reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy ze Szkocji

Bzyczek, zależy o jakim wieku mówisz, ja urodziłam dzieci po 30stce a wracam do formy szybciej niz nie jedna 19 letnia koleżanka z tym ze trzeba się z każdą kolejną ciążą bardziej zabrać za siebie. Tez lubię niezdrowo zjeść aczkolwiek coraz bardziej ciągnie w stronę zdrowego jedzenia. Na dobrą sprawę, nie wazne ile kto waży, ważne zeby umieć o siebie zadbać. Mi się chcialo pójsc poćwiczyć, zrobić włosy, opaleniznę i takie tam.
 
reklama
Kto idzie ze mna od jutra na diete????
JA uwelbiam zmazone, dzis mialam klopsy, fast foody i gazowane. Zgubilam juz wszystko po ciazy (karmie)...ale co z tego jaknadal waze za duzo..... zycie w Szkocji odklada sie i zamienia w tluszcz.Dzis jeszcze pofolguje...alejutro nie. Mam szybka przemiane materii ale sie obzeram..... musze o 17 jesc ostatni posilek i zmienic jadlospis. Do tego 6W. Zaczyna ktos diete i cwiczenia ze mna/???
 
Akwarystka dietetycy twierdzą, że po 30 spada metabolizm. Ja mam teraz 27 i nie wiem jak to będzie za parę lat. Wszystko zależy od genów. A z tego co zauważyłam w mojej rodzinie jakiś otyłych nie ma. Ale też np. jak moja mama nie pracowała to od razu tyła. Wiesz mniej ruchu. I widzę, że i u mnie tak jest. Dlatego staram się być aktywna. A to basen, spacery i teraz jeszcze chodzę na zumbę z IzabellL. Więc czas pokaże. Na razie nie mogę narzekać. Jem właściwie wszystko na co mam ochotę a ważę w granicach 52kg
 
Akwarystko bo dopiero teraz zauważyłam Twojego suwaczka o akwarystyce. Znasz się na tym dobrze??? Nie dawno kupiliśmy naszym Bobkom akwarium i mamy mały problem. Może będziesz mogła pomóc, udzielić rady?
 
Bzyczek, pytaj śmiało, mam w domu 6 akwariów i swoje forum akwarystyczne tak ze co nieco wiem :D Tylko uprzedzam, mogę zagadać na śmierć :D
Gdzie kobietki chodzicie do klubu ?
 
Ostatnia edycja:
Akwarystka dietetycy twierdzą, że po 30 spada metabolizm. Ja mam teraz 27 i nie wiem jak to będzie za parę lat. Wszystko zależy od genów. A z tego co zauważyłam w mojej rodzinie jakiś otyłych nie ma. Ale też np. jak moja mama nie pracowała to od razu tyła. Wiesz mniej ruchu. I widzę, że i u mnie tak jest. Dlatego staram się być aktywna. A to basen, spacery i teraz jeszcze chodzę na zumbę z IzabellL. Więc czas pokaże. Na razie nie mogę narzekać. Jem właściwie wszystko na co mam ochotę a ważę w granicach 52kg
Metabolizm można łatwo przyśpieszyć po przez regularne ćwiczenia, tylko trzeba uważać bo po zaprzestaniu można szybko wrócić do zapasów tłuszczyku.
 
No więc nasze akwarium nie jest duże, kilka rybek. Mąż o nie dba wymienia wodę, kupuje jakieś tam preparaty. Ale po ostatniej zmianie wody ( nie całej bo podobno nie wolno wymieniać całej wody na raz???) mamy ją strasznie mętną. I nie wiem jak ją doprowadzić do tego, żeby znów była taka czysta. Możesz pomóc? My jesteśmy amatorami. To nasze pierwsze akwarium. A wiedzę mąż czerpie z netu.
 
Tak, wodę tylko się podmienia, nie wolno wymieniać całej oraz myć pod bieżącą wkładów do filtra. Woda jest mętna w akwariach niedojrzałych, czyli do około 3 tygodni, w tym czasie zachodzą przemiany w filtrach. Bakterie muszą mieć czas żeby się namnożyć i oczyścić wodę. Druga ważna rzecz, ryby a pojemność akwarium oraz filtracja. Im mniejsze akwarium, tym mniejsze ryby. Chemii lepiej nie używać bo można prędzej zaszkodzić niż pomóc.
Napisz jaki macie filtr, ryby i litraż akwarium.
 
reklama
Bzyczek masz racje, ze kazda z nas urodzila wiec cialo sie zmienia. Ja widze ze mi po cesarce trudniej wrocic do normy, ale w sumie dopiero co zaczelysmy zumbe wiec narazie wierze w siebie.
Ja tam nie musze miec fast foodow chociaz czasami strasznie mnie do tego ciagnie, ale na diecie nigdy nie wytrzymalam dlugo, chociaz to byly zawsze diety wzieta z netu i polegaly na sporych wyrzeczeniach.
Akwarystka my chodzimy do Airdrie Lesiure Centre. Powiem ci ze bylam na zumbie prowadzonej przez 4 rozne osoby, jedna babka robi w rytmie salsa, a gosciu np bardziej typowy aerobik, kolejna babka postawila na szybkosc a inna miala wolniejszy ukad za to nie mniejszy wycisk. Mi narazie sie podoba a pozniej chce sie zapisac na inne cwiczenia jak cyclefit i bodybalance
Joasia ja tez myslalam o kupnie czegos podobnego tylko na wii, ale doszlam do wniosku ze strata kasy bo w domu nie umiem sie zmobilizowac. Mialam juz rowerek, orbiteka i bieznie i na niczym dlugo nie wytrwalam. A6W tez robilam chyba przez miesiac i sie poddalam
 
Ostatnia edycja:
Do góry