reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Mikusia ja lubie rzeczy z Next ale tez bez przesady. Ladne sa ale ceny czasami sa zabojcze zwlaszcza przy malych dzieciach kiedy co chwile musisz wymieniac cala garderobe a moje dzieciaki strasznie rosna. Maja sporo ciuchow ma juz na 3-4 latka a Kubie bluzki kupuje nawet na 9 lat a spodnie roznie a ze to chlopak to jedno wyjscie na dwor i czesto nie da sie doprac. Co do antykoncepcji to ja tez tabletek nie toleruje. Mialam spirale a teraz nie mam nic. Co do cwiczen to motywacji tez nie mam ale jakos tam sie zmuszam zeby cos porobic.
Dzisiaj moj Kuba znowu odwinal numer i w koncu po 19 poszlam go szukac. Musialam poprosic sasiadke zeby mi przyszla do malej bo akyrat ja wykapalam i latalam jak glupia przez 40 min po ulicach a moj syn siedzial sobie u kolegi w domu a glupia szkotka zapytala sie o ktorej ma byc w domu on powiedzial ze nie wie wiec nic nie zrobila. Ja to od razu wyslalabym dzieciaka do domu zeby chociaz powiedzial rodzicom gdzie jest. Dobrze ze tam byl bo gdyby nie to nie mialabym pojecie gdzie dalej szukac
 
reklama
isabell a czemu nie chodzisz na siłownię jak dzieciaki w szkole lub w przedszkolu? ja wiem po sobie że w domu nie miałabym mobilizacji a na siłowni jakoś tak fajniej i w sumie się już wkręciłam

z tymi ciuszkami to ja też nie kupuje nie wiadomo ile ale właśnie na wyprzedażach więc ceny są przystępne a jakościowo są naprawdę super nigdy nie miałam problemu żeby się coś odbarwiło czy rozciągnęło
antykoncepcji chwilowo nie stosuje jakos nie mam przekonania do rzadnych mechanicznych sposobów po tabletkach kiedyś tyłam przy tym pręciku w ramieniu to ponoć też nieżle przybiera się na wadze więc jak narazie stosujemy bezpieczny sex
emilcia również była planowana i jej płeć też liczenie cyklu itp. jak widać również się udało
dziś pierwszy raz byłyśmy w polskiej szkole 2.5 h ja miałam czas dla siebie a ona się super wybawiła i była zadowolona
no nic spadam spać bo ledwo żyję dobranoc
 
hey dziewczyny da sie zaplanowac plec dziecka ???:-):-):laugh2::-) ciekawe co bedzie u nas a kwietniu bede na usg 3D w polsce to juz sie dowiem :-):-) dla mnie najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa :-)

a co do ubranek to ja tez kupuje alnowi wszystko nowe i tez wole lepszej firmy kupic bo tak to te ciuchy straszne sa po paru praniach takie rozciagniete ja tez bardzo lubie nexta hm north face tam kortki sa super jedynie spodnie to kupie w asda czy innym sklepie
 
Justysia mloda teraz malo chodzi do przedszkola a ja zawsze wtedy mam cos do zalatwienia albo po prostu odpoczywam i samej jakos tez mi sie nie chce chodzic. Do polskiej szkoly tez chcialam mloda zabrac ale akurat ona w te dni ma przedszkole wiec czekam az zrobia codziennie. Ciekawe czy im sie uda
 
Witam dziewczyny :-)

azorek i gwiazdeczka 27 gratulacje:-)

Ja od czterech lat mam implant (tzn.po trzech latach zmienilam na nastepny:tak:) i nie narzekam na ta metode antykoncepcji.

Dziewczyny znacie jakiegos dobrego i sprawdzonego kuriera?
 
gwiazdeczka z tym planowanie płci jest tak,że czasem można. Dziewczynki są z pierwszych dni owulacji-często jak do stosunku dochodzi przed samym jajeczkowaniem,chłopców się "robi" w końcowej fazie owulacji. U nas to akurat się sprawdziło(choć nie było to zamierzone i planowane z tą płcią),bo planując pierwszą ciążę to było zaraz po odstawieniu tabletek i kupiłam testy owulacyjne chcąc sprawdzić jak u mnie cykl wygląda-pierwszy pozytywny test jak wyszedł to my od razu do łóżka i to był jedyny raz kiedy w czasie owulcjii się kochaliśmy wtedy-a wiadomo,ze test pokazuje wynik pozytywny już 24h przed jajeczkowaniem.Był to trafiony-zatopiony bo 2 tyg później test ciążowy pokazał 2 kreseczki :) Tym razem było bez testów,po prostu odstawiłam tabletki i w drugim cyklu się udało,z tym,że miałam wtedy straszną niechęć do seksu,nie kochaliś,my się zbyt często ale zapisywałam jednak kiedy się kochaliśmy,a że w tamtym cyklu było to zaledwie 2 razy z czego raz zaraz po okresie to wyszło mi,ze do zapłodnienia doszło 4 dni po teoretycznej owulacji no i tym razem będzie chłopak (chyba-ale i w PL i tu mi tak powiedzieli wiec biorę to raczej za pewnik).

My mieliśmy dziś iśc na tę baby grupę ale Nati obudziła sie z takim kaszlem,ze zadzwoniłam rano do GP i umówiłam ją na popołudnie aby osłuchali bo strasznie ja kaszle. Do tego ma katar i lekką temp-myślałam,ze może to od ząbka rosnącego ale tym dzisiejszym kaszlu to już nie mam takiej pewnosci. Do tego ja też jestem trochę chora-już nawet nie wiem który raz w tej ciąży-po antybiotyku ostatnim miałam tym razem 2 miesiace przerwy w chorowaniu a nie miesiąc i tak od początku ciąży :( Głupio zrobiłam,że dzwoniąc i umawiając Nataszkę nie wspomniałam,ze też bym chciała być sprawdzona przez lekarza a wiem,ze tak jak zapytam to mi powie,ze nie miałam wizyty ja wiec lipa.

Ja dla Nataszki z ciuszków 0-3 kupowałam raczej nowe ale to kupowałam w primarku lub asda/tesco. Głównie body i pajace,potem też kilka szt nowych body i pajaców a z wyjściowych ciuszków to większość używanych miałam. Ale kupowałam używki też firmowe-głównie next,h&m,m&p,mothercare,M&S. A kilka miesiecy temu dostałam od koleżanki cały wielki worek ciuchow po jej córce wiec na najbliższe rok albo dłużej musiałam dokupić tylko piżamki dla niej,te ciuchu od koleżanki głównie M&S bo jej szwagierka tam pracuje i za grosze na przecenach kupowała.
Jak dowiedziałam się,ze u nas chłopak będzie to Nataszkowe ciuszki wszystkie dziewczęce i różowe porozdawałam koleżankom-zostawiąłm sobie tylko te w kolorach uniwersalnych. Teraz też już mam sporo ciuszków dla chłopca od znajomych a sama tez zamierzam kupić body i pajace nowe na początek-ale te z primarka w zupełności starczą-dziecko tak szybko z nich wyrośnie,ze nawet się nie zdążą za bardzo porozciągać i zniszczyć do tego czasu.
 
Ostatnia edycja:
Witam :-)
Iza no to sie najadlas strachu,ja to chyba bym umarla...:-( Dobrze ze go znalazlas,bo nigdy nic nie wiadomo zwlaszcza ze twoj synek jest jeszcze maly...
Gwiazdeczka,czasami da sie zaplanowac plec dziecka...no moze nie kazdej to sie udaje, ale jak widzisz nie tylko mi sie udalo :tak:
Justysia ja tak jak Iza wole poodpoczywac kiedy maly jest w przedszkolu a mala ma drzemke...moze nie spac ale posiedziec na lapku i popisac do was ;-),sa tez inne obowiazki...posprzatac,zrobic obiad...
Martka a ty skad jestes? Jesli chodzi o kuriera to mam takiego sprawdzownego i taniego,zabiera do polski i z polski z wszelkich zakatkow.Nie moge teraz znalezc wizytowki ale mam jego gg. 26073659 Scotpol nazywa sie Robert.
Ja tez na razie nie stosuje zadnych metod,chyba ze gumka :-D,aczkolwiek zastanawiam sie nad tym implantem w ranieniu...tylko nie wiem jak sie sprawdza bo nie znam zadnej dziewczyny ktora to miala badz ma.:baffled:
Ehhh gdzie ta wiosna :szok:
 
Martka ja korzystam z teahousetransport lub express euro.
Mikusia no dokladnie jest tyle rzeczy do zrobienia a przy dziecku nie zawsze sie da. Nie powiem bo mloda ma ostatnio dobre dni ze praktycznie wszystko przy niej zrobie ale juz odpoczac w ciszy nie da a ja jeszcze jestem caly czas sama, maz jest w domu raz w miesiacu na 2-3 dni wiec te 3 dni kiedy mam 4 godz dla siebie jak mloda jest w przedszkolu wole wykorzystac w inny sposob
Joasia ja jednak tez sie nie wybralam, wolalam rano dluzej polezec poza tym na kuriera czekam. Ale mysle ze w przyszlym tyg sie wybiore.
Ja jakos nie mam dzisiaj motywacji do niczego
 
reklama
martka ja korzystałam z ich usług kurierskich i byłam zadowolona. http://www.britport.net/ Współpracuja z dhl-em. Szybko,sprawnie no i tanio. Na początku grudnia gdzie już był młyn przedświąteczny zabrali mi z PL paczkę w czwartek a we wtorek już u nas była.

Ja też ostatnio zastanawiałm się antykoncepcją po tej ciąży-do tej pory na tabletkach leciałam ale juz nie chcę ich łykać. Zastanawiam się nad spiralą lub implantem. Więcej dzieci już nie planujemy i chcę coś pewnego,mało szkodliwego i na długo.
 
Do góry