reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

reklama
Manolka wcale ze nie duze miasto. Wlasnie mala miescina. Dalam mu w lape bo chcialam przyspieszony kurs przedmalzenski do tego powiedzial mi ze 500zl dla niego, 150zl dla organisty, 70zl dla koscielnego, za kurs caly zaplacilam 350zl i do tego wystruj kosciola ze sztucznymi kwiatkami bo nie chce mojej dekoratorki wpucic nastepne 300zl wiec widzisz sama jaki. ....
aha a jeszcze zapomnialam o zapowiedziach dla mojej parafi i arka po 100zl.. masakra jakas..
 
my mielismy nauki w szkockej katedrze... zafriko. Poradnia rodzinna w PL przyspieszona za friko... i maz w swojej parafii nic nie placil za zaswiadczenie. To zdzierstwo....moze mozna gdzie indziej???? 1500 to przecietrna miesieczna pensja w PL.... a ksiadz do kieszeni bez podatku to wezmie............zenada
 
dziewczyny ja rok temu też wszystko za friko miałam: zapowiedzi, nauki, zaświadczenia, 250zl ksiedzu daliśmy w koperte, 200zl za dekoracje kosciola bo trzy sluby byly ale mozna bylo wersje wziac taka jaka kosciol oferowal-czerwony dywan i sztuczne kwiaty za darmo.

najlepsze rozwiazanie to nie pytac sie ile się nalezy ale dawac w kopercie ile laska...jak juz mowilam byly trzy sluby. jedna para sie zapytala to jej powiedzial ze przecietnie daja 600,700,800zł wiec dali 700zł drugiej parze powiedział 500, 600, 700 ile dali nie wiem ale widać bylo ze ta druga para to do biedniejszych nalezy. w razie gdyby mi zajrzał do koperty i powiedział, że mało kasy to ja bym mu wtedy powiedziała...
 
Przerazona u mnie jest taki problem ze ksiadz nie wyda papierow do innej parafii. Wszyscy w kolo sie go boja. Wlasna matke bije a ksiedza wikarego tak raz potraktowal ze ma reke bezwladna. Nie powiem bo duzo zrobil dla parafii nawet przedsadnie duzo bo mamy 2koscioly kolo siebie, kalwarie praszkowska, grob Pana Jezusa itp. Ja sie go nie pytalam ile dac to on ma swoj cennik ustalony. Nawet jak bylam w marcu po zaswiadczenie ze jestem katoliczka(bo bylam chrzestna i potrzebowalam) powiedzial mi w twarz ze 20zl od zaswiadczenia. Normalnie jak w urzedzie jakims... szkoda gadac...
 
Ja własnie przez takie materialne podejście księży przestałam chodzić do kościoła. Jak ponad 10 lat temu zmarł mój ojciec i poszłyśmy z mamą do księdza pogrzeb załatwiać-dodam,że mieszkamy pośrodku 2 parafi-w Tyńcu mamy grobowiec rodzinny,tam rodzice brali ślub,tam jest ojciec pochowany,ale należymy do innej parafi.Dodam jeszcze,ze jak pojechałyśmy do Tyńca na pytanie ile za wszystko ksiądz powiedział,że co łaska ale jak nie mamy to nie nie trzeba ale musimy miec zgodę proboszcza z naszej parafi, no więc pojechałyśmy do naszej parafi i się zaczeło- jak zaczął proboszcz robić problemy i wyliczać ile kasy mamy dać i za co,że on mimo,że mszy nie będzie prowadził(bo mamy chciała aby msze prowadził ksiądz który im ślubu udzielał) ale i tak mamy mu dać pare stów,bo on tam bedzie,powiedziała mu mama,że ona się wychowywał w Tyńcu i ma taki sentyment do gry tamtejszego organisty,że nie wyobraża sobie aby na pogrzebie jej męża kto inny grał,a proboszcz na to,ze to nie szkodzi ale i tak organiście z naszej parafi trzeba kasę dać,zaczął też inne koszty śmieszne wyliczać... Ja miałam wtedy ok 20 lat byłam młoda i gniewna i jak zaczełam wyzywać tego księdza to mama była w szoku a moja ciocia,która pojechała tam z nami mnie wyprowadzała aby do tragedii nie doszło.
Od tego czasu w kościele byłam tylko na ślubach i kilka razy na święta i to wszystko. Ślubu kościelnego też nie wezmę-z takich własnie powodów.
 
Ostatnia edycja:
Ja pierdziele 1500 dla ksiedz, masakra jakas. No widac wszystko podrozalo. Nasz ksiadz nie chcial dac nam slubu dopoki nie dostal kasy bo powiedzial ze jedn para powiedziala ze zaplaca po i nie zaplacili wiec czekalismy ponad pol godz bo on nie wychodzil tylko czekal na kase. W sumie najwazniejsze zeby to byl dla was najlepszy dzien w zyciu a nie dla gosci.
Bzyczek no zalatwil mnie kuba a z drugiej strony powiedzial jej prawde wiec nie miala sie za co obrazac.
Oj powiem wam ze mecza mnie takie sytuacje kiedy komus cos lezy na sercu i nic nie mowi tylko chodzi obrazony. Wtedy najchetniej bym skonczyla znajomosc. Zreszta ona i tak juz ja bardzo ograniczyla i chyba nie zdaje sobie z tego sprawy bo skonczyly sie pogawedki na luzie.
 
co do księdza to ja miałam na niego haka: mianowicie jak umarła moja Mama to ojciec podszedł do proboszcza o ostatnie namaszczenie ale mu drzwi nie otworzył (było coś przed 6rano).
wiem, że łatwo się mówi ile my dałyśmy ale jak jest ksiądz który robi problemy to na nic płacze i inne takie. wiem też, że trudno Wam wydać te 1500zł za coś co Wam się należy skoro wierzycie w Boga.

co do tej dyskusji o rodzinie i sytuacji z nianią Isabell to powiem tak, że łatwo jest skończyć jakąś znajomość, urwać kontakt skoro ktoś nie spełnia naszych oczekiwań ale z drugiej strony to jest pójście na łatwiznę. nigdy nie powiedziałam swojej rodzinie ani męża że mam ich w dupie właśnie brakuje mi kontaktu ale wiem, że oni są tacy a nie inni i w życiu tutaj nie przylecą mimo, że kase mają. moje motto to "nie zmienisz otoczenia możesz zmienić tylko swoje podejście do tego otoczenia tak żeby ich zachowanie tak bardzo nie raniło". owszem żałuję, że nie jestem asertywna, że nie umiem powiedzieć: " bardzo bym chciała żebyście się odzywali bo Was potrzebuję" ale jakoś to ciężko wypowiedzieć a zresztą jak jak nie mam z nikim kontaktu. na list nie odpsiali:no: tak więc wiem, że dopiero od tej naszej rodziny (ja maż i dziecko) wszystko się rozpocznie... i to daje mi nadzieję:-)
 
isabell ja podobną kwotę za suknie ślubną zapłaciłam w zeszłym roku. też poszłam do krawcowych co szują suknie ślubne ale nie powiedziałam na jaką okazję, to samo z kwiatami. przeczytałam to mojemu mężowi to powiedział "co wy z tej samej gliny ulepione? czy tego Was na studiach uczyli":-)
 
reklama
ale sie rozpisalyscie :d ciezko nadrobic heheheh

ja do koscielnego slubu mam podobne podejscie jak Jasia79 i tez z tych samych powodow niestety... mogla bym opisac co najmniej z 5 sytuacji ktore byly z ksiezmi z naszej parafi ale az mi sie nie chce o tych gnojkach pisac w tak ladna pogode :D

CZY KTOS CHCE MLEKO HIPP GROWING UP?? mam do oddania za free amelkowne juz zdjelam z formulki bo znowu ladnie wcina i mam paczuszke hippa w domu. jak ktos chcetny to pisac na priv zgadamy sie jak mam przekazac :)
uciekam pierozki sobie odgrzac i pozniej do okulisty lece z recepta po moje okulary...od kolezanki dostalam w prezencie urodzinowym dwa rodzaje oprawek markowych wiec zaniose zeby mi do nich szkla docieli bo te co daja za free badz do 20Ł nie sa najlepszej jakosci i mloda jak dorwie to mi rozgryzie ;]
milego dnia laseczki


ps MAGDZIARZ bede u ciebie jutro ok 10-10.30 na 9.30 lece z mloda do gp skontrolowac jej alergie i podjade do ciebie. telefon mi sie zawiesil znowu i nie mam jak smska napisac:/ mam juz drugi tylko go naladowac musze i karte przelozyc.....oby kontakty wszystkie byly na karcie sim hehehhe
 
Do góry