reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

no wlasnie co do przedszkola... wiecie moze jak to jest?

Wiem ze dzieci maja te darmowe przedszkole po skonczonym 3roku zycia. Dzieci ktore urodzily sie do konca sierpnia ida do przedszkola od wrzesnia, jesli pozniej to od stycznia. Moj mlody urodzil sie 20 wrzesnia, czy jest szansa zeby poszedl od wrzesnia a nie dopiero od stycznia??? Ja juz na glowe dostaje i najchetniej wyslalabym go juz teraz (gdyby nie fakt ze siedze w domu :D haha) ale do stycznia to caly rok jeszcze.... A on zdecydowanie jest juz gotowy...


Ja swoje dziecko dalam od stycznia,tylko dwa razy w tyg po 3 godz.place 20f na tydz.Nie ma wiecej miesjc i do wrzesnia tak juz bedzie.Moj Konrad bedzie mial 3 latka dopiero 4go maja.Pani powiedziala ze oni kase dostaja na poczatku semestru(wrzesien i styczen chyba) wiec my bedziemy mieli darmowe dopiero od wrzesnia.Mysler ze warto dac dziecko wczeniej.spytaj sie moze bys dala od wakacji,jesli jest miejsce i zaplacisz tylko przez ten czas a moze od polowy wrzesnia sie uda juz na te darmowe godz.warto zapytac.to tylko dwa tyg,moze trafisz na kogos milego.my mamy kilka miesiecy roznicy wiec nie da rady ale u was jest krocej.ja tez nie parcuje ale jesli wezme go teraz to od wrzesnia nie bedzie miejsca juz dla niego.w jego pokoju juz sa 3latki,tez czekaja na przejscie do pokoju od 3 lat.Mam tylko nadzieje ze od wrzesnia bedziemy miec wiecej miejsca.

hejka
Asiunia nie wiem jak u Was,ale u nas taki maly moze chodizc juz raz w tyg do przedszkola.Sesja trwa 3 godz i ma fajna nazwe busy fingers.Ale trzeba placic.Moj tez sie urodzil 1 wrzesnia.Od wrzesnia do grudnia chodzil 2 razy w tyg i musialam placic za to.Teraz od stycznia dopeiro darmowe ma.
Kwiateczek no od Swindon to jeszcze kawalek nad ocean ale warto sie wybrac.
Rozumiem cie co przechodzisz bo tez tak mialam,ale po czasie minelo i teraz to by codzinnie chodzil.A do tego juz chce chodzic do szkoly,ciagle sie pyta kiedy mu kupie uniform.

A tu kawalek naszego Dartmoor National Park

Jak to musialas [placic,jesli dziecko urodzilo sie 1go????chyba cie oszukali:no:przeciez to pirwszy dzien szkoly,powinno sie wliczyc w darmowe sesje.wiedzialy wczesniej ze beda miec takie dziecko i podac do urzedu o zwrot kosztow(a moze tak zrobily:dry:)a ty nic nie wiesz.Bylas moze gdzies zeby sei upewnic.

Sliczna okolica,juz pojechala:sorry:
 
reklama
ja bym chętnie Filipa dala już teraz na 2 dni w tyg, ale trochę mi tej kasy szkoda, bo w skali miesiąca to około Ł100 wyjdzie, a tyle luźnej to ja nie mam :/
 
dla pewnosci jutro sie przejde do tego calego centrum,zapytam babeczki w rejstracji moze sie orientuje,jak tam to u nich wszystko wyglada..i bede wiedziala,w razie czego bedzie mozna cos wczesniej zaczac dzialac.. :-)
 
lepiej zapytaj, bo może być tak, że jak nie powiesz, że chcesz rodzić w St.Mary's, to może wysłać papiery do Fairfield, który jest (chyba) twoim rejonowym szpitalem.
 
ja bym chętnie Filipa dala już teraz na 2 dni w tyg, ale trochę mi tej kasy szkoda, bo w skali miesiąca to około Ł100 wyjdzie, a tyle luźnej to ja nie mam :/

Ravenue doplaca do zlobkow ale sama nie wiem ile i komu.sama nie moge sie zebrac zeby do nich zadzwonic:sorry:kiedys sparwdzalam ale tak na szybca to chyba doplacaja pracujacym rodzicom,w zaleznosci od dochodow.musze zadzwonic.szukam pracy i tak,moze nie dlugo cos znajde wiec z\obaczymy czy cos zwroca.
 
tez slyszalam o doplacaniu, ale ostatnio moja znajoma ktora pracuje nie dostala od nich ani pena. On zarabia ok 17,500/pa ona polowe z tego czyli generalnie przecietnie i nie dostaja nic bo niby zarabiaja za duzo. To ja nie wiem za ile musisz pracowac zeby ci doplacali, chyba minimalna albo jeszcze gorzej...

Ja jeszcze nie probowalam, najpierw musze urodzic :D:D:D haha
 
Ravenue doplaca do zlobkow ale sama nie wiem ile i komu.sama nie moge sie zebrac zeby do nich zadzwonic:sorry:kiedys sparwdzalam ale tak na szybca to chyba doplacaja pracujacym rodzicom,w zaleznosci od dochodow.musze zadzwonic.szukam pracy i tak,moze nie dlugo cos znajde wiec z\obaczymy czy cos zwroca.

tez slyszalam o doplacaniu, ale ostatnio moja znajoma ktora pracuje nie dostala od nich ani pena. On zarabia ok 17,500/pa ona polowe z tego czyli generalnie przecietnie i nie dostaja nic bo niby zarabiaja za duzo. To ja nie wiem za ile musisz pracowac zeby ci doplacali, chyba minimalna albo jeszcze gorzej...

no to ja na pewno nie dostanę żadnej dopłaty, bo dochód mamy za duży :/ taaaa...
 
Witajcie!!!

Rzeczywiscie bardzo ciezko sie wbic, jak codziennie sie nie zaglada...:(

pandorka ja bym szukala wlasnie malych firm, albo ogloszen handyman...

kwiateczek oj ten placz jest najgorszy...Redan juz coraz lepiej sie czuje w przedszkolu,ale ten moment, kiedy go zostawiam jest okropny-ryk na caly budynek...:(..rycze potem cala droge do pracy...ale podobnoz po pol godzince buszuje na calego. Takze ja bardzo sie ciesze, ze oddalam Mlodego do zlobka, mimo ze kupe kasy na to idzie. Troche sie tam ogarnie i zalapie troche kultury:-D.

Z doplacaniem to jest tak, ze jak juz sie otrzymuje tax credit, to wtedy dopiero mozna skladac o to. Ja jeszcze nie moge sie zgarnac zeby do nich zadzwonic (zazwyczaj kwitne na telefonie pol godziny poki uslysze glos nie zautomatyzowany). Jak cos dam znac, co i jak...

izka przepieknie tamu Was!!!:tak:
 
reklama
Hej, Girls!!!!
Co porabiacie????
U mnie strasznie leje :(
Najprawdopodoniej w maju,bedziemy sie przeprowadzac do Bristolu!!!!juuupiiii!!!
Podobno jest to calkiem fajne miasto,na pewno dzieje sie tam wiecej niz u mnie tu,na pipidowce :D
na mojej ulicy,zaraz obok bloku jest centrum tanca,na pewno sie zapisze zaraz po porodzie...
a wybor jest niesamowity.
 
Do góry