reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Cytryna mnie sie zdaje ze chodzilo ci nie o mnie (bo ja sie dopiero szkole ze tak powiem) ale o przerazona bo ona ma psychologie w tytule :D mnie sie zejdzie troche czasu zaniom sie wyszkole i nie chce wlazic specjalnie jakos w psychologie tylko wole medycyne sadowa i prace przy juz raczej martwych pacjentach :D in krzywdy juz nie wyrzadze wiec jak by to powiedziec...bezpieczniejsza praca:D
 
reklama
Zdrowia dla mamy. Wiem co to znaczy chemia, moja mama też brała, i nie najlepiej to znosiła. zdrowia raz jeszcze!


Azorek fajna praca, nikt się nie poskarży. ;p
 
Misialula zdrowia dla mamy
Joasia mi tez bylo milo was spotkac. Linka nie mam ale wiem ze powinni sie do Ciebie dostosowac, ja nie mialam z tym problemu ani przy Kubie a nie byl taki malutki ani z Maja. Matce nalezy sie fexible hours work do momentu kiedy dziecko ne skonczy 6 lat a nawet potem jesli masz spoko szefa
 
No własnie o to mi chodzi czy powinni czy mają taki obowiązek. No nic,poczekam do wtorku zobaczymy co się okaże. Mam nadzieje,ze będzie dobrze a ja niepotrzebnie się martwię. Zaczęło się obiecująco bo menagerka powiedziała,że muszę przyjść i pogadać ze swoją team liderką w przyszłym tygodniu-dodała,że w każdy dzień oprócz poniedziałku,więc ja do niej,ze wtorek bo chcę jak najszybciej wiedzieć na czym stoję i pytam o której mam być na co usłyszałam-Ty decydujesz o której masz czas przyjechać bo masz małe dziecko i musisz sobie czas zorganizować. To było troszkę budujące i mam nadzieje,że podobnie będzie z dniami o godzinami pracującymi. Ale znając ich mogę się spodziewać jakiejś niemiłej niespodzianki -dlatego pytałam bo chciałabym znać swoje prawa.

A tak w ogóle to dzień dobry :)
Ja z kawką w ręku,muszę zaraz się zabrać za ogarnianie chaty bo kilka dni miałam seksualne podejście do mycia garów i sprzątania wiec mam dość duży artystyczny i nie tylko nieład ;-)
Miłego dnia :)
 
Joasia z tego co wiem to ty masz prawo do tego dopoki dziecko nie skonczy 6 lat a pracodawca musi dostosowac sie do tych dni w ktorych masz zapewniona opieke dla dziecka. A odnosnie przedszkola to wiesz ze oni maja zamkniete przez 2 tyg na sieta i nowy rok, nie masz holidaya w przedszkolu czyli placisz wtedy kiedy dziecka nie ma i nie mozesz zamienic sobie dni jednorazowo, np nie mozesz dac malej w srode bo cos ci wypadlo i idziesz do pracy w inny dzien np poniedzialek. Musisz zaplacic za te dni ktore wybralas plus za dodatkowy dzien jesli beda mieli miejsca
 
Oj to tego nie wiedziałam. A tak jest w każdym żłobku czy tylko w tym? Ja wcześniej się w ogóle nie interesowałam żłobkami bo mieliśmy w planie,że ja wrócę na 2 dni do pracy a TŻ będzie sobie robił wolne w te dni i zostawał z nią ale finansowo nam się to w ogóle nie kalkuluje i dlatego zdecydowaliśmy się na żłobek.
 
witam sie i ja :)
asiek gratuluje babelka :) uwazaj na siebie i malenstwo
misiula zdrowka dla mamy , przykro mi...
azorek tacy sa faceci niestety, ja tez ciagle slysze ze moja to nie praca bo ja ide tylko na 5 godz, zrobie swoje i mam reszte dnia wolne.. ale nie pomysli ze wracam do domu i.... tak jak bym szla do drugiej pracy , dzieci sprzatanie.. bo przeciez on nie mial czasu nawet odkurzyc..

u nas nauka siusiania tez sie zaczela i idzie nam coraz lepiej:) dzis pati od rana chodzi bez pieluszki i juz dwa razy bylismy na kibelku :D jedynie co to musi chodzic z gola dupka bo jak tylko ubiore mu majtusie to wydaje mu sie ze moze siusiac , no i nie wola. czasami uda mi sie wylapac ze chce siku a czasami lekko sobie popusci, ale odrazu biegniemy na nocus i robi dalej.

dzis wogule zrobil mi niespodzianke i spalismy do 8 rano :D
;
 
isabellL to chyba jednak zalezy od przedszkola bo u mnie jest otwarte caly rok (chyab tylko Nowy Rok i Boze Narodzenie jest zamkniete) a jak poprosilam czy zamiast poniedzialku i wtorku jak zawsze Natalia moze przyjsc w inny dzien to mi pozwolila na piatek. Prywatne przedszkola generalnie sa bardziej elastyczne bo te panstwowe od 3 lat to dzialaja tak jak szkoly czyli w wakacje sa zamkniete i sa okreslone sesje na ktore mozna przyjsc. I dlatego sie zastanawiam czy nie lepiej mi bedzie jak Natalia zostanie az do pojscia do szkoly w prywatnym ale to sie jeszcze zobaczy bo mamy jeszcze sporo czasu

A odnosnie tych flexible hours to nie wiem jak to jest do konca ale moja kolezanka z Glasgow prosila o pol godziny dziennie mniej i sie nie zgodzili. Pisala podania na pismie do glownego szefa i HR i powiedzieli ze to wplynie niekorzystnie na dochody firmy i sie nie zgodzili. Pozniej chodzila i szukala pomocy w roznych biurach i nic nie dalo sie zrobic. To samo miala moja kolezanka w Edynburgu - pracuje jako straznik w muzeum i u niej nie bylo innej opcji nic wrocic na full time i podporzadkowac sie wyznaczonemu grafikowi. Nawet nie mogla sobie wybrac w jakie dni chce pracowac i ma rozne w kazdym tygodniu bo taka maja rote ustalona i nic sie nie da z tym zrobic.
Prawo o elastycznych godzinach pracy istnieje ale jesli pracodawca wykaze ze to w znaczacy sposob obnizy dochody albo nie da sie pogodzin godzin pracy jakie chce matke z grafikiem ustalanym w pracy to poprostu sie nie zgadzaja i nic nie mozesz z tym zrobic. Z tego co widze po sobie i innej kolezance ktora pracuje w panstwowej firmie to wlasnie tam nie robia problemow a u prywatnego pracodawcy moze byc juz gorzej
 
Ostatnia edycja:
reklama
Justaa ja wiem ze to zalezy d przedszkola bo w tym w ktorym mala byla do tej pory nie mialam problemow z zamiana dni, holidaya moglam wziasc 2 tyg i mieli zamkniete tylko w Nowy Rok i Boze Narodzenie. Jak moj Kuba chodzil do przedszkola to mialam jeszcze lepiej bo w wakacje go wogle nie bylo i trzymali dla niego miejsce a ja nic nie placilam. Moja jest w prywatnym. Nic jutro jade do innego przedszkola zobaczyc, bo jak dla mnie to ma za duzo minusow. Powiedzieli mi ze jesli mala pije mleko to mam przyniesc w butelce odmierzona ilosc przegotowanej wody i w osobnym pojemniku odmnierzone mleko. No z ta woda to parodia.
Anitha gratulacje dla malego
My dzisiaj nad woda posiedzielismy pol dnia a wczoraj bylam na babskim wieczorze i nie pamietam kiedy sie tak wstawilam ale super bylo
 
Do góry