reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

dowiadywalam sie i same jazdy sa drogie no chyba ze bym wyjezdzila tylko 12 godzin i koszt ze wszystkim wyniosl by 400f. ale czy bede umiec po 12h -moze.....:sorry: ahhhh...moze jednak tu zrobie:cool:
 
reklama
doveinred ja juz mam teorie za soba, teraz uczy mnie moj mąż jazdy naszym samochodem...pozniej wykupie sobie min 5 godz jazdy z instruktorem i zobaczymy jak to bedzie:) A ciebie nie ma kto poduczyc poza instruktorem??? wtedy tyle godzin na pewno nie byloby ci potrzebne..tak mysle.
 
emilkaqq-no u nas ten problem ze my nie mamy samochodu, moj Grzes na prawko ale nawet jak bysmy wypozyczyli auto to nie mam gdzie dac dzieci bo z nimi to nie chce jezdzic wrazie czego. Wiec mi zostaje tylko instruktor......:sorry:
A teoria jaka byla, teraz w 2012 zmieniaja i bedzie troszke trudniej. masz moze testy i kodeks drogowy do odkupienia?
 
witam sie w mrozny dzionek:-) ja przedokresowa amelkowna marudna bo przemeczona i spac nie chce:baffled: popralam wykladziny juz w sypialniach i zostal przedpokoj i dwie plamy w living roomie po amelkowych soczkach:sorry: okna pomyte firany poprane schowki posprzatane:tak: padam na pyszczek po pracowitym weekendzie ale zostalo tylko sprzatnac pod lozkiem pare gratow i luz do swiat :-) mama potwierdzila na 100% przyjedzie...dyrektoraka jakas niepewna byla czy ja pusci czy nie:confused2:bo niby malo ludzi ma i wogole cos tam wymyslala i wkoncu powiedziala mamie ze zapyta jej kierownicze...kierowniczka mowi ze nawet gdyby mialay po 20h na dobe zaiwaniac to moja mama ma sie nie wyglupiac i jechac do mnie:-D urlop (bezplatny:-() w pracy juz mam zamowiony i tak od 16 grudnia (moj ma wyjscie z pracy) do 26 grudnia siedze w domku:-D:-D aaaa i maz do teraz przez agencje pracuje i od 15 stycznia bedzie juz na kontrakcie dla firmy czyli jakas tam podwyzka automatycznie i beda mu sie bonusy liczyly:-)

z prawkiem to ja nie pomoge bo ja nie mam ani moj nie ma i jak na razie nie bedziemy sie przymierzac do tego. najpierw musielibysmy miec kasena auto i oplaty a z tym narazie nie najlepiej:zawstydzona/y::sorry: przyszly te "farbki" zelowe ze swiecacym pedzelkiem dzisiaj:-D:-Djeszcze w pudle stoja w kuchni bo jak mloda zobaczy to sie dorwie i pod choinke nic nie bedzie hehehe jak zasnie to pootwieram i zerkne na to cudo;-)


JUTRO W MONKEY BIZNESIE OD 11-13 MA BYC SWINKA PEPPA , W SRODE OD 14.30-15.30 jakos tez :tak: ja sie wybieram jutro bo w srode mloda do przedszkola smiga
 
Ostatnia edycja:
doveinred moze wykup kilka lekcji i zobacz jak ci idzie? Znam osoby ktore bardzo szybko sie nauczyly jezdzic. ja do nich nie naleze niestety, zdalam po okolu 50 lekcjach, a dopiero rok po rozpoczeciu jezdzenia moglam powiedziec ze potrafie prowadzic samochod :) wczesniej to mialam wrazenie ze jakos sie mi wszystko fuksem udaje...


A moja mala spi i jesc obiad teraz - bo mam czas czy czekac az bede glodna? Decyzje :-D
 
isabel dzieki za linka :-) o toysrusie nawet nie pomyslalam

doty zrowka zycze ;-)

doveinred to faktycznie jak nie macia auta to lipa troszke.. ja sie przymierzam , moj mogl by mnie uczyc ale jakos tak ciagle to odwlekam :sorry: zreszta podobnie jak ty bala bym sie troszke jezdzic z dziecmi a zostawic ich nie mialabym z kim..

azorek to super wiesci , nie ma to jak miec kontrakt :-) no i fajnie ze mamie uda sie przyjechac do ciebie :-)


co do sniegu to ja wcale nie jestem zadowolona, nie mamy zimowek i raczej ich nie kupimy bo kasy nie ma wiec jak tak nasypie jeszcze troche to bede do pracy musiala jezdzic autobusem:wściekła/y::-(

wiecie gdzie mozna dostac zywego karpia? bylam dzis w 2 pl sklepach i maja tylko wypatroszone a moj chce zywego zeby jeszcze dzieci sie nacieszyly...
 
doveinred jak robisz tylko prawko tu i nie bedziesz jezdzic tylko planujesz jezdzic dopiero w polsce to i tak bedziesz pewnie musiala sobie wykupic godziny w polsce. ja robilam odwrotnie-jak bylam na macierzynskim w 2miesiace zrobilam prawko w polsce a zdawalam jazde4razy i pewnie wyszlo mi to z1800zl ale zdalam i tam nie jezdzilam a jak wrocilam to tu jakby odnowa sie uczylam bo przeciwna strona i nowe miasto.tyle ze jezdzilam z mezem ale ile sie nasluchalam ze raz az wysiadlam z samochodu a jezdzilismy jak dziecko bylo w przedszkolu a pozniej juz tez z malo.nie raz mialam ochote wykupic sobie instruktora zeby pocwiczyc ale pozniej odwazylam sie jezdzic sama, najpierw do pracy, pozniej po dziecko, na zakupy a teraz mozna powiedzec ze juz jezdze ale nadal nie lubie jechac gdzies jak nie znam rejonow.
jak ja sie orientowalam to mozna znalesc tu 5h za 100funtow i nawet jakiegos polskiego instruktora.
auto to super wygoda ale pozniej dystansy ktore kiedys spacerkiem sie przeskakiwalo sa juz nie do pokonania;-)
powodzenia
 
reklama
hej dziewczyny
oj dawno mnie nie było ale podczytuje regularnie,troszkę chorowałam już biorę 2 antybiotyk i wciąż kaszlę
ależ dzisiaj napadało śniegu już z emilką byłyśmy na sankach i rzucałyśmy się śnieżkami miała super radochę

piszecie o nauce języków ja również jestem zdania żeby rozmawiać w domu w ojczystym języku a angielskiego zdążą nauczyć się w przedszkolu lub szkole mój syn miał 6 lat jak przyjechał do szkocji nie mówił nic po angielsku teraz chodzi do szkoły 7 rok i tak gada że ja mogłabym uczyć się od niego i pisowni również dzieciaki łapią szybciej

odnośnie prawa jazdy to ja robiłam tutaj w zeszłym roku wydałam ok 800f wyjeżdziłam jakieś 25h do tego egzamin teoretyczny ok 70f i dwa egzaminy praktyczne 200f zdałam za drugim razem więc koszt może się zmienić w zależności od tego ile razy będzie się zdawać egzmin no i koniecznie samochodzik jak tylko zdałam egzamin to w ciągu tygodnia autko już miałam no i sobie śmigam gdzie mi się chce

a teraz prezenty na mikołaja szymon dostanie itunes kartę i słodycze a emilcia wózek na zakupy i słodycze gwiazdka natomiast to już droższa sprawa szymon zegarek,ubrania,buty,gry na ps3 a emilka piesek interaktywny,komputer vtech,aparat vtech,naczynia i garnki do kuchni,zestaw lekarza może jeszcze coś dokupię jak mi coś fajnego wpadnie do głowy

u nas na osiedlu pół domów już ubranych ja mam wolne środa czwartek to również zabiorę się za przystrojenie domku pozdrawiam wszystkich
 
Do góry