reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Dziewczyny ja uwazam ze nie ma sie czym martwic jesli dziecko ma kontakt z jezyiem polskim to bedzie po polsku mowic, moze nie bedzie pisac ale mowic bedzie.
Azorek dzieki, ja chyba mlodej tez kupie tylko sie zastanawiam czy przypadkiem nie z ksiezniczkami bo ma takie lozko ale znowu kubus bardziej mi sie podoba.
Ja mlodej chyba kupie jednak ten zestaw dla lalek bo tym ona sie naprawde bawi, ma juz jeden u siebie w pokoju a ten jej postawie na dole i nie trzeba bedzie nosic. Znalazlam tez taka lalke raczkujaca i chodzaca i zastanawiam sie nad nia, ale nie wiem czy mloda jeszcze nie za mala na nia no i zastanawiam sie nad rowerkiem, co prawda teraz jej sie nie przyda ale tak na przyszlosc

Co o tym myslicie?
http://allegro.pl/lalka-chou-chou-nauka-chodzenia-bobas-i1963116524.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja po nockach juz..... teraz odpoczywam choc na 16 mamy gosci i robie rosol z bialym sosem i ryzem.

isabelll
-lalka moze byc, ja ogolnie nie przepadam za takimi lalkami ale Maja pewnie bedzie sie cieszyc.
justaaa-no to sie nie zrozumielismy , ;-)bywa .
vmpiria- chce bo musze miec prawko a tu sa drogie i tez ciezko zdac a po zaostrzeniu przepisow w PL i tego ze trzeba sie przygotowac na poprawki i na jazde po gdansku czy bydgoczczy. A tam nie jest tak trudno bo jazda jest po malutkim miescie ( jedno rado i kilka ulic) no i przedewszystkim testy sa i kilka glownych pytan i jest taniej bo nawet z przelotami wychodzi podobnie jak w pl z poprawka.
 
Doveinred tutaj prawko jest drogie? Watpie ze w Irlandi wyniesie Cie taniej niz tutaj. A orientowalas sie czy zaakceptuja Ci prawko w pl? Bo jak ja zdawalam to w pl byl taki przepis ze nie akceptowali i trzeba bylo jeszcze raz zdawac
 
isabell z obliczen wychodzi ze zaplace z 550-600 euro a tu jak sie orietowalam wychodzi okolo 1000f. A co do wymiany to dzwonilismy do PL i wymieniaja nie ma z tym problemu.
 
Doveinred gdzie ty naliczylas £1000. Wiesz moze cos sie pozmienialo w ciagu ostatnich 2 lat ale napewno nie az tyle. Ja zdawalam prawko 5 lub 6 razy i jak w sumie wydalam £300-£400 to max
 
Witam:-) troszku mnie nie było bo jakoś czasu na pisane nie było ale troszkę też Was podczytywałam...
Jeśli chodzi o kwestie językowe u dzieci to zgadzam się z Justą. Moi chłopcy bardzo późno zaczęli mówić. W sumie to jakieś kilka miesięcy temu. Oczywiście w strachu byliśmy więc byłam z nimi u logopedy w PL i tutaj mieliśmy też speach terapy. Poruszana była też kwestia jak mowić w domu. Wszyscy zgodnie mówili, że w domu mamy posługiwać się polskim a angielski złapią z przedszkola, podwórka itd. Jeśli rodzice mówią różnymi językami to każde z nich powinno używać swojego w domu.
Prezenty na święta? Nie mam pojęcia co kupić moim dzieciom. Napisali list do świętego mikołaja, że chcą narzędzia mańka. No to kupiliśmy ale to na mikołaja. Ale pod choinkę nie wiem. Mają ostatno fazę za samochody wyścigówki więc może uderzę w ten temat...
 
witam wieczorkiem , kompletnie nie mam czasu ostatnio nic napisac..

z tym prawkiem to tez mi sie wydaje ze drozej by wyszlo w irlandi tymbardziej ze trzeba tam dojechac, gdzies sie zatrzymac zjesc cos... no chyba ze masz tam kogos i pojedziesz przy okazji w odwiedziny :-)

my na mikolaja nie kupujemy nic tylko pod choinke , zwlaszcza ze dominik wybral sobie koparke NEW RIDE ON DIGGER EXCAVATOR TRIKE TOY 1-3 YEARS | eBay , jeszcze musimy cos znalesc dla patryka odpowiednio duzego zeby klutni nie bylo :-) (no chyba ze cos sie pozmienia i zarzycza sobie cos innego)

powiedzcie mi gdzie zamawiacie karpia? z pl sklepu ?
 
Szczerze mowiac zawszem myslalam ze sa droge bo kolega placil 950f (mial 2 poprawki) . Inny zas kolega zdawal 2 razy i juz zrezygnowal bo zabraklo mu kasy i nie mial na 3ci jego wyszlo 1300f. Sprawdzalam ceny tu : http://www.emano.co.uk/jak-zrobic-p...y-osobowe/ile-to-kosztuje-aktualne-ceny.htmlv
Sama jazda np.40godz razy np.25f za lekcje wychodzi 1000f

mozna uzyskac mniej ale jest mniej godzin. Ale musze sie dokladnie zorientowac to tez zapytac sie firm bo sa pakiety. polecacie jakies z jaka zdawalas Isabelll?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam:-) alez buzka mi sie ucieszyla jak wstalam i zobaczylam snieg na zewnatrz:tak: Niki ledwo co wstala a mowi " mama ile sniegu spadlo, chce chodzic po sniegu":-D tatus obiecal jej ze wezmie ja na sanki:-)
Jesli chodzi o jezyki to moja mala mowi tylko po Polsku. W jezyku angielskim mowi tylko Hi and bye bye. Chcialam ja poscic wczesniej do przedszkola bo sie obawiam ze jak pojdzie od 3 roku zycia to bedzie troszke w tyle za szkotami. Wkoncu nic nie bedzie rozumiec:-( no ale coz nie udalo sie! Pani w przedszkolu (do ktorego chcialam ja wyslac) powiedziala mi ze nie ma juz miejsca i pierszenstwo maja dzieci niepelnosprawne.
Od 5dni sie jakos dziwnie czuje.. mysle ze jelitowka mnie dopadla. Zaczelo sie bolem zoladka. Nic nie moge przelknac bo zaraz goni mnie do ubikacji:zawstydzona/y: ide dzis do lekarza.. mam nadzieje ze szybko mi przejdzie...
 
Do góry