reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

oj Mikusia nudzi nudzi okropnie wieczorami :p a ze sie w dzien kawy opije, a uwielbiam, to pozniej siedze wieczorem zamiast spac :p zastanawiam sie czy nie dopracowac juz do perfekcji tych skladanek i sie na ebay'u nie oglosic bo to fajna sprawa na prezent, pamiatke itd :p moze ktoras chce zeby jej zrobic w ramach mojego szkolenia?:p

co do pogody to niestety tutaj do doopy dalej, choc dzisiaj udalo sie pranie na dworze powiesic ;) ale wlasnie takie skoki jak w polsce chyba gorsze niz spokojne przejscie jak u nas.

moje dzieci poszalaly, mala ciagle na brzuchu lezy, obkreca sie w kolo i przesuwa w tyl, jej sposob na raczkowanie/przemieszczanie, pierwszy raz cos takiego widze :p starszy z kolei chodzi z lalka (!), kladzie ja w koc, buja i mowi, ze lala idzie spac. teraz cos glosniej wlaczylam w tv, a mlody obudzony na mnie, ze mam byc cicho bo lala spi :szok:

Hura tak teraz jeszcze mysle co do tych psiakow, zobacz na emito, tam ludzie czesto sie oglaszaja, albo sama daj ogloszenie, ze szukasz kogos kto wezmie je ze soba, moze ktos sie znajdzie.
 
reklama
No wlasnie maz wyszedl do pracy....oj ciekawe jak to bedzie:szok: mam nadzieje ze przezyje z dziecmi :-p
Pocieszam sie tylko tym ze bedzie mial 4 dni wolnego...
Karola ja tez lubie zdjecia obrabiac ;-)i tez mam sporo zrobionych pamiatek dla nas,dzieci a takze obdarowalam nimi juz dziadkow :-)
Nic nie mow,moja mala bawi sie czesto autkami,a moj synek lalkami,wozkami :szok: uwielbiaja sie sie razem bawic,teraz to juz maja taki super kontakt ze soba...nawet bawia sie w chowanego...mala nawet 2lat nie ma :-D
Czasami chce zeby maly poszedl do ogrodu pobawic sie z kolegami,to on woli ze siostra i tyle :tak:
Huraa czesto ludzie na Emito oglaszaja sie ze kogos lub cos przewioza z pl.lub do pl.-poszperaj sobie...:happy:
Ooo pogoda pod wieczor sie zrobila piekna ze znowu maluchy mi nie zasna :wściekła/y: Teraz juz ida spac o 20.30 bo predzej jest za jasno i tylko harce im w glowie....a potem spia do 9.oo...
A wasze o ktorej chodza spac???
 
KaDanny...pierwszy raz od 3 lat?wow,podziwiam...ja bym tyle nie wytrzymala bez rodziny i znajomych. Nadia ma 8miesiecy, prababcie i pradziadki tez jej jeszcze nie poznali wiec tym bardziej zalezy mi na tym zeby leciec. w zeszlym roku bylam w styczniu na 2miesiace prawie,a pozniej w czerwcu w ciazy na tydzien...
wlasnie to jest najgorsze w tym wszystkim, zeby ustalic jakies wartosci w rodzinie, czy kasa jest wazna czy czas wspolnie spedzony, ja zawsze wychdzilam z zalozenia, ze jednak wole miec mniej, a miec zycie rodzinne, roznie jak widac sie to sprawdza niestety
kurcze mam takie dzisiaj zakwasy na brzuchu po tej szostce,ze szok, ale nie poddaje sie, rozruszam dzisiaj i lece dalej z cwiczeniami :p
no niestety tak sie zlozylo,moja rodzina jest troche rozsiana po Europie i tez ciężko ich wszystkich w jednym czasie w jednym miejscu zastać,oni tez w miedzy czasie byli u nas.
Często Was rodzina odwiedza?

Co do pracy,ja zaraz poszlam po macierzynskim na dwa dni i co z tego,skoro mi sie to nie liczy do emerytury ani nie mam odprowadzanych skladek bo moj dochód bedzie niski.
Dowiedzialam sie,ze skadki tax odprowadza sie po przekroczeniu progu L8,105 a NINU L7,605 czyli dla mnie nie osiągalne.

MIkusia moj synek chodzi po 19.00 spać.Czasami zasypia od razu czasami i po godzinie,ale nie placze tylko sobie lezy i czeka az sen przyjdzie
 
KaDanny u mnie tez dzieci nie placza jak zasypiaja, synek w swoim pokoju a mala w naszej sypialni ma lozeczko przysuniete,choc chcialam ja juz przeprowadzic...ale to dopiero po pobycie w pl.;-)
Co do rodziny to u mnie byli tylko 2 razy...raz jak urodzil sie synek a pozniej jak corcia.Ogolnie maja swoje biznesy w pl.i za bardzo nie moga odwiedzac....ale ogolnie kraj im sie srednio podoba,ewentualnie zamek w Edim i pare innych zabytkow...:baffled: co zwiedzic wszystko w szkocji zwiedzili i tyle...Nigdy by tutaj sie nie osiedli :no: nawet jakby nic nie mieli w pl.
Za to my bardzoooo chetnie jedziemy do pl.:-D:-);-):tak:
 
Hura no to super, gratulacje. A z psami to jak dziewczyny pisaly, poszukaj na emito, albo sama daj ogloszenie, moze ktos wezmie. Paczke zalatwilas tanio
Kadanny a pewna jestes, owszem nie pociagaja ci oplat jesli nie przekroczysz kwoty minimalnej, ale lata pracy normalnie ci sie licza. To nie odciaganie skladek jest z tego wzgledu zejesli ktos zarabia malo to nie chca mu jeszcze potracac.
Mikusi mi majka tez chodzi spac pozniej, dopiero kolo 21 i czasami mnie juz z tym trafia, bo malo tego wieczoru w ciszy zostaje. Kuba jak byl maly to tez bawil sie lalka i wozkiem.
Karola jak chcesz sobie pocwiczyc to mi mzesz zrobic takie dzielo
Marlenka kazdy kurier ubezpiecza paczki a w swoim regulaminie ma zawarte ile max trwa dostarczenie paczki, od rekalmacji w ciagu 30 dni wyplacaja odszkodowanie.

Dziewczyny potrzebuje dobrego fryzjera, znacie?
I jeszcze jedno, potrzebuje kupic dobry aparat, kto sie zna i moze doradzic?
 
ja jestem tutaj juz prawie 1,5roku i mialam dwa razy swoja mamuske tutaj i dwa razy tesciowa wiec w miare w miare, choc ja tez wole leciec do polski, wiadomo ;)
jak ja bym chciala, zeby ten moj lobuz tak szybko chodzil spac. poki co mala spi, a starszak powariuje pewnie jeszcze ze 2h...

Iza a aparat chcesz lustrzanke czy normalna cyfrowke? jesli chcesz cos porzadnego to patrz najlepiej na canona bo to jest mistrzowska firma jesli chodzi o aparaty, mam kuzyna ktory juz ladne 15lat zajmuje sie fotografia i zawsze mowil, ze canon to jedna z tych naj, no i prawie jego odpowiednikiem jest nikon, choc ceny sa porownywalne.
co do fryzjera to ja znam! mnie :D
fotki jak chcesz to wyslij mi na maila, pocwicze cos jutro...karolina.zelazek@wp.pl ;)
 
Ostatnia edycja:
No ja tez chwale sobie canona...:tak: i chwale sobie ta firme od dawna ;-)
Jesli chodzi o fryzjera to sama sobie farbuje i teraz zaczelam nawet cieniowac wlosy i wychodzi jak narazie piknie :-D i juz nigdy nie wydam tutaj na farbowanie bo juz trafilam na swoja farbe i kolor ;-)co do konkretnego cieniowania to co jakis czas sama a co pol roku w pl.:tak:
 
Karola chce lustrzanke. Znajomy tez polecil mi canona i znalazlam d 600, d650, d700 i nikona d3200 i nie wiem glupia jestem.

A fryzjera kurde naprawde potrzebuje, musze cos zrobic z wlosami, ogolny pomysl mam.
 
Iza chyba najlepiej bedzie poszukac na necie opini o danym modelu, ja zawsze tak robie jak mam cos kupic porzadnego i konkretnego :)
z fryzjerem Ci nie pomoge bo dzwonilam do polki fryzjerki i krzyknela mi 30f za samo podciecie wiec sama sobie scielam :p
 
reklama
Izka,ja tez tak robie jak Karola,ze jak mam cos kupic to szukam opinii na necie za i przeciw ;-) Ja kupowalam 2-3 lata temu,a wiec juz jest stary ale nadal super foty robi :tak: Pewnie teraz sa nowsze modele o ktorych nie mam pojecia,wiec nie bede cie w blad wprowadzala...poszukaj
Karola 30f za podciecie :szok:,wiem ze w Livingston dziewczyny biora 12f za obciecie,faceci 9f.:tak:i tak wszystkie tam tak biora (moze ten funt,dwa wiecej),ale nigdy tyle co piszesz.Kumpela teraz byla to zaplacila 30f ,ale to bylo obciecie,farbowanie i modelowanie (miala wlosy do ramion)....:tak:
Kiedys moja fryzjerka brala 40f ode mnie (farbowanie,cieniowanie i modelowanie) no ale w tym byl dojazd do klientki (10f):tak: Gdzie tak fryzjerki sie cenia??? teraz to juz jest spora konkurencja wiec te ceny sa z kosmosu :crazy:
 
Do góry