reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

oj justysia jak moj Filip ostatnio zajaca zlapal na chodniku przed domem to do dzisiaj sie dziwie, ze taka mala sliwa na czole jest i rece, lokcie cale :p juz nie wspomne jak w pl sie wyglupial i upadal sobie na dywan specjalnie i sie smial, za ktoryms razem zapomnial asekurowac sie rekami i polecial na nochal :/ jak zobaczylam krew to bylam przekonana, ze nos zlamany i niewiadomo co jeszcze...a Filip jak to Filip "mama ałaaa" i trzeba dac buziaka, po sekundzie nie boli juz nic :p
a dzisiaj pierwsze nasze samodzielne strzyzenie maszynka, zawsze do ciotki do fryzjera latalam i tam go nozyczkami scinali. no ale wiadomo...na obczyznie trzeba sobie radzic samemu, wiec maszynka poszla w ruch :D dzielnie to zniosl, jak dla mnie troche za krotkie wyszly,ale na dluzsze sie nie dalo :( odrosna :) ale dumna z niego jestem niesamowita :D a teraz lece go polozyc bo dzisiaj cos mu sie udalo posiedziec z nami dluzej :]

p.s. dziewczyny uciekajace do pl...Wesolych i smacznego jajka :) ile ja bym dala za takie polskie, swojskie jajeczko...mm...Fifi to juz w ogole w niebowziety by byl ;)
 
reklama
Witam :-)
Iza Tobie tez zycze wysokich lotow i milego swietowanie w gronie rodzinnym :-)
Faktycznie dziewczynki sie wykruszaja na swietowanie w polsce...ilez bym dala za pobyt tam :sorry:...no ale cos za cos...zamiast wyjazdu zrobilismy remont lazenki,ale na lato sobie odbijemy grillowaniem i rozkoszowaniem sie polskimi smakami :-D:-D:-DPogoda w pl.zimowa,ale jest w miare cieplo to snieg zniknal...byle tutaj nie padal,bo cos tam mowili ze w srode snieg z deszczem sie zapowiada :baffled::baffled::baffled:,a ja pochowalam wszystkie zimowe plaszcze,he;-)
Chyba nie ma dziecka ktore by nie nabilo sobie guza...zastanawiam sie kiedy moja mala zacznie siedziec a co mowiac chodzic...Maly jak mial 9m i tydzien to juz chodzil :tak:,a mala ma 7 m-cy i ledwo siedzi,buja sie jeszcze na boki...czy ona nie powinna juz samodzielnie siedziec??:szok:Jak to bylo u Waszych dzieci?
 
Moja mala wczoraj tak wariowala ze uderzyla buzka o stopien schodow. Przegryzla troszke jezyk i skaleczyla paluszka. Krew tryskala strasznie.. na szczescie szybko sie uspokoila.. dzisiaj przezywa swoj paluszek, kazala sobie nakleic plasterek i tak chodzi nic nie robiac ta reka bo mowi ze paluszek boli:-D
mikusia nie przejmuj sie ze mala jeszcze stabilnie nie siedzi.. kazde dziecko dojrzewa indywidualnie. moja mala szybko zaczela siadac i chodzic natomiast moj maz (z opowiadan tesciowej) zaczal siadac dopiero jak skoczyl 10 miesiecy gdyz byl za gruby i non stop sie przewracal:-D
k4rol4 jest polski fryzjer w coatbride ja zawsze tam chodze i jestem zadowolona. Moj maz chodzi do szkotow w coatbridge na deptaku i jest bardzo zadowolony. moze srobuj nastepnym razem. ;-)
 
powiem Ci doty, ze jak juz mamy opracowane scinanie samodzielnie to chyba fryzjer nie bedzie potrzebny ;) Filip teraz chodzi i mowi, ze mama go "dzzzzzyyy" zrobila, a jak pytam jakie krotkie ma teraz wloski to sie chwali, ze takie jak tata i dumny strasznie jest z tego faktu :p
Mikusia ja teraz patrzylam na date takiej serii zdjec Filipka, jak siedzi, a ja go trzymam zeby nie polecial na bok...byl dokladnie 23 wrzesnia, Filip mial 6miesiecy i 20dni, jakis czas pozniej zaczal siedziec sam, wiec mial pewnie 7-7,5miesiaca tez wiec nie masz sie co martwic. kazde dziecko to indywidualna osobka,najwazniejsze zeby bylo gotowe na to co ma zrobic, nic na sile :) jesli chodzi o chodzenie to 9 miesiecy...szok, bardzo szybko :o Fifi dopiero jak mial 14miesiecy zaczal chodzic sam, sam. ale chlopcy z reguly podobno pozniej zaczynaja.moj Filip z kolei np. nie mowi tak duzo jak kolezanki w pl corka, ktora nawija caleee zdania od kiedy miala jakies 22miesiace, Filip ma 25miesiecy i nie powie calego zdania, zwlaszcza normalnego.wszystko po swojemu sklada, ale jakos sie nie martwie, bo podobno do 4 roku dzieci ucza sie mowic, wazne ze mowi, ze rozumiem go i zawsze wiem o co mu chodzi ;)
 
Mikusia nie masz sie czym przjmowac kazde dziecko rozwija sie indywidualnie.
My juz w Polsce lot o dziwo dobrze. Na lotnisko dojechalismy w ostatnim momencie nawet na chwile nie usiadlam w samolocie mloda znalazla sobie wujka, ogladala bajke i grala wiec nie mialam z nia wiekszego problemu a teraz jeszcze szaleje i ciagle tylko na zmiane dziadek i babcia.
 
Dzieki dziewczyny, moze fakt to przyjdzie w swoim czasie,ale troche sie zdziwilam bo niby dziewczynki szybciej chodza...a moj maly bardzo szybko mykal...w duzej mierze pomogl mu w nauce chodzik:tak:.Malej tez kupilam,ale siedzi w nim jak na tronie i nic :-D
Izka,dobrze ze twoj lot minal w miare szybko i dzieci ciesza sie dziadkami :rofl2::-)juz pomijajac jaka tam pogoda i jaka bedzie na swieta,to wazne ze w pelni rodzinnie ;-)
Karola ja mojego i synka sama maszynka obcinam...oczywiscie mam juz taka wprawe ze nie tylko na jedna dlugosc obcinam ale wymyslam fikusne fryzurki dla moich facetow :tak:
 
witam po ciezkim dniu.. najpierw praca pozniej do edynburga odebrac paszport dla patryka az wkoncu na zakupy. cala droge z edynburga dominik sie wydzieral , na zakupach to samo myslalam ze oszaleje mialam go serdecznie dosc:wściekła/y: po powrocie do domu naszczescie sie uspokoil i teraz juz ladnie sie bawi ale ja jestem padnieta. teraz dopiero skonczylismy leczo robic bo nam sie zachcialo , chociaz teraz to juz glodna nie jestem...

u mnie dominik zaczol siadac jak mial 9 mcy a chodzic jak mial 12. w chodziku uwielbial siedziec nawet jak juz umial chodzic to i tak wlazil do chodzika :-D patryk zaczol siedziec jak mial 5-6 mcy a chodzic jak mial 9 mcy i 3 tygodnie. chodzika nie tolerowal, czasmi udalo mi sie go wsadzic na 20 min.

my tez dzieci strzyzemy w domu sami , nie zawsze wyjdzie pieknie bo wiadomo ze sie ruszaja ale tragedi nie ma ;-) teraz wlasnie kilka dni temu ich strzyglismy..
 
reklama
Witam w ten paskudny dzien.. kiedy wstalam nie umialam uwierzyc wlasnym oczom :szok: snieeegggg:szok: musialam wyciagnac kurtki zimowe..
Moja mala zaczela siadac jak miala 6 miesiecy a chodzic ja miala 9 na koncu raczkowac.. wiec nie ma reguly kazde dziecko innaczej..
Isabell a gdzie sie dowiedzialas ze z tej strony onthebeach moga po zamowieniu biletu dorzucic jakies oplaty?? milego pobytu w pl :-)
 
Do góry