reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

16 tydzien to masz jeszcze troszke czasu, mi zostaly 2 tygodnie, ale slyszalam wiele dobrego. wczesniej maly byl tylem do wyjscia i juz sie nastawilam na cesarke ale pare dni temu zaliczylam poslizg i upadek przy wysiadaniu z auta, dzien pozniej mialam planowane usg ze wzgledu na maly brzuch i zle ulozenie malego i na usg okazalo sie ze sie obrucil wydaje mi sie ze moze po tym upadku. skonczylo sie tylko na strachu. zdam relacje z porodu napewno
 
reklama
anastazi, dziekuje, bedzie 2 chlopak. wczesniej liczylam na dziewczynke a teraz mysle sobie ze dobrze , te same zabawki i ubranka, a nasz krzys zyska przyjaciele na cale zycie, kolege do zabaw teraz , u nas bedzie niemal rowno 2 lata roznicy tylko. krzys z 17 stycznia a teraz termin na 31 stycznia :) a co u ciebie bedzie ?
 
jak bylam w 13 tc to gin powiedziała ze będzie chłopak...ale ja się jeszcze az tak na to nie nastawiłam.... jak będę miała polowkowe za 1,5 tyg. to mam nadzieje ze bobas się tak ulozy ze będzie można na stowe powiedzieć co tam kryje:):):):)::)

ja mysle o tym żeby we wrześniu zajść w druga ciaze i oboje byliby z czerwca i tylko rok roznicy....ale wiem ze zdanie mogę zmienić po porodzie wiec poki co mam tylko takie nadzieje i ciche marzenia:):):)

bardzo daleko mieszkasz w Norge...:):):) dużo jest tam Polakow??? bo ja praktycznie w centrum wiec tu mnóstwo naszych:):):)
 
nie wazna plec a tak z doswiadczenia to synowie sa mamusi a cory tatusia ;) rok to malo ale zobaczysz najpierw czy da ci maly lub mala popalic miedzy mna i moim bratem jest 1,5 roku i mama na poczatku plakala a zperspektywy czasu to mowi ze jedno przy drugim sie wychowalo :) mieszkam w harstad na polnocy norwegii, ale jest troche polakow moze nie jak w centrum ale nawet moj synek chodzi do przedszkolz z mala polka :) maz troche narzeka ze tak szybko nam sie udalo z dzeciaczkami a ja mu mowie zobaczysz za 4 ,5 lat jak powiesz ze teraz nie wyobrazasz sobie znow pieluch a masz fajnych podvhowanych chlopalow ;)
 
oj to prawda im wieksza roznica tym ciężej zdecydować się na kolejnego dzidziusia:):):):):)
mi od zawsze się marzylo żeby mieć dzieciaczki z jednego roku...albo bliźniaki...albo jedno ze stycznia a drugie z grudnia...ale się nie udało....:) wiec teraz marzy mi się jak naj naj naj mniejsza przerwa miedzy dzieciaczkami:):):):)
 
odwazna jestes ;) trzymam kciuki za spelnienie marzen ! ja dzis juz mialam male skurcze ale ustapily moze maly ruszy przed terminem , byle przezyc ten porod i juz miec z glowy i starczy , dwojka dzieci to dla nas wystarczajaco :)
 
trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze:):):):):) i daj znac jak porod mijal,,,:):):):):):)

chodzilas tylko do fastlege???czy może korzystalas jeszcze z jakiejś opieki podczas ciąży?????
 
tylko do festlege uznalam se nie ma sensu do poloznej skoro ona zrobi dokladnie to co festlege. bylam przy okazji wizyt w pl dwa razy u swojego ginekologa najpierw w 3 miesiacu a pozniej w 35 tygodniu :) on powiedzial ze maly jezst ulozony posladkowo , ale gdybym nie byla w polsce to mialam tu w szpitalu dodatkowe usg ze maly brzuch, w 37 tyg. bylam na usg wcszpitalu zeby sprawdzic ulozenie dziecka okazalo sie ze juz ok, ale i tak mam za tydzienkolejne usg bo maly wg norm pl jest ok, wg norm norweskich 3 kg noworotka to malo :) ale trzeba isc a noz zrobi numer i znow sie przekrecil , pisalam ze chca wywolywac porod tydzien wczesniejztego powodu ,dla mnie todziwna filozofia ale ok, Anastazi wydaje misie ze przy 2 ciazy czlowiek mniej panikuje, mniejjext czasu na to bo trzeba sie 1 dzieciaczkiem zajac :)
 
reklama
a wg. norm norweskich ile dzidzia powinna wazyc??? bo 3 kg. wydaje mi się ze jest ok i dla matki tez to jest wtedy porod "do przyjęcia"...kolezanka rodzila dziewczynke 4,800 i nie chcieli jej cesarki zrobić tylko naturalnie....a w Polsce zaraz by ja wzięli bo dzidzi za duza........wiec tak się zastanawiam czy oni maja jakies swoje normy wagowe wg. których kwalifikują dzieci do cesarki i naturalnego porodu???a jak tobie powiedzieli ze maleństwo jest za male...to z czym to się teraz wiaze?? wcześniejszy porod? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.........
 
Do góry