reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Witaj onesmile i tutaj :-D. Jak Pawełek? Dobrze zareagował na rozszerzenie diety? Mam nadzieję, że tak.
Mnie ostatnio jakaś chandra złapała, dół totalny, nic mi się nie chce :-(
Jak tam ciężarówki?
Magdziarz, ciesz się, że masz takiego troskliwego faceta :-D


Tak, wsuwa juz kleiki, kaszki i deserki owocowe. Ale niestety wciaz mi robi do 4 pobudek w nocy.

Czemu Cie chandra zlapala?
 
reklama
Witam wszystkich:) No i zapisalam sie na to forum... chcialabym nawiazac nowe znajomosci. A widze ze sporo Was tu jest, z czego sie ciesze:) Zawsze lepiej na sercu jak sie ma z kim porozmawiac:) Kilka slow o sobie... Mieszkamy w Dalkeith, blisko Edynburga.. ja, mąż i nasz prawie 9 miesięczny Nati:)
 
witam nowe mamsie na forum:D wlasnie robie kotlety mielone--tzn smaze:D mezasty cos mial wczesniej focha i nie chcial jesc to mu smaze dopiero:)

ISABELL podaje przepisy prosze bardzo:
PIEROZKI LENIWE
1 lyzka masla,4 jajca(oddzielone zoltka od bialek) kostka lub poltorej kostki twarogu, 2-5 lyzek maki i szczypta soli.
rozmieszac maslo+zoltka i przpuscic przez sito (mozna wymemlac lapkami) dodac make sol i znowu wymieszac. z bialek ubic piane i powoli dodawac ciagle mieszajac ciasto. ciasto wytaczac na solnicy oproszonej maka uformowac walek lekko go przyklepac ;) i wykraiwac romby :)
ja dodaje wiecej twarozku bo mi smaczniejsze wychodza wtedy. maka to tak zeby ciasto bylo nie lejace sie wiec tak srednio 2-5 lyzek czasem mniej czasem wiecej wyjdzie--nie wiem od czego to zalezy. i podaje z bulka tarta i maselkiem albo na slodko z cukrem jak kto lubi :D

PYZYDROZDZOWE NA PARZE
i tu przepis tzw "na oko" bo proporcji wam nie podam szczegolowych:O

pol kostki drozdzy (jak te w proszku to 2 saszetki bo po jednej nie rosna zbytnio), troche maki, mleko i 1 jajko,szczypta soli
do szklanki czy kubka wlac cieple mleko i wyrobic z drozdzami przykryc na pare minut. wysypac make na stolnice, wyrobione na mleku drozdze jak "napecznieja" wylac na make dodac jajko i wyrabiac dodajac mleka lub maki. mniej wiecej z pol kg maki myjdzie jakies 8 pyzow. ciasto ma byc miekkie i ciagnace ale nie lepiace sie do rak.
 
witam nowa mamuska, widze, ze juz znasz Misialule:)
Azorek jak mam taki przepis na leniwe-
1 szklanka maki
kostka twarogu
1 jajko
cukier waniliowy
zagniesc ciasto, zrobic weza, przygniesc, pokroic w wrzucic do osolonego wrzatku(mozna dodac lyzke octu).
Bulka tarta przyrumienic na masle
chyba wersja dla leniwcow :D
 
Te pyzy drozdzowe kojarza mi sie z obiadkami u babci:) pychotka...
No czesc Misialula i inne mamusie:) Widac pora wirusowa... ja tez biegne z malym jutro do GP..jak to misialula powiedziala... po paracetamol:)
 
Anitha nie przejmuj, się ja tak często mam, że kręce się z kąta w kąt i nic nie zrobię przez cały dzień.
Magdziarz a i owszem jeszcze przy pierwszej ciąży mój J jakoś to znosił albo się krył ze swoimi nerwami ale przy drugiej to już wogle miałam tak samo jak ty teraz
Kinga nie poddawaj się, w końcu trafisz na to które ci się spodoba, chociaż ja jeszcze tak zle nie trafiałam jak ty
Azorek dzięki za przepis, muszę spróbować


Witam nowe mamusie.
Mi dzisiejszy dzień bardzo szybko minął. W pracy ok, Maja grzeczna nawet ie marudziła więc spokojny dzień po pracy, jutro wolne. Jedynie co to pogoda okropna. I co podobają wam się jakieś kolczyki?
 
reklama
Do góry