reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

ja musze wywalczyc exra 8 dni urlopu za bank Holiday:) takie jest prawoze jak sie jest na macierzynskim powinni oddac kaske za BH, ale oni o tym nie wiedza bede musiala pewnie niezle sie nameczyc by w kadrach babki oswiecic.
 
reklama
Jak to im by się należały pieniążki za BH to by wiedzieli! oj tak!!

Ja lubię moją pracę, nie mam nić przeciwko, opieki nad starszymi. Tylko moja nowa przełożona! Nie mam jeszcze risck assesment! I wogóle ja ja prosze o coś a ona jak by na odwrót, Jak wróciłam do pracy to dawali nam zmiany z moim mężem w jednym dniu, mówiąc że mamy być elsatyczni....A ja im na to, że nie mam z kim dziecka zostawić!!!!!!! zadzwoniłam o chorobowe ze względu na opiekę nad dzieckiem, to zainteresowała się tym menażerka domu, i teraz jakoś się da... a nic szkoda gadać
 
Asiek - jako rodzice malego dziecka macie prawo do flexible time... w waszym wypadku by zmiany se nie pokrywaly....albo ustalcie sobie sztywne godziny pracy,co tydzien te same....to wasze prawo tak samo jak branie parenta leave nim dziecko skonczy 5 lat:) wszystko skladaj na pismie... a jak nie to CAB:) prawo jest prawem jako rodzice jestescie chronieni:)
 
bajwyrazniej z praca to tak wszedzie jest. ja mam niby placone co drugi tydzien ale pierwsza wyplate i payslipa dostalam po 5 tyg!!! i dopiero jak managerowi nagadalam ze zwiazki zawodowe wjeda na niego i firme ze sostawil rodzine z malym dzieckiem bez srodkow do zycia!! (kaska jeszcze jest ale nagadalam ze nawet na czynsz nie mam bo mi nie placa hehehe). teraz mialam miec wyplate w zeszly piatek i...ani payslipa ani wyplaty :O mam tel do head officu i najpierw zobacze co manager powie mi jak wreszcie odbierze tel hahaha jak w pon nadal nie bedzie odp od managera skladam skarge pisemna i mam w doopie :D kokosow nie zarabiam ale mogli by chociaz na czas placic a nawet tego nie potrafia ogarnac. moj supervisor zamiast payslipa dostal puste timeshity i koperty :O hahahah bajzel maja tu wszedzie niestety ale jak sie nawrzeszczy i poda magiczne slowa -zwiazki zawodowe- chwila moment wszystko sie znajduje co trzeba :D
 
oczywiscie pracodawca kazy kreci nosem i neguje....alemusi ustapic... u nas olezanka jena chciala wrocic na part time....ne pasowaly im godz jakie ona zaproponowala......ale nie mogli nic zrobic wiec placili jej za siedzenie w domu az godz sie znalazly i wrocila.
Wieksi pracodawcy narzekaja ale nie robia problemu bo wiedza czym grozi dyskryminacja matek a mnejsi.... nie maja projecia zazwyczaj o prawe pracy..dlategonasz biznes by ch z nim oswoc.
 
zwiazki zwiazkami ale najlepiej wiedziec samemu.... dla mnie proszenie kogos trzecego o pomoc to ostatecznosc (obym nigdy nie musiala)..... a przepisy....handbooki i tam jest napisane wele rzeczy zwlaszcza dot osob majacych male dzieci, kobiet w ciazy.
 
cytryna - jestesmy malzenstwem po slubie koscielnym (akt slubu koscielnego jest potrzebny i rozszerzony bryt akt urodzIgorka), chrzesni - zaswadczenie z parafii ze sa praktykujacy i nie ma przeciwskazan by zostali chrzestnymi.
U nas problem byl taki ze chrzestna jest z parafii edynburskej i ksiadz zarzadal aktu chrztu z pl (ksadz Puton jest na urlopie i inny ksiadz jest bardziej wymaga), a chrzestny jest z parafii w Glenrothes i proboszcz dal mu zaswadczenie ze uczeszcza na msze ale nie napisal ze moze byc chrzestnym...zatem musimy doniesc jego akt slubu koscielnego jako dowo ze byl bierzmowany
Jak nie macie slubu koscielnego to tzreba wiecej dokumentow donesc.
Jejka jak tak pieszecie to zaczynam doceniac swoja prace.,dlatego wracam za pol roku na caly etat, Pracuje pon-pt 8-16.Zeby moj maz tylko znalazl prace na popoludnia i weekendy to obejdziemy sie bez niczyjej pomocy (bo poki co pracuje w tych samych godz co ja).

Dzieki :) Jestesmy po slubie koscielnym, wiec z nami nie bedzie rpoblemu. Widze ze wiecej jest z chrzestnymi... Ja chce poprosic ksiedza z Kirkacldy o chrzest - on nam spisywal protokol slubny i bylo ok, wiec mam nadzieje ze jakos pojdzie... choc chrzestna jest z Church of Scotland, wiec zobaczymy jak bedzie...

Dziewczyny wspolczuje pracy... Azorek, a moze chcesz skladac na moje maternity cover (conajmniej 9 miesiecy), tylko ze dojazdy do Dunfermline... praca fajna, a ty jestes po psychologii, tak? pelny etat, placa ok... jak chcesz wiecej info to pisz na priv :)
 
O stałe dni i owszem, pytałam ich, i powiedzieli że nie wchodzą wgre. co prawda nie pisałam na papierze. Jak na razie dają radę więc im dałam spokój.

A u nas, w pracy był problem z ojcowskim, bo mówili że ma im dokładną datę powiedzieć!! A mój mąż jak idiotom, tłumaczył, że to nie cesarka. i że data jest na 7.05 i od wtedy chce, aczkolwiek jak dziedza się jeszcze nie urodzi, to zgodnie z prawem, datę się przesuwa. Lub jęśli dzidzia urodzi się wcześniej to on również, będzie chciał prosić o wcześniejsze rozpoczęcie, ojcowskiego!!!!
A oni na to że to niemożliwe!!! Że oni muszą mieć wszystko zaplanowane.... tp.
Telefon do głównego biura, poskutkował. Nawet zaproponowali mu urlop po narodzinach dziecka!!

Zobaczymy jak będzie teraz!!!
 
Asiek u mojego meza to samo z ojcowskim. Wiec wygrzebal sam wszystkie policies and procedures i czarno na bialym napisane ze jesli zaczne rodzic to maja go puscic z pracy i jego ojcowski moze sie wtedy zaczac, a planowanie jest szacunkowe :wściekła/y:
 
reklama
Asiek trzymaj sie, mam nadzieje ze wiecej Cie nie pogoni
Azorek ja mialam podobnie I nadal czasami sie to zdarza tylko ja wtedy robie awanture I tez sama nic nie robie. Rozumiem Cie doskonale bo moj tez czesto nie docenia tego co ja robie a jemu to najlepiej jakbym dzieowala ze cos zrobil, chociaz nie powiem w tym tyg jak narazie zrobil wiecej niz ja
Manolka a widzisz ja nie wiedzialam ze jest tak z bank holiday ale nie wiem czy w kazdej firmie bo my nie mamy dodatkowego dnia wolnego ani lepiej platnych ban holiday, pracujemy jak w kazdy normalny dzien. A co do parental leave to mi odmowili I kazali wziasc normalny urlop I wten sposob stracilam 1,5 tyg wolnego. Mala byla chora I nie mialam jej z kim zostawic, moj manager wypisal mi papiery na paternl leave ale hr odmowilo.
Cytryna ja tutaj bylam chrzestna tyle ze w Glasgow I ksiadz nie wymagal od nas nic. A moge sie zapytac gdzie pracujesz?
My po pierwszym dniu w nowym przedszkolu ale Maja nie chciala nawet na chiwle odejsc ode mnie, dopiero pod koniec zainteresowala sie zabawkami, oj ciezki tydz nas czeka od poniedzialku. Ja dzisiaj zabieram sie za kupowanie mebli do pokojow potworkow. Szukam tez ubezpieczenia na auto bo mi sie konczy za 3 tyg I mi wyliczyli 2300, paranoja jakas.
 
Do góry