reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

zQo tak mam usg2 9 marca wiec musze to wyjasnic bo dla mnie to ma wielkie znaczenia w ktorym tyg jestem :tak: czemu mialas tyle scanow???szczesciara heh
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny moze Wy mi pomozecie bo zglupialm mialam scan 13 lutego i wyszlo ze jestem w 13 tyg ciazy i jednym dniu babka powiedzila ze mam termin na 19 sierpien ale w ksiazke wpisala ze na 29 sierpien wiec mi midwife dzis mowi ze to 15 tydz i 1 dzien wiec od 13 lutego do 8 marca minely tylko 2 tygodnie ja jestem glupia czy oni :-:)-:)-(
mikusia to ja juz sama nie wiem bo to po scanie wyszlo ze jest 13 tydzien i 1 dzien a bylo to 13 luty a teraz jest 8 marca wiec wychodzi 16 tyg i 4 dni a polozna mowi ze jest 15 i 1 bo termin porodu babka ze scanu wpisala 9 siepnia amnie powiedziala ze 19 sierpien wydaje mi sie zo ana sie walnela z ta data porodu
Chyba Ty też się walnełaś bo raz napisałaś,ze Ci termin na 29 wpisali a raz,że na 9...W każdym razie oni tu biorą pod uwagę datę porodu z pierwszego usg,jak usg miałaś 13.02 i wtedy był 13+1 to znaczy,że 12.02 dokłądnie zaczełaś 13 tydzień i w ten sposób wychodzi,ze faktycznie masz teraz 16+4. Ale może Ty źle usłyszałas lub oni się walneli wpisując któryś pomiar. Jeśli masz wpisaną datę usg,długość ciąży w tym dniu,datę porodu z usg,do tego długość dzieciątka- to bez problemu dojda do tego gdzie zaszła pomyłka i położna Ci powie dokładnie co i jak. Pomyłki się zdarzają ale pomiary muszą mieć a oni tu właśnie z długości dziecka (CLR) określają dokłądnie długość ciązy.
 
zQo tak mam usg 9 marca wiec musze to wyjasnic bo dla mnie to ma wielkie znaczenia w ktorym tyg jestem :tak: czemu mialas tyle scanow???szczesciara heh

ach dlugo by pisac:-D na samym poczatku mialam 3 bo moja ciaza byla nieco podejrzana(to jest nasza szkocka niespodzianka:-Dzaszlam w ciaze w dzien w ktorym powinnam dostac miesiaczke) inny termin ostatniej miesiaczki inny z krwi a na pierwszym usg jeszcze nawet serce nie bilo,wiec pozniej mialam za 2 tyg zeby zobaczyc czy dziecko jest wogole no i juz bylo potem mialam normalnie planowe jak wszyscy:tak:pozniej znow mialam badania genetyczne bo juz bylam wiekowa:-D no i wyszlo ze jestem w grupie ryzyka ze dziecko moze urodzic sie obciązone chorobą genetyczną(ach co ja wtedy przezylam)no i znow skierowali mnie na takie genetyczne usg naszczescie okazalo sie ze wszystko ok no i pozniej znow mialam planowo jak wszyscy:-) takze uzbieralo sie troche.
 
ach dlugo by pisac:-D na samym poczatku mialam 3 bo moja ciaza byla nieco podejrzana(to jest nasza szkocka niespodzianka:-Dzaszlam w ciaze w dzien w ktorym powinnam dostac miesiaczke) inny termin ostatniej miesiaczki inny z krwi a na pierwszym usg jeszcze nawet serce nie bilo,wiec pozniej mialam za 2 tyg zeby zobaczyc czy dziecko jest wogole no i juz bylo potem mialam normalnie planowe jak wszyscy:tak:pozniej znow mialam badania genetyczne bo juz bylam wiekowa:-D no i wyszlo ze jestem w grupie ryzyka ze dziecko moze urodzic sie obciązone chorobą genetyczną(ach co ja wtedy przezylam)no i znow skierowali mnie na takie genetyczne usg naszczescie okazalo sie ze wszystko ok no i pozniej znow mialam planowo jak wszyscy:-) takze uzbieralo sie troche.

no to tez przezylas co swoje ale najwazniejsze ze Wszystko dobrze sie skonczylo :-)
 
Gwiazdeczka po prostu zapytaj jak pojdziesz, niech ci wyjasnia o co chodzi. Ja tez mialam rozne terminy. Z miesiaczki inny, z usg inny a w Polsce robilam usg i mialam jeszcze inny
zQo nie wyvralam sie, za pozno wstalam i nie zdazylam.
Mikusia do Airdrie masz niedaleko wiec zawsze mozesz wpasc. Powiem Ci ze podobno wkolo mnie mieszka mnostwo Polakow, niektorych spotykam ale jakos tak sztucznie jest a wiekszosci nigdy nie widuje
 
gwiazdeczka a jak ci wychodzi od ostatniego okresu? jak masz na odbitcce ze skanu napisane ze to byl13tyg to pewnie sie pomylila i zamiast wpisac 19to wpisala29a polozna pozniej obliczyla jak jest wpisane.czyli scan masz jutro tak? powodzenia:-)
 
gwiazdeczka dopytaj na skanie jaka ta data ma byc w koncu, ale wg twojego suwaczka tez jest ze to 15 t.c

ja ide z moimi chlopakami do gp pozniej , jednego dnia jest lepiej a poniej znow gorzej , od wczoraj wymiotuja jeden przez drugiego. wczoraj wieczorem niewiedzialam juz co robic raz jeden raz drugi, dobrze ze moj mial wczoraj wolne bo normalnie sama bym nie dala rady..

kupilismy wkoncu bilety do pl .. rany ceny z dnia na dzien tak zaczely isc w gore ze za sam prom dalismy 400f:-:)baffled:
 
gwiazdeczka jak masz jutro usg to dopytaj koniecznie. A czemu masz dodatkowy scan? Coś się dzieje? Możesz tez sobie sama policzyć-skoro 12.02 zaczełaś 13 tydz to policz sobie kiedy będzie 40 tydzień i może w ten sposób dojdziesz do ładu-jeli Ci wyjdzie faktycznie 19.08 to znaczy,że oni się pomylili i źle wpisali.
 
reklama
dzisiaj mija rok jak zrobiłam test ciążowy:-) datego czułam, że to będzie syn;) dał mi najpiękniejszy prezent na dzień kobiet-SIEBIE;)))

także i Wam dzisiaj życzę WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE:-):-):-)

nie będę dzisiaj narzekać chociaż w takim celu weszłam na forum ;p ale po napisaniu pierwszego zdania buzia mi się zaczęła cieszyć i stwierdziłam, że ponarzekam jutro :-)

ja dzisiaj robię tego pora w szynce :-D i kapuśniaczki w cieście francuskim i z farszem pieczarkowo-serowym i z serem i fetą...dam znać jak poszło :-D testuję wszystko przed Chrztem;)
 
Do góry