reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

Anitha ale Aleks je dostał bo ma zdiagnozowaną astmę a właściwie jeszcze nie astmę i te inhalatory są właśnie dlatego. Jednego używamy na codziennie rano i wieczorem do takiej specjalnej tuby psikam raz i ona ma zrobić 10 wdechów ma on zapobiegać kaszlowi. Natomiast drugi do użytku podczas choroby, ataków i kaszlu duszącego. Więc wątpię aby GP Ci to przepisał. Ale jeśli mogę coś poradzić to mi pediatra w PL polecił dwa syropy na kaszel tj DROSETUX na kaszel suchy a na mokry MUCOSOLVAN. Takie podaje Krystianowi i pomagają. Jeśli nie to wtedy już wiem, że to coś poważnego i bez antybiotyku się nie obejdzie.:no:
Dziewczyny wyobraźcie sobie, że moi synowie stwierdzili dziś, że ph ich siusiaczków jest za wysokie. W związku z czym podczas kąpieli postanowili uzyć płynu do higieny intymnej, mamusi:szok:. Wylali mi cały do wanny:wściekła/y: Byli cali w pianie. Musiałam wypuścić wodę i spłukać ich pod prysznicem. Myślałam, że szlak mnie trafi:angry:
 
reklama
Vampiria ciesz sie ze zeby wyszly tak bezbolesnie ze nawet nie zauwazylas. Ja tez przy szczepieniach się duzo zastanawiałam ale w koncu zaszczepilam. W sumie nie wiem co lepsze szczepic czy nie.
Anita dobrze ze impreza udana
Bzyczek to jak jutro cie tak będzie bolec to wpadnij do mnie posprzątać.:-):-):-) Ale tak powaznie mam nadzieje ze tabletki pomoga. A Bobki maja coraz lepsze pomysły, chociaz ja tez przed swoimi musze wszystko chowac.
Majka mi dzisiaj pospala popoludniu, chociaz zzwyczaj jej nie klade ale dzisiaj taka marudna byla ze juz nie wytrzymalam i teraz juz od prawie godz powinna spac i jeszcze walczy.
A ja to jestem dobra, w niedziele lecimy na wakacje a ja dopiero teraz zabralam sie za jakies zakupy i bedzie tak ze pojade z tym co mam a za wiele nie mam
 
Bzyczek, a może coś mocniejszego weź na tego zęba? Ja miałam z zębami swojego czasu tak, że ketonal brałam- pomagał, aczkolwiek nie polecam ;-) A kiedy masz następną wizytę u dentysty?
A co do Bobków, to pomysłowi są, nie powiem :-)

Anitha, zdrówka dla synka, mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje :tak:

Isabelll, a gdzie na te wakacje jedziesz?

Hehe, no cieszę się, że wyszły bezboleśnie, rzeczywiście nie była szczególnie marudna, a słyszałam, że przy czwórkach jest najgorzej :-D I zdaje się, że nie 9, tylko 10 już zębów jest, bo dziś ją dokładnie obmacałam i chyba wyczułam, że jeszcze jeden się przebija :-)

Dziewczyny, powiedzcie mi, gdzie tu można kupić fajne buty na zimę? Bo łażę po tych sklepach i nic konkretnego nie mogę wypatrzeć, aż mi się już odechciewa... :sorry:
 
bzyczek ale sie usmialam , masz pomyslowe dzieci:-D co do tej tuby to mowimy chyba o tym samym... dominik mial zapalenie pluc jak mial 11 miesiecy , dusil sie strasznie i lekarz w pl tez nam kazal psikac i robic po 10 oddechow i pamietam ze baaardzo pomoglo. teraz sobie przypomnialam ze jedno nazywalo sie ventolin. Ogolnie na kaszel tez mam syropy i kropeki na suchy ale pomagaja minimalnie..

isabel ja tez tak zawsze wszystko na ostatnia chwile zostawiam :baffled: sami lecicie czy z dziecmi?

vampiria ja szczepie dzieci na wszystko co nam przychodzi , nawet na gruzlice ich szczepilam na wlasne zyczenie..
 
Anitha ty chyba myślisz o nebulizatorze.Też mam takie urządzenie bo chłopcy jak byli mali przechodzili ostre zapalenie oskrzeli. Natomiast to co mamy do inhalatorów to tylko kawałek plastiku bo normalnie podaje się ten lek bezpośrednio z inhalatora do buzi ale wiadomo, że dziecko jest za mało, żeby sobie psiknąć i zrobić wdech przy tym.
Vampira wzięłam dziś od IzabellL amoxycyline dostałą to od dentysty. To jest antybiotyk w ulotce przeczytałam,że w leczeniu dentystycznym stosowany przy leczeniu zapalenia ropnego. Powinnam brać jedną co 8 godz. Ja wzięłam dwie w ciągu 6 godz a i tak musiałam wziąć 3 paracetamole bo po tym ból nie przeszedł.
To że jest taka godz a ja sobie tu piszę jest efektem tego, że z bólu nie mogę spać, twarz spuchła mi jeszcze bardziej a ja zastanawiam się co z tym robić. Weekend żaden dentysta nie przyjmuje w poniedziałek idę do pracy. Teoretycznie mogłabym iść rano do dentysty ale nie mam z kim dzieciaków zostawić mąż będzie po nocce i i tak mało śpi jak ja idę do pracy bo potem z dzieciakami zostaje. Więc nie mam serca go budzić o 10 bo potem nie będzie miał już jak spać. Więc chyba będę się tak męczyć do środy:crazy:
 
Witam z kawka. Jakos tak pomyslu na dzisiaj nie mam.
Anitha z dziecmi lecimy
Bzyczek ty moze nie bierz tego za duzo bo ja pamietam ze dentysta mo mowil zeby nie przesadzac. Moge Ci jeszcze polecic zele i plyny znieczulajace, mi pomagaly a na twoim miejscu bym nie czekala do srody bo skoro tak ci puchnie to cos sie tam dzieje. A nie myslalas zeby prywatnie podskoczyc do jakiegos Polaka. Pewnie zaplacisz kolo 60 za emergency ale moze cos Ci pomoga. Kurde ja w poniedzialek pracuje wiec Ci nie pomoge
 
witam :-) ja dzis od rana sprzatam i piore.. fajnie jest miec gosci ale gorzej sie pozniej sprzata:rofl2:

bzyczek moze masz racje , niewiem ta tuba nazywa sie babyhaller bo sprawdzalam.. wspolczuje ci z tymi bolami , i podziwiam cie ze jeszcze nie pojechalas nigdzie na emergency bo ja bym oszalala... gdybym miala dzieci zdrowe to mogla bym popilnowac twoich jak bys gdzies do glasgow jechala do dentysty ale szkoda zeby sie pozarazali..
 
bzyczek współczuję. Ja tez jutro do pracy więc nie pomogę ale moze spróbuj zadzwonić do emergency. Ja pamiętam kilka lat temu jak poszłam do pracy z bólem zęba i się rozpłakałam z bólu to moja pielęgniarka zadzwoniła wtedy. Mnie akurat bolało od kilku godz więc kazali czekać i brać na zmiane paracetamol i cocodamol ;-) ale wiem,ze jak Cie boli od kilku dni to mogą Cie umówić nawet na ten sam dzień na wizytę.
 
reklama
Witam się bardzo ale to bardzo niewyspana:-( Zasnęłam dopiero o 6 nad ranem a od 8 jestem już na nogach. Moje dzieci tak męczył dziś kaszel, że masakra. Zwłaszcza Krystiana znów ma zapalenie krtani poznaje po kaszlu. Myślałam, że będę musiała z nim jechać ma emergency do szpitala ale jakoś przeżyliśmy. Natomiast ja padam. Mąż stwierdził, że znów spuchłam. W nocy (wrócił o 3 nad ranem z pracy) pojechał mi jeszcze dokupić paracetamol i ibuprom. I natrafił na policję, która stwierdziła, że o tej porze rzadko koś jeździ autem w związku z czym zatrzymali go do rutynowego dmuchania:-D. O 4 nad ranem jadłam płatki na mleku bo mnie już żołądek bolał od tych tabletek i chciało mi się wymiotować.
IzabellL wczoraj jak mi dałaś te tabletki to od razu wziełam jedną przez następne 2 godz się zwijałam z bólu bo myślałam, że one mi pomogą i nie chciałam już do tego brać paracetamolu. Ale nic nie pomogły. Potem wzięłam jeszcze jedną ale też szału nie było a tylko nie dobrze mi było. Chyba mi nie służą. Jutro zadzwonie do swojego dentysty umówię wizytę na popołudnie. Pojadę do pracy pokarzę się i wezmę urlop. Myślę, że jak zobaczą jak wyglądam to nie będzie problemu. Po tej nocy wiem, że nie wytrzymam do środy.
 
Do góry