reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

malinowa Ty sie zglosc do szpitala o 'Dating Scan' a nie czekaj na midwife. Bo zrobia tak jak mala-gorzatka napisala. A ten scan w 12tc jest wazny do ustalenia daty porodu, i wielu innych rzeczy.
 
reklama
mala-gorzatka tego sie obawiam..ze scan mi wyznacza na 20 tydzien.Wizyte mam w children's centre,nastepne maja byc w szpitalu,jesli sie okaze,ze wyznacza termin na 20 tydzien to i tak pojde gdzies prywatnie..

denerwuje mnie,ze to wszystko sie tak ciagnie..:wściekła/y:
 
w 8 tygodniu bylam w pl klinice,mialam robione usg..termin tez mam wyznaczony,ale zadnych badan od tamtego czasu,jezeli chodzi o angielska sluzbe zdrowia..a wina niestety pana z przychodni ktory siedzial na recepcji i wyznaczyl nam wizyte widmo.
Mam nadzieje,ze jednak uda sie zrobic ten scan przed 20 tc..no a jak nie to prywatnie pojdziemy.
 
[URL="https://www.babyboom.pl/forum/members/asiunia876-37660.html"]asiunia876 [/URL]nie wiem czy w tym przypadku by to coś pomogło, ja bylam dzis u midwife i dzis mam 12 tydz (strasznie dlugo czekalam na rejestracje, przeslanie mojej dokumentacji od poprzedniego lekarza badanie moczu wizyta u gp i w koncu wizyte u midwife) jak spytalismy juz czy nie mozna przyspieszyc terminu skanu bo ja juz jestem w 12 tyg to odpowiedz : niestety nie, musimy czekac 2 tyg (przeslanie dokumentacji do szpitala i umowienie wizyty) mozna isc indywidualnie ale za to niestety bysmy placili, tak wiec pozostaje czekac. Tu wszystko zalezy od dokumentacji, papierkow, strasznie duzo formalnosci. Tak wiec malinowa_ zdaje mi sie ze nie beda czekac do 20 tygodnia tylko poczekasz te 2 tyg na ten skan nie dluzej. Jednak tak jak pisze https://www.babyboom.pl/forum/members/malinowa_-86636.htmlasiunia876 nie zaszkodzi zadzwonic i o to spytac. malinowa_ Pamietam ze pisalas ze bylas prywatnie u PL lekarza i robilas usg wiec nie denerwuj sie na zapas, ja tez mam za soba tylko jedno usg i pozostaje czekac.
A tak ciekawosci dzieczyny od ktorego tyg wyczuwalne sa ruchy maluszka ? :)
 
asiu to roznie. ja poczulam w 1ciazy w 17tc, a teraz juz w 15 wiec zalezy od dzidzi i naszej postury. Im wiecej tluszczyku tym dluzej na ruchy poczekasz :)
 
malinkowa - ja bym poszla i powalczyla o ten scan... 12-14 tyg robia badania krwi i scan pod wzgledem syndromu Downa. A sobie dzidzie zobaczysz na ekranie za Free :-)

Asiu - ja w pierwszej poczulam w 16 tygodniu i teraz tez w 16 tyg i te pierwsze ruchy zawsze czuje wieczorami, jak juz tak wsio porobie i sie rozsiade relaxacyjnie :-D
 
mala-gorzatka wizyte mam dokladnie za 6 dni czyli bede z koncem 14 tygodnia,wiec badanie z krwi na SD bedzie,a o scan jesli bedzie trzeba bede sie domagala i mam nadzieje,ze zalatwie to polubownie:-)
 
Malinowa- pozwole sie wtracic :) ja mialam robione wszystkie badania w londynie wiec moze u ciebie jest inaczej, ale nie wiem czy na spotkaniu z midwife bedziesz mogla zalatwic sobie scan, ja po spotkaniu z midwife musialam isc w szpitalu do dzialu gdzie robia usg i tam zapisac sie na wizyte na 20tydzien. Takze ja na twoim miejscu bym tam zadzwonila lub osobiscie sie przejechala do szpitala, bo po spotkaniu z nia moga nie miec miejsc zebys zdazyla sobie zrobic usg przed 20tygodniem. A tutaj biora pod uwage pierwszy scan (jezeli chodzi o wyznaczenie daty porodu). Ja tez bylam w 7 tygodniu u polskiego ginekologa i data wyszla na 23 lutego, a potem w 12tygodniu wg usg na 18 lutego i ta date biora pod uwage.
 
reklama
Do góry