty a smaczne sa podaje sie np z przesmazona bulka tarta i maselkiem mmm pycha :D
 
Do góry