reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Ja dzis do dentysty jade :) Mam odkruszony zab i jest szpara pomiedzy wiec jak jem to mnie boli dziaslo i pewnie i ten zab. Tyklo ze wczoraj wieczorem z inego zeba wypadla mi plaba:-( wiec nie wiem ktory zrobi , poprosze by moze dwa odrazu zrobila moze sie uda....:sorry:


Ewka dziekuje
za milo spedzony wieczorek :) no i reszcie tez dziekuje - rozerwalamsie troszeczke :)

Isabelll- biedna ty i malutka tez. Straszne zareagowala na ta szczepionke no chyba cos sie jeszcze zbieglo w czasie i moze cos jej zaszkodzilo. Noc nie przespana dla Ciebie to tez tragednia bo pewnie jestes wykonczona. Co do karty do miejmy nadzieje ze gdzies jest w domu jak nie znajdziesz to do bnku zadzwon zablokowac i wiadomo musisz tm sie przejsc by Ci dali pieniadze na zycie. Wspojczuje - jak sie wali to wszystko na raz..

Vampiria
- tez masz teraz ciezki orzech do gryzienia, wspolczuje tych nerwow.
misialula- ja odpadne ze spodkan w marcu - z wiadomego powodu.
 
reklama
No, mój ma zapytać w pracy, czy ze dwa razy mógłby zacząć pół godziny później, jeden dzień ma wolny, więc zostałyby dwa do wykombinowania... Cóż, najwyżej kogoś znajdę. Najchętniej to bym jej do żłobka w ogóle nie posyłała, ale niestety muszę wracać do roboty w sierpniu- albo w czerwcu.

IsabellL, współczuję nocki, to była ta szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce? Słyszałam, że dzieci ją gorzej znoszą, dlatego ja chyba z niej zrezygnuję... Mam nadzieję, że kartę znajdziesz, i że z małą już lepiej
Misialula, ja bym się tam chętnie wybrała, lubię ten park, ale to pogoda musiałaby być ładna, bo w taką jak dziś to się nawet nie chce nosa wyściubić z domu...
Doveinred, to zależy co chcesz zrobić u dentysty... Jak ja byłam w ósmym miesiącu to jedyne na co ewentualnie chcieli się zgodzić, to wymiana plomb, o żadnym borowaniu nie było mowy... A, i na emergency sobie zęba wyrywałam
 
Witam
Ależ się wqrzyłam dziś. Byłam na rozmowie z moim menadżerem w sprawie powrotu do pracy, pytałam, czy jest szansa, żeby przenieść mnie na popołudniowe godziny. I dupa blada :wściekła/y::wściekła/y: Nie ma w ogóle takiej opcji. No i jestem w lesie :wściekła/y: Żłobki czynne od ósmej rano, a ja zaczynam pracę od szóstej :-( I ciekawa jestem, co ja zrobię z dziumdzią przez te dwie godziny... Ech, zła jestem jak diabli
ja tez juz 28 wracam do pracy i tak jak Ty mialam czasem zmiany od 6.30 ale teraz jak wroce bede pracowala od 8 bo wczesniej sie nie da. Pogadaj jeszcze z szefem a jak sie nie zgodzi to napisz podanie - oni tutaj maja prawo dla matek pracujacych i musza Ci isc na reke - mozesz przeciez zaczynac pozniej i te 2 godziny dluzej zostawac. Nie odpuszczaj bo oni musza cos wymyslec zeby mogla wrocic do pracy. A jak nadal bedziesz miala problemy to idz po porade do CAB i oni Ci powiedza co mozesz zrobic w tej sytuacji. Albo moze postaraj sie o zmniejszenie ilosci godzin pracy - to tez powinni zrobic dla Ciebie jka chcesz wrocic do pracy. Ja wczesniej pracowalam caly etat 35 h a teraz zeby mi nie zabrali benefitow to musialam miec przynajmniej 16 i tyle dostalam. I jak sie okazalo to teraz bede miala o 2 tygodnie wiecej urlopu niz jak pracowalam 5 dni hehe:) wiec nie dosc ze sie nie narobie to jeszcze bede sie mogla dluzej byczyc;)
 
Ja juz kilka razy bylam z podobnym problemem i tam gdzie ja chodze to wierci w zebie potem plabuje i nawet sostawalam znieczulenie . Ostatnio w ciazy wlasnie tej zrobila kanałowe leczenie.
 
Dzięki dziewczyny, mała zjadła pół jogurtu i poszła do żłobka, w razie coś mają do mnie dzwonic
Vampiria to dziwne z tą twoją pracą, zwłaszcza, że macie też popołudniowe zmiany. ja nie wiem czy wszedzie sa takie same przepisy ale są specjalne dla matek. Ja mam tak, że dopóki dziecko nie skończy 6 lat to idą mi na rękę, tzn mam zmiany takie jakie chce, zmniejszyłam liczbę godz, jedynie co to musze trzymac się godz zmian czyli jak zaczynam 7.30 to tak mam byc nie moge zaczac pozniej bo zlobek jest jeszcze nieczynny. Ja mam opiekunke do dzieci na rano, niestety prywatna więc do niej nie dostaje dogfinansowania. Szukałam childminder ale nikt nie zaczyna tak wcześnie i trzeba dowozi dziecko a mi zależało, żeby nie ściągac dzieciaków tak wcześnie z łóżka. A co do żłobka to się nie martw, ja też miałam wielkie obawy zwłaszcz po przygodach Kuby ze żłobkiem ale mała jest bardzo zadowolona, cieszy się jak tam idzie i bardzo się rozwinęła, oczywiście częściej łapie jakieś przeziębienie ale ogólnie jestem zadowolona.
Doveinred mnie też czeka wizyta u dentysty, strasznie się boję bo idę na kanałowe a jeszcze nigdy nie miałam robione
Co do małej to raczej nic jej nie zaszkodziło, bo wczoraj była w domu więc wiem co jadła a raczej mało co jadła, bo jakoś nie chciała więc to chyba ta szczepionka. a tej na świnke nie dostała bo to by była trzecia a ja powiedziałam, że wyrażam zgodę tylko na 2 na raz.
Dziewczyny czy wiecie gdzie mogę się dowiedziea w przychodniach, czy trzeba miec jakies papiery? Wczoraj mi babki powiedziały, żeby sobie poszukała bo one bardzo potrzebują i zrobiłabym na tym majątek. Oczywiście musiaalbym się doszkoliyk jest aż tak dobry ale jak bym mogła miec lekka pracę to czemu nie
 
Czesc dziewczyny:-)
My dalej w domu siedzimy :-(Piotrek ma straszny katar kupilam mu juz krople i gruszka sciagam ale dalej tragedia,dzis moj Z kupi ten Karvol co Deveinred mi polecila bo kurcze w tesco nie bylo i kupilam dzis na ebay katarek ten do odkurzacza slyszalam ze bardzo dobry wiec zobaczymy ponoc maja szybko dostarczyc mam taka nadzieje bo maly do tego ma temp,i kupy robi troche takie jak biegunka,strasznie sie meczy jakies cholerstwo sie przyczepilo:-(
Emila dziekuje bardzo:-)narazie jakos dajemy rady
Isabell oj to biedna corcia mam nadzieje ze juz jest lepiej,no i ze znalazlas ta karte:-)
Ja jak bylam w ciazy to mi nie plombowal tylko cos jakiegos leczniczego mi zalozyl i mowil ze powinno starczyc na ok rok chyba bal sie borowac:-D
 
ta szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce? Słyszałam, że dzieci ją gorzej znoszą, dlatego ja chyba z niej zrezygnuję...
hmm ja bym nie rezygnoeala tylko dla tego ze dzidzia sie meczy z tydz badz nawet dwa po tym ...chyba lepiej tak niz powiklania po tych chorobach.

ja po pracy i wlasnie sie bede brac za obiadek:D dzisiaj zrobie frytki (mam zachciewajke hihi) z pulpetami w sosiku mniam :p
 
justaaa, ja akurat na part time wracam, 18.5 godz tygodniowo. Wcześniej miałam dwie prace, ale w jednej na samym początku zapowiedziałam, że po urlopie nie wracam, bo nie dam rady. Pracuję na uniwersytecie i byłoby idealnie- wolne weekendy, 35 dni urlopu, dwa tygodnie wolnego w święta- gdyby nie te godziny. Niby słyszałam, że gdzieś tam, ktoś tam pracuje po południu, ale nikogo takiego osobiście nie znam, więc do końca nie wiem, czy to prawda... Zobaczymy, może mój coś wykombinuje i będzie po kłopocie... Nawet by lepiej było, bo kończyłabym o 10tej i cały dzień praktycznie wolny :))

Azorek... no tak, to był taki skrót myślowy, o tych szczepionkach. Chodzi o to, że wiem, że można je wykonać pojedynczo- jedną na miesiąc- i tak, o ile finanse pozwolą, bo to już odpłatnie, zamierzam zrobić...

No, mi też nie chcieli leczyć w ciąży, to pewnie zależy od dentysty. A swoją drogą- może ktoś polecić jakiegoś dobrego tutaj? Tyle się osłuchałam o tutejszych dentystach, że strach się bać... A ząbki niestety wymagają leczenia i chciałabym to zrobić, póki mam za darmo
 
reklama
Azorek... no tak, to był taki skrót myślowy, o tych szczepionkach. Chodzi o to, że wiem, że można je wykonać pojedynczo- jedną na miesiąc- i tak, o ile finanse pozwolą, bo to już odpłatnie, zamierzam zrobić...
yyy jak to odplatnie??:confused: szczepienie jest darmowe i chyba nie powinni robic problemu z tym jesli chcesz miesiac po miesiacu robic:tak: tylko trzeba bedzie sie tu sila bic o to jak mi sie wydaje ehhh co kraj to obyczaj w pl nie dostanie sie takiej szczepionki+ meningo czy pneumokoki a tu lacza sie te szczepienia:sorry::confused2:
ja mam gdzies adres do pl dentysty...i cos mi sie zdaje ze tu tez go podawalam na forum:eek::sorry:ale nie pamietam hihi koleaznka chodzi i sobie chwali choc dentysta troche ja podrywa hihi;-):tak:
 
Do góry