reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Witam sie i ja

:-) Znowu mnie nie bylo pare dni...

W sobote robimy urodziny malemu (roczek konczy w niedziele) takze czeka mnie sporo roboty, jutro chce upiec 2 ciasta i zrobic andruty, w piatek torta i moze salatki, chyba ze w sobote rano. No i miedzy tym wszystim oczywiscie sprzatanie... W prezencie dostanie zebre skoczka, mam nadzieje, ze mu posluzy dlugo. Zamowila tez papierowe talerzyki, kubki, czapeczki itp z jedynka, no i mialo to przyjsc najpozniej dzisiaj i nic nie dostalam, martwie sie, ze nie dojdzie do soboty, a wtedy im lby poukrecam :crazy:

NIGDZIE nie moge znalesc takich pisakow do torta, zeby napisac imie czy cos, jeszcze w piatek wybierzemy sie do asdy moze tam maja...

Isabelll i jak zmienilas juz opiekunke? ;-)

Vampiria ja tez nic nie doradze co do prezentu dla menadzerki, bo kazdy co innego lubi, napewno cos wymyslisz, bo znasz ja, nie wiem moze jakas bransoletke ladna... Albo moze jakis fajny kubeczek z jakims fajnym napisem... Nic innego do glowy mi nie przychodzi... No i jakas bomboniere czy czekolade :-)
 
reklama
azorek prawie wszedzie dostaniesz taki odkurzacz pioracy w kazdym prawie duzym suinsberym widzilam tez w hombasie cena chyba za dobe 20 f plus do tego plyn sobie kupujesz zalezy jakie mieszkanie ja jak kiesys wypozyczalam kupilam duzy plun za 20 f wiec w sumie 40 f za wszystko
aaa to widzisz ja nie wiedzialam szukalam na necie i juz od 10Ł za dobe:-D tak jak by o polowe taniej ale posprawdzam tez tam gdzie mowisz:-)


ja w pracy sie narazilam hahah no padam ze smiechu....od 3 tyg moj supervisor z zona wychodza z pracy przed 19 (pracujemy do 20.20 niby)...ja sie o worki na smieci musze upominac bo nie mam ...jak leze na ich pietro to klamke caluje bo juz dawno u nich pusto!! kolezanka jest na urlopie w pl i juz drugi tydz sprzatamy jej pietro. w pon ja z kolezanka we wt supervisor z zona itd ...w pt kolezanka mi mowi ze podobno ma byc kontrola i musimy to pietro dodatkowe wypucowac....szlag by to ..ale spoko damy rade przeciez supervisor wiedzial juz wczoraj to pewnie cos zrobili na tym pietrze i m dzisiaj tylko dokonczymy....b;edne zalozenie: obydwie spedzilysmy na tym pietrze ponad godzine:wściekła/y: dwie!!! nie jedna:wściekła/y: oczywiscie kontroli nie bylo hahahah dobry dowcip....w pt bylo jakies sotkanie na pietrze gdzie nasz "supcio" z zonka sprzataja wiec wyszli wpisali se 2,5h i w pn "supcio" dopisal se kolejna godzine ze niby rano byl bajzel po mitingu ogarnac:szok::wściekła/y::wściekła/y: no rozniesie mnie qrwa wiec dzisiaj jak do mnie przyszedl i mowi ze ma byc kontrola (hahahahahahaha) i jutro we 3 posprzatamy dodatkowe pietro tomu powiedzilam ze dalysmy rade we dwie tydz temu to i teraz sobie poradzimy qrwa.. no chyba ze chce wszytkie progi miec idealnie starte nie mopem tylko szmatka to tak -dodatkowe lapki sie przydadza. poskarzyl sie zonie ze mutak powiedzialam...ta wpadla jak po ogien rozdarla na mnie jape przeklinala tak ze mi skora zcierpla normalie:szok: co najmniej jak by to moja wina byla ze ona nic nie robila 3 tyg:no: ta na mnie z pyskiem ja na spokojnie i na koniec mowi ze jestem PRZEBZYDLA PYSKATA hahahaha wiec delikatnie jej przygadalam ze jak zadaje pytania to ja daje odpowiedzi a ze nielubie sciemnaic to wywalilam hjej cala prawde co o tym mysle i tyle. pyskowania nie bylo:sorry: jutro sobie z :supciem: pogadam....osobiscie bez zonki jego bo on tez ma pysk i jego pies nie musi na mnie szczekac!!! ehhh nerwa mam musialam sie rozpisac ...sorki
 
Witam z kawka. Czy ja kiedys przespie cala noc? Strasznie tego potrzebuje. A tk wstaje bo mloda przychodzi do mnie, potem ona sie kilka razy budzi i takie do dupy to spanie.
Azorek no to sie narazilas:-D. A co do odkurzacza to ja tez musze wypozyczyc bo wykladziny sie bardzo tego domagaja.
Effletus jeszcze nie, nawet nie mialam czasu z kims sie spotkac ale oczywiscie tak jak myslalam znalazlam chetne osoby to moja opiekunka sie uspokoila chociaz wczoraj sie spoznila pomimo ze ma do mnie minute drogi le ciezko nastawic budzik wczesniej i widac bylo ze dopiero co z lozka wyskoczyla.
A ja jestem zla, wypadlo mi kawalek plomby i poszlam do dentysty ale innego niz zwykle i co sie okazalo? Niby mialam zrobiona kanalowke ktora wogle nie jest zrobiona. Zrobiony jest 1 kanal do polowy a pozostale 2 nie ruszone na dodatek tak mi rozwalil zeba i wszdzil cs do niego nie wiadomo co i po co ze mam male szanse ze zeba da sie uratowac. Na szczescie nie boli jeszcze ale pamietam jak bolal wczesniej.
Elffetus my tez mamy w sobote impreze urodzinowa
 
cześć dziewczyny :-)
mam chwilkę bo Mały siedzi w huśtawce tylko Go bujać muszę;)

coś pamiętam, że Cytryna mnie o coś pytała ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć o co;p
nasz Mały to istny "Aniołek" śpi i uspokaja się tylko na moich rękach...wiem, że to nasz wina bo wylądował u nas w łóżku i raz drugi Go lulaliśmy na rękach. no teraz nie mam nawet chwili w ciągu dnia, nawet pójść do łazienki bo jak tylko wyjdę z pokoiku to jest płacz (nie weim jak On to wyczuwa?). do tego mu skóra z główki schodzi razem z włosami (dla mojego K to nie jest problem), pojawiło się kilka potówek na twarzy (też to nie problem). ja to już medal powionnam dostać: jednocześnie prasuje, drugą ręką huśtam i dodatkowo rozmawiam przez telefon. latam tak góra-dół żeby obiad zrobić, czy ogrzewanie włączyć...najgorsze jest to, że siedzimy tylko w jednym pokoiku bo tylko tu utrzymuje się dłużej ciepło;/

azorek dobrze powiedziałaś
izabell co do zębów to oni tak robią specjalnie żeby z zew wyglądało super a pod spodem żeby się psuło (więc zostawiają pustą przestrzeń z powietrzem). ja dlatego robię tylko u rodziny zęby (mamy dwóch stomatologów)...
 
przerazona to ze dziecku skora z glowy schodzi to sie nazywa ciemieniucha-szampon dentinox cradlecup czy jakos tak pomaga i wyczesywanie miekka szczoteczka. a wlosy sie wycieraja i kolezanki synek urodzil sie z mega czupryna i pieknymi lokami i musieli go ogolic bo wygladal jak z reklamy fanty;-):-) aa i cos mi sie chyba poczytalo ze dla mlodego rumianek stosujesz tylko nie pamietam na co:zawstydzona/y:....rumianek tez moze uczulac wiec trzeba ostroznie. potowki zasypywalismy maka ziemniaczana i kapalismy w krochmalu jakos dawalo rade:tak:
 
witam wszystkich, widze ze kazdy zaczyna myslec powoli o swietach i prezentach.
moje dziecko pieknie korzysta z toalety i pieluszki na noc tylko zakladamy - moze wiecie w ktorym momencie powinno zaczac zostawiac sie dziecko bez pieluchy na noc? jak to u was wyglada?
teraz troche martwie sie mowieniem malej bo duzo mowi ale coooooooooooo to tylko pojedyncze slowa potrafie wylapac. najgorsze ze u nas sa 3 jezyki w domu i z kazdego kilka slow slysze ale naprawde ciezko i czasem sie zastanawiam czy bedzie w stanie tymi 3 jezykami sie poslugiwac czy niemeczyc ja. znam dzieci 2jezykami i jakos radza sobie.
macie moze jakies doswiadczenia w sparwie mowy? dzieki za jakies podpowiedzi.
milego dnia.


gwiazdeczka jak tam dziewczyno? jak humorek mam nadzieje ze przy tej atmosferze swiatecznej poprawia sie. ja zrezygnowalam w tym miesiacu z tabletek bo mam troszke nauki i nie chce ryzykowac zlym samopoczuciem. i mysle o przesunieciu wizyty grudniowej na styczen, luty. przesylam pozytywne fluidy:-)
 
Ostatnia edycja:
yas moja amelkowna tez na dwa jezyki gada a duzo to taki jakis zlepek i tworzy sie juz od dawna jezyk amelkowy:tak: kolezanka tez ma 3 jezyki w domu i mlody sporo powtarza choc nie zapamietuje. slychac ze ma kilka "akcentow" tez miesza slowa i mixuje sobie 3 jezyki w jednym wyrazie. ja mysle ze potrzeba takim dzieciom wiecej czasu na mowienie. i mozna wybrac np jeden z jezykow jako glowny i wiecej w tym jezyku sie komunikowac. mam ksiazke na ten temat...teraz chyba vampiria ma ja u siebie chetnie pozycze choc nie ma tam zbyt duzo na temat bilingualu czy trilingualu ale jest ciekawie pisana i daje jakis tam poglad i troche uswiadamia:tak::-)
 
ja staralam sie wyszukac informacji na temat dzieci wielojezycznych i gdzies wyczytalam ze to tez zalezy od dziecka - jedno zalapie i inne bedzie sie tylko denerwowac i dodatkowy stres dla dziecka i rodzicow. mala chodzi do przedszkola 5 razy w tyg, ja tylko po polsku do niej mowie ale ona odpowiada czasem po ang np no, look, a moj maz to miesza wszystkimi trzema o co sie sprzeczamy ale on sie czasem irytuje ze jak nie rozumie to mu sie wydaje ze po polsku najbardziej zrozumie a ze cos tam mowi po polsku to po polsku do niej mowi ale z innym akcentem. no nie wiem jak to bedzie.
azorek a ksiazke to jak odzyskasz juz to chetnie poczytam

czytalam ze zamiast monkey business cos innego powstalo - nie wiecie czy cenowo zostalo tak samo?

znalazlam stronke ich tak samo
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry