reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Dziękuję dziewczyny.
Nie mogę zrezygnować z macierzyńskiego wcześniej niż 3 m-ce po urodzeniu dziecka- resztę musiałby wykorzystać mąż, ale tego nie zrobi, bo nie ma pracy. Więc kiszka z "becikowym" angielskim? Jak tak będzie to przylecę z małym po polskie marne grosze. Chyba, że nie odbiorę becikowego w PL i wtedy mąż może starać się o angielskie?
Mąż może złożyć papiery o benefity, jeśli ja będę w tym czasie pobierać macierzyński? Nawet nie wiem, jak to sprawdzić. Ile pytań!

Pogodę mamy w PL rewelacyjną- w końcu, bo ile można po śniegu chodzić. Widziałam niestety prognozy z UK- maaaało słońca. Może Wam przywiozę :-):tak: Mam taką nadzieję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Iza mi sie wydaje,ze benefity dostana normalnie, tylko poki macierzynskie bedzie dostawala to po prostu dostana mniejsze bo to sie bedzie wliczalo w dochody.a jesli chodzi o becikowe, w polsce do roku mozna zlozyc podanie,szczerze mowiac nie wiem czy bilet Ci tyle nie wyniesie co to polskie becikowe jak bedziesz miala jechac je odebrac, a z drugiej strony dlaczego ma nie dostac tutaj becikowego?SURE START MATERNITY GRANT-Becikowe - Benefity - Ciąża i poród w UK jesli zalatwia taxy to powinni dostac, w sumie zlozyc wniosek moga, nic ich to nie kosztuje, dostana odpowiedz czy przynaja czy nie. jesli nie to wtedy w polsce zlozysz o becikowe, w ciagu 3 miesiecy i tak po porodzie nie wylecisz stad ;) warto sprobowac :)

eh Iza faceci, faceci...moj niby pomaga pomaga, ale jak go zlapie jakis taki okres jak teraz to tylko pakowac walizki zostaje i odwiedzic polske bo inaczej ja wysiade albo jego przez sen udusze...
 
hehe nie ma prawa, chyba juz parodniowy maluch moze latac, bardziej pomyslalam o tym,ze zanim wlasnie wyrobicie akt urodzenia, zanim uda Wam sie umowic wizyte w konsulacie i zlozyc wniosek o paszport, zanim bedzie do odebrania to raczej nie uda sie zalatwic w tydzien tylko minimym 2miesiace zanim sie zbierzecie do tego wszystkiego :)
 
Hehe! Co racja to racja. Do biurokracji zawsze miałam długie zęby.

Właśnie wyczytałam, że mogę zacząć brać macierzyński już teraz- wtedy szybciej się skończy... kto by pomyślał, że będę musiała kombinować jak NIE dostawać kasy z Polski... te marne grosze wystarcza tylko na zaspokojenie opłat, które tu zostawiamy (raty, czynsz, abonament).
Nadal nie mogę znaleźć info o tym, czy mąż może brać benefity jeśli ja będę na polskim macierzyńskim...
 
To ze bedziesz na polskim mcierzynskim nie ma nic do tego czy twoj maz moze brac bnefity, wnioski moze zlozyc tylko bedzie troche zamieszania z tym maciezynskim i pewnie dluzej poczekacie, musialabys przywiezc z polski zaswiadczenie ile i do kiedy bedziesz dostawac, potem pewnie beziesz musiala dostrczyc zawiadomienie ze juz nic nie pobierasz. O becikowe oczywiscie mozesz zlozyc tylko tam wlasnie warunkiem jest otrzymywanie benefitow a nie wiadomo czy do tego czasu dostaniecie, oczywiscie mozesz w oplikacji zaznaczyc ze czekasz wiec jesli ten ci sie bedzie nalezal to na niego tez poczekasz. Co do wyjazdu do polski to bez przesady, akt urodzenia dostaniesz w ciagu kilku dni, na paszport czeka sie 2-3 tyg a do konsulatu mozna sie zczac umawiac juz wczesniej.
 
Karola no to twoj szuka tylko innej czynnosci niz pomagac....no ja to bym chyba nie wytrzymala na ''cichych dniach'',od razu wyrzygala mu co mi na sercu lezy :wściekła/y: A tak on mysli ze sie troche podasasz a pozniej przytuli sie do ciebie i zmiekniesz....:sorry2:
Obydwoje ciezko pracujecie-Ty zajmujac sie domem,dziecmi a on jezdzi do pracy...jestescie razem,rodzicami wiec obowiazki dzielimy na pol (moze te wieksze pol dla nas zostaje)ale jakos pomagamy sobie na wzajem :szok:
Nie wyobrazam sobie abym to ja robila wszystko w domu i przy dzieciach :no:
 
reklama
mikusia moj maz po ostatniej nocy odsypia normalnie bo to jest moj ostatni dzien wolny , pozniej ja ide na 4 dni i moj ostatni dzien pracy to jest pierwszy mojego meza (tzn pierwsza nocka) nie jest latwo bo ja wracam przed 17ta a on o 19.30 wyjezdza i wszystko jest na szybko ale tym sposobem oboje mozemy w miare normalnie pracowac.

piszecie o benefitach i becikowym ale nie piszecie ile sie czeka teraz.. znam ludzi ktorzy po rok czasu czekaja wiec nie sadze zeby kolezance udalo sie wszystko zalatwic na tyle szybko zeby becikowe dostac. ja przy dominiku (pierwsze dziecko) nie wyrobilam sie z becikowym bo jest na to czas do 3 miesiecy po porodzie. dostalam dopiero przy patryku ale wiem ze teraz mozna dostac tylko na pierwsze dziecko.

co do paszportu to tak jak iza pisala , jesli sie chce to mozna, jak sie urodzil patryk to odrazu pojechalismy do konsulatu po paszport bo chcielismy jechac do pl na swieta. pierwsza podroz patryka byla jak mial 4 tygodnie ;-)
 
Do góry