reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Nottingham

edziula dzięki no właśnie teraz zkojarzyłam że w Broadmarsch jest taki punkt pod schodami.Jutro pójdę jak pogoda dopisze.
oliska witaj wsród nas.Gratuluję fasoleczki:-)Napisz cosik więcej o sobie który to miesiąć i gdzie mieszkasz .A jeśli chodzi o przebieg ciąży w Anglii to durzo by pisać bo tutaj jest zupełnie inaczej.Najlepiej zapytaj konkretnie o czym bys chciała wiedzieć.
 
reklama
edziula fajnie że sie odezwałas wiec pisz pisz :tak:
olisska82 witaj przyszla mamo :-);-)
i jak wspomniała gabids napisz konkretnie:tak:
Dzis przyjezdza moja mama wiec musze:-(zrobic generalny porzadek-lecz dopadł mnie leń:tak:
ale jak to moja koleżanka mówi -NIC NA SIŁĘ:-):-D wiec zbieram sie tak od rana

pozdrawiam !!!
 
Hej dziewczyny :-) jestem w 8 tyg ciązy, mieszkam w Nottingham na Arnold. Pracuje jako asystentka dentysty. Mam 25 lat .A co chciałabym wiedziec? hmm...słyszałam, ze ciąze prowadzi położna, ok, a co z badaniami przez ginekologa? Jakie badania wykonuja w ciązy? o porodzie jeszcze bede pytać, na to jest za wczesnie..Z zawodu jestem położną, ale będąc w ciązy mózg i pamiec wpadła mi do brzuszka ;-) dlatego tez kompletnie zapomniałam jak to sie wszystko odbywa..sama wiem, jak wazne sa badania w ciazy, a tutaj chyba jest sie zdanym na sama siebie, wiec podstawowe badania wykonam teraz z Polsce. Boje sie tu i rodzic i wychowywac Malenstwo. Czy słuszne sa moje obawy jak i przypuszczenia? pozdrawiam
 
Witajcie nowe dziewczyny!!!!!!!! Olisska, licza sie wszystkie mamy, a i nie-mam tez bysmy nie wykopaly:tak::-), bo my bardzo fajne dziewczyny jestesmy! i mile! i towarzyskie! itd.:-D Ja niestety nie moge Ci udzielic zadnych rad, bo nie bylam tu w ciazy, ale dziewczyny zaraz sie zleca i powiedza wszystko co chcesz wiedziec!:tak:
Pozdrowionka!!!!!
 
Ojej, ale gapa ze mnie! poczytalam sobie 61 strone i szybko odpisalam, przegapiwszy nastepna:tak:sierota! no coz, bywa!
 
Witajcie, jestem tutaj poraz pierwszy. Ciesze sie, ze znalazlam forum dt. mam z Nottingham :). Dostalam informacje o spotkaniu dla polskich rodzicow 22 w Sheinton. Czy ktoras z was byla na takim spotkaniu, jezeli tak, jak to wyglada?
Pozdrawiam
 
hallo,hallo!!ile tutaj nowych mamusiek!!super!ja juz w Nottingham i normalnie dol totalny;-((co to za pogoda moje drogieee:no:wrrr....
Nie pisalam,bo jestem na etapie intesywnego szukania pracy,wiec prosze trzymac kciuki:tak:
Poza tym DagaG co to za spotkanie?ja mieszkam na Sneinton i nic nie wiem?hmmm..prosze o wiecej info.pozdrawiam!!
Ps.w sprawie jakis nieporozumien i problemow osobistych to jest jedna odpowiedz chyba trafna:ten klimat:no:
 
hejka!
witam przyszle, nowe i "nowo-stare" mamy - ktore o nas zapomnialy, ale jak jak to sie mowi lepiej pozno niz wcale:-);-)

olisska82 - ja moge Ci duzo powiedziec bo przez wszystko tutaj przeszlam..badania..sa tylko dwa USG: na poczatku - czy wszystko jest dobrze i ok. 21 tyg kiedy to okresla sie m.in plec. i pozniej juz nic!!tragedia:szok:, ale co poradzic. no chyba ze sa problemy i nie takie ulozenie plodu..ale tego nie zycze jak nie wiem co!!:no:
polecam chodzenie na rozne zajecia dla mam w ciazy, duzo sie dowiesz, oswoisz sie:-) i poznasz inne panie z wielkimi brzucholami:-), dostaniesz tez wiele ciekawych materialow (jakies probki itd).
ciazy tutaj bac sie nie musisz, po prostu samemu sie trzeba pilnowac: diety itd.. nikt nad Toba nie stoi i nie mowi co jest dobre a co nie..
a w szpitalu po urodzeniu powiedza Ci: to Twoje dziecko - rob co chcesz..(przynajmniej mi tak powiedzieli...)i takie tu jest podejscie..:szok:
ginekologa nie zobaczysz ani razu:wściekła/y: - tylko w razie problemow. a tak raz w miesiacu polozna zbada Ci cisnienie, krew raz na jakis czas (nie pokaze wynikow tylko powie ze jest ok:wściekła/y:), mocz i brzuch jak bedzie wiekszy tez troche pomaca:-).
to wszystko..
ale ja generalnie jestem zadowolona z calej opieki, tej przed porodem w trakcie i po. dla mnie to byla prawdziwa szkola zycia, musialam stac sie odpowiedzialna kobieta w 9 miesiecy. Tobie tez sie uda. :tak:
jak cos to ja chetnie Ci podpowiem co i jak. jestem do dyspozycji:-)

anka1234 - to therion utwor "o fortuna", ja juz sciagnelam z soulseeka bo tez mi sie strasznie spodobal! a w drugim filmiku jest coldplay.

wszystkim dziewczynom zycze poprawy nastroju!!:-)
(zebyscie nie myslaly ze u mnie jest tak kolorowo sprzeczki z "moim" srednio co 5 min:baffled:).a do tego chory i marudzi..:baffled:.
ZYCIE!!!


pozdrowka!!
 
daga witaj na forum,fajnie że nas coraz wiécej:-)
oliska ja jeszcze dodam do tego co napisała gudrun, że tutaj jak jestes wciąży nikt nie będzie uznawał Cię za chorą.Nie ma co liczyć na zwolnienia lekarskie,przepuszczenie w kolejce do kasy i inne podobne sytuacje.Na urlop możesz sie udać,ale nie musisz dopiero 11 tygodni przed rozwiązaniem i to będzie liczone do macieżyńskiego.Ja co prawda byłam w ciązy większego ryzyka i na badania do szpitala chodziłam co miesiąć i co miesiąc miałam usg,ale ginekolog badał mnie tylko słowami....Mam problemy z tarczycą i opiekę w czasie ciązy miałam na bardzo wysokim poziomie co miesiąć obserwowało mnie dwóch lekarzy róznych specjalności.Ale wszystko było i jest ok.Tylko teraz kiedy urodziłam jakoś zapomnieli już o mojej chorobie.Tak że nie martw się na zapas,ogólnie kobiety są tutaj zadowolone z prowadzenia ciązy.
 
reklama
oliska82 -WIDZE ZE DZIEWCZY CI PRZEDSTAWILY WSZYSTKO JASNO I KLAROWNIE:tak:JA TO WSZTSTKO CALKIEM NIE DAWNO PRZECHODZILAM :tak:BYLAM PRZERZAZONA ZE TU SA WYKONYWANE TYLKO 2 USG:tak:A JAK ZAPYTALAM DLACZEGO USG JEST WYKONYWANE TYLKO 2 RAZY TO USLYSZALM (JAK WSZYSTKO JEST OKM TO POCO WIECEJ):wściekła/y:JA TO MIALAM PRZEBOJE Z CISNIENIEM JAK TYLKO TROSZKE BYLO WYZSZE TO ODRAZU DO SZPITALA NA NA OSLUCH I SPRAWDZENIE CZY NAPRAWDE JEST TAKIE WYSOKIE CISNIENIE!!!PO 30 MIN SIEDZENIU W FOTELU Z ROZNYMI KABLAMI OKAZYWALO SIE WSZYSTKO OK:tak:A NA USG TO TRZEBA SIE UMOWIC:wściekła/y: JA CZEKALAM CONAJMNIEJ 2 TYGODNIE:wściekła/y:TYLKO TO MI SIE NIE PODOBA ZE TU TRZEBA NA WSZYSTKO CZEKAC I UMAWIAC:wściekła/y:A CO DO SAMEGO PORODU UMNIE PRZEBIEGL SZYBKO 3GODZINY:tak::-DA WARUNKI DO RODZENIA MOIM ZDANIEM SA BARDZO DOBRE
MASZ SWOJA SALE ,JUZ PO JAK JESTES NA SILACH MASZ DO DYSPOZYCJI PRYSZNIC!!!W POLSKICH PANSTWOWYCH SZPITALCH TAKIEGO STANDARTU NA PEWNO BRAKUJE!!!!!!!!!A POZATYM MOZE BYC PRZY PORODZIE OSOBA TOWASZYSZACA I NIE MUSI ZA TO PLACIC:tak::-D


WIDZE ZE POGODA DZISIAJ CALKIEM CALKIEM WIEC TRZEBA SIE WYBRAC NA MIASTO I KILKA FUNCIAKOW WYDAC:-):-)I NIECO DLUZSZY SPACEREK SOBIE ZROBIC BO OD TEGO SIEDZENIA ZROBILY SIE CALKIEM SPORE OPONKI NA BRZUCHUUUUUUUUU:-D:wściekła/y:

POZDROWIONKA!!!!!!!!
 

Podobne tematy

Do góry