reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Nottingham

Rybcia no to super tylko pozazdroscic wzorowego przedszkolaka.U nas to napewno bedzie problem bo ten moj cycek to nawet do toalety mnie samej nie puszcza.
Gudrun na ebay kupisz wszystko do chrztu - nowe i uzywane.A co do przedszkola do ktorego uczeszcza Dominika to wydaje mi sie ze jest otwarte tak jak panstwoere od 9-15.I na poczatku chodzi sie na pol dniowki albo rano albo po obiedzie.A te kilkumiesieczne bobaski to chodza do prywatnych przedszkoli:tak:i tam jest dluzej otwarte.

Dziewczyny chcialam kupic stojak na kwiaty doniczkowe taki na pare doniczek na raz.Moze byc przyczepiany do sufitu nie wiecie gdzie mozna cos takiego dostac?
 
reklama
tak gabids Dominiki przedszkole jest czynne od 9 do 16 i Dominika na razie chodzi na kilka godzin dziennie.

Nie pomogę z tym Kwietnikiem na kwiatki
Ok znimkam młodą zoprowadzić do przedszkola....
 
aha to tak to dziala..ale na te zajecia 3 godzinne mozna tez do prywatnych dawac?
bo nasza raczej do takiego pojdzie, bo kolo nas naprawde nie ma przedszkoli, na arnold te co widzialam to same prywatne.
mamy zaniedlugo zrobic nalot na te najblizsze i obejrzec jak wygladaja.
moj ma takie podejscie: ze to nie oni robia łaske ze jule przyjma tylko my robimy łaske im ze ją, tam a nie gdzie indziej zapiszemy..tylko ze biorac pod uwage ze nie ma miejsc to chyba nie jest najlepszy sposob:no:. no ale zobaczymy co tatus swojej coreczce zalatwi:-D.

a narazie to zbieram ekipe na basen. bylam wczoraj na southglade leisure centre i wreszcie trafilam na takie ktore jest naprawde zajebiste. czysciutko, nowoczesnie, maja nawet suszarki!:szok:, a za wejscie naszej trojki zaplacilismy 6 funtow..nic tylko chodzic!:tak:(nie wazne ze nie umiem plywac, niech sie chociaz mala nauczy:-)).

chetnie bym sie wybrala na tygodniu, ale samej to tak lipnie, zreszta jula miala by wieksza frajde z dziecmi (nie chce sie bawic z angielskimi). ma ktoras ochote?
pewnie zadna z Was nie ma czasu:-(..sprobuje zapytac na naszej klasie...
 
Gudrun jak planujecie oddac Julke do prywatnego przedszkola to nie powinno byc problemu z czekaniem na miejsce i mozecie sobie wtedy wybierac.A co do basenu to hmmmm..:-) w sumie moge isc ale na radford do John Carrol bo dalej to moge sie nie wyrobic. tam tez jest czysto i nowoczesnie i tez sa suszarki:-DBede tam w srode to zapytam w jakich godz mozna.
 
Czesc dziewczyny :-D dlugo mnie nie bylo, bo mialam nalot rodzinki i teraz czekam na przylot mamy. Ma przyleciec w srode. No a w miedzy czasie pochwale sie ze moj kochany Kubus juz na swiecie. Urodzil sie 3 dni przed terminem, dokladnie 28.08.09 i zeby bylo zabawnie to dokladnie 2 miesiace po swojej kuzynce i dokladnie rok przed naszym planowanym slubem koscielnym. Tak wiec na slubie o 20:29 bedziemy spiewac Kubusiowi sto lat he he. Maly aparat jeden. :-) Przy urodzeniu wazyl 3170, no i nie wiem jak narazie jaki dlugi jest bo go jeszcze nie zmierzyli. Postaram sie czesciej zagladac, ale same wiecie jak to jest na poczatku z maluszkiem. Musze sobie system wyrobic na organizacje dnia bo jak narazie to na nic czasu nie mam :D pozdrowionka.
 
gabids - widzisz ja tam w ogole nic nie wiem ani o szkolach ani o przedszkolach..moge zadac glupie pytanie?skoro prywatne przedszkola tez przyjmuja na darmowe 3 godziny to dlaczego tak niewiele osob posyla tam swoje dzieci, skoro tam sa miejsca a w panstwowych nie ma?no i warunki na pewno gorsze..

a co do basenu. wiesz ja bylam kiedys - zanim jeszcze remontowali te ken martin, carrol i inne - wiec wtedy pomarzyc sobie bylo mozna o suszarkach i luksusach:-D:-pmnie pasuje kazdy, dostosuje sie. zajecia parent i toddler sa w godzinach na kazdym basenie takich samych jakos miedzy 12-14. jak bys dala rade to super!. narazie oprocz Ciebie mam 3 chetne.

Matisek - gratuluje serdecznie!!
to rzeczywiscie niezly zbieg okolicznosci!:-D. pozdrawiam!!
 
Gudrun no dlatego nie posylamy dzieci na 3 godz do prywatnego bo trzeba placic:-(z tego co sie orientuje to za 3 godz.wyjdzie z 10 £ a moze i wiecej.A mamy ktore siedza w domu nie moga ubiegac sie o dofinansowanie za przedszkole.Wiec wychodzi sporo prawda?
A zajecia na basenie z dziecmi sa wlasnie w porze obiadowej ale nie pamietam czy w poniedz. czy wtorek.Jakos tak.Jutro ide z Fabianem na basen to sie wszystkiego dowiem i dam znac.
Matisek gratulacje! Malenstwo wiedzialo kiedy przyjsc na swiat hehe.A jak sie rodzilo?

Zmykam po mojego 3-klasiste:-)
 
gurdun w prywatnych przedszkolach ma 15 godzin darmowych jak dziecko ukończy 3 rok życia.
Ja na początku grudnia miałam Dominikę zapisaną w prywatnym przedszkolu ale jak mi zaśpiewali ile bym płaciła za posyłanie dziecka 3 razy w tygodniu na 8 godzin to mi uszy zwiędły i dziecko nie posłaliśmy do takiego przedszkola.Dodam że cena była około 500 f
 
Bylam dowiedziec sie na basenie i najblizsza sesja jest w poniedzialek 12.15-13.15.I chetnie bym poszla:tak:
No i jeszcze w ten poniedzialek jest baby of the year w Victoria Centre.Czy ktoras mamusia sie wybiera?Ja moze bym poszla pierwszy raz.
 
reklama
Rybcia - ale wlasnie do tych 500 mialabys dofinansowanie jakbys poszla do pracy (lub do collegu), zwracaja nawet 80%, wiec nie wychodzi az tak duzo..moja kolezanka posylala na 8h codziennie to koszt byl kosmiczny ale oni placili w sumie nie az tak duzo jak dostali kase od panstwa..no i wtedy mozna pojsc do pracy bo jak mala siedzi 3 godz w nursery to ledwie zdarzy sie wrocic do domu zakrecic sie i z powrotem trzeba po dziecko..:eek:

gabids
- basen w pondzialek jak najbardziej mi pasuje!!:tak:marzenka tez pojdzie z nami, zapytam tez tych mam, ktore sie zglosily.

pozdrowionka!!

a co tam u nafni??jestes?:cool2:
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry