reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

hej, sprawdzam dzis konto...a tu niezla extra sumkka z ctc... placa zawsze w srody i wczoraj tez dostalam to co zawsze...dzwonilam w niedz ze Adas bedzie mnej w przedszkolu wiec powinnam dostac mnejsza kwote child element..a tu to co zwykle plus extra....moze sie pomylili...bo nie sadze by m,i sie to nalezalo. Poczekam na papiery ale zastanawia mnie to.
 
reklama
Manolka ciesz sie, moze zrobili Ci wyrownanie?
Bzyczek mam dla Ciebie worek ciuchow i worek zabawek wiec jak sie spotkamy to Ci podrzuce
Ja zrobilam wielkie prasowanie. Znalazlam ubezpieczenie auta o 550 funtow tansze niz ostatnio wiec jestem mega zadowolona, zadzwonilam do Raca zeby zrezygnowac z poprzedniego bo naliczyli 2300, porazka
 
azorek jak mala nie bedzie miala drzemki w ciagu dnia to automatycznie szybciej bedzie zmeczona i wczesniej zacznie chodzic spac :) milo jest jak o 20 dzieci juz spia :D u mnie np patryk ma jeszcze drzemki ale coraz krutsze.. jak mu sie zdazy pospac godz to jest dobrze.. przewaznie spi po 45 min.

nam sie lodowka zjeb... niech to szlak kolejny wydatek.. juz mamy upatrzona tylko jakos musimy tydzien przezyc do wyplaty..
 
anitha no problem w tym ze nawet jak ja klade o 21 to lat aw pokoiku zabawkami sie bawi (nie wychodzi) i zasypia kolo 22-23:O teraz juz powinna spac polozylam ja jak tylko z pracy wrocilam i nadal slysze jak spiewa do siebie i zabawek :O ja nie wiem jak ona te zapasy energii sobie rozklada ze bateryjka jej na tak dlugo wystarcza heheheh a drzemki ostatnio miala meega dlugie bo az po 3-5h potrafila machnac przez pare tyg:O jak skonczyla roc\ek to drzemki tak po 30min do godziny byle teraz je sie odwrocilo i jak niemowlaczek a od 4 dni wogole nie spi :O no ja myslalam ze to jakos tak stopniowo bedzie i troszke pozniej a tu bam! tak poprostu z dnia na dzien ma w doopce drzemki :O
 
manolka ja mialam podobna sytuacje z ctc - dostawalam dofinansowanie do przedszkola i jak zglaszalam ze mala nie chodzi to powiedzial mi ze oni wyplaca mi dodatkowo za 4tyg chyba od momentu zakonczenia przedszkola
 
Witam się i ja (jeszcze w piżamie :-D) Mój mąż zaczyna dziś wielki remont w naszym nowym domku. Oj jak pomyślę o tej przeprowadzce, sprzątaniu to ręce opadają. Chciałabym, żeby było po wszystkim.
A propo spania. Dopiero co napisałam, że moje Bobki chodzą wcześnie spać i generalnie bez problemu. A tu wczoraj mój syn postanowił zaprzeczyć temu... Położyłam ich jak zwykle po 19. Przeczytałam baję, dałam buziaka i wyszłam. Ale nie chcieli spać. Przyzwyczajona do tego myślę sobie trochę pogadają i zasną. I w sumie Aleks tak zrobił. Po 20 już spał. Za to Krystian szalał, wychodził z łóżka, jak szłam do góry to szybko wskakiwał z powrotem udając, że śpi. I tak się męczyłam z małym bąkiem do 22.30. Aż w końcu wzięłam go do siebie i dopiero zasnął. I też mnie zastanawia jak on to robi wstaje o 7 max i do 22 szalał. Fakt, że rzadko się to zdarza. Ale wczoraj to przebił wszystko.:-D

Yas a czy ja dobrze widzę? Twój skarb kończy dziś 2 latka. Wszystkiego naj naj najlepszego dużo zdrówka i moc uścisków od forunkowej cioci:-)
 
Witam i ja po kilkudniowej przerwie

Przede wszystkim- Misialula- zdrowia dla mamy. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :tak:

Bzyczek, gratuluje mieszkania, ale też współczuję problemów związanych z nim. Domyślam się, że przeprowadzka przy dwóch szkrabach to nie lada wyzwanie ;-) I do tego te podwójne płatności... Niemniej jednak niedługo będziecie mieli własne mieszkanko i troszkę wam zazdroszczę ;-)

Azorek
, ku..wa, naprawdę jaja sobie robią w tej twojej firmie :wściekła/y::wściekła/y: Nie dość, że człowiek pracuje, to dochodzi do tego, że trzeba się kłócić o własne pieniądze... Tylko ty masz takie jazdy, czy komus jeszcze tak "regularnie" płacą? Szlag człowieka trafia na samą myśl :wściekła/y:
A gofry to jak robisz? Przepisik jakiś? ;-) Bo mi smaka zrobiłaś, a tego, co tu nazywają goframi jakoś nie lubię :baffled:

Widzę, że nie tylko ja mam problemy z dzieciowym spaniem ;-) Moja dziumka ostatnio uznała, że dłużej niż do szóstej rano nie śpi :baffled::baffled: Próbowałam ją przetrzymać wieczorem i położyć naprawdę zmęczoną, myślę sobie- może pośpi chociaż do 7.30... Pospała :sorry: Wstała o 6.14 :baffled:... I tak dobre dwa tygodnie już.
Poza tym, dalej pokasłuje :-( Nie cały czas, raptem kilka razy dziennie, ale ciągle ma taki mokry, odrywający się kaszel :-(

A przy okazji się poskarżę, że zmniejszyli mi housing benefit :baffled: O połowę. Tzn właściwie to, co mi niby przyznali na początku dostałam raz, a potem- ni z tego ni z owego, bez żadnego listu- ciach, połowa mniej :wściekła/y:. Poszłam tam, zapytałam o co chodzi. A bo współlokator, a bo child credit itp. Ech, życie. Pomijam drobny fakt, że od kwietnia mieszkam sama (tzn bez zgłoszonego im współlokatora), i ze mówiłam im o tym... Pogadałam, mają rozpatrzyć- znowu :baffled:- i zobaczę, co to da...
 
Witam i ja, widze ze wszystkich dopadaja jakies finansowe problemy. Takie zycie niestety.
Maja spala pierwsza noc w nowym lozku i o dziwo zasnela bez prblemu, nawet sama sobie poscielila, polozyla sie i kazala sie przykryc. Balam sie ze spadnie w nocy ale nie, a bynajmniej ja nic nie slyszalam, kupilam ta barierke ale nie pasuje do tego lozka, takze Azorek dobrze ze nie kupowalas. Zapomnialo im sie napisac ze barierka jest przeznaczona do ciezkich i wiekszych materacy, bo raz ze za duza i musialabym zdemntowac te barierki po bokach a dwa leci z lozka razem z materacem. Takze musze ja oddac. A co sie moj maz wczoraj nagadal skladajac to lozko.
Mala dzisiaj w przedszkolu 2 godz, pewnie znowu bedzie szal jak bede ja odbierac
Bzyczek widac taki okres ze sie dzieciaczkom cos przestawia. Moj Kuba zawsze w wakacje sie przestawial a potem wracal do normy
 
Vampiria gofery: ciasto jak na nalesniki tylko bardziej geste nie takie lejace sie i ja daje 2-3 jajka a nie jedno i siup na gofrownice :D dzisiaj musze do pracy zrobic bo kolezanka to taki lasuch jest troche i usyszala slowo gofry to prawie padla heheheh wiec machne i dzis kilka goferow :D

co do platnosci kolezance nie zaplacili za godziny ktore robi w innym miejscu (ale dla tej samej firmy)....juz ponad 100Ł sa dluzni i dojsc nie moga co sie stalo bo kase wyslali:O tylko ze ie do niej !! oni czesto tak maja bo maja rozgardiasz badziewnych managerow i nie umieja dojsc do skladu i ladu....moj manager wczoraj wreszcie laskawie do supervisora oddzwonil....mial byc wczoraj lub dzis u nas ale nie przyjedzie bo zajety jest:O moze w przyszlym tyg sie pojawi: no szlag by go trafil!!! ja juz sobie ustawilam cala litanie co mu nagadam ...zjem go zywcem normalnie :/
 
reklama
Witam i ja z kawką w ręku :)
My już po basenie,Mała zasnęła i mam troszkę czasu dla siebie.
Widzę,że jakiś ogólny kryzys finansowy bo u nas też wesoło nie będzie jak wrócę do pracy tylko na te 16h,a TŻ będzie pracował mniej niż do tej pory,bo się będzie musiał dzieckiem zajmować.
vampira piszesz,że dostajesz housuing benefit-jakie warunki trzeba spełniać aby to dostać. Koleżanka nas namawiała ostatnio abyśmy złożyli ale nie wiem czy się uda,bo ona dostaje ale u nich tylko jej facet pracuje a ona w domu z dzieckiem i do tego on ma firmę i wykazuję dość niskie dochody.
bzyczek jeszcze kilka tygodni i już będzie po wszystkim i będziesz się mogła cieszyć domkiem.
Co do energii dzieciaków to ja też mam czasem wrazenia jakby Mała duracellami była zasilana ;-)
 
Do góry