reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

Zapomnialam zapytac czy chodzicie tu na basen? Jesli tak, ktory polecacie? Zalezy mi na tym,aby bylo przede wszystkim czysto. Slyszalam, ze w Ashton nie jest najgorzej, w Miles Platting podobno dobre wymiary, ale z czystoscia znowu nie jest rewelacyjnie.
 
reklama
czesc kobitki :)
niedlugo zostane mama, mieszkam w manchesterze (w eccles)
rozgladam sie za jakimis innymi przyszlymi mamami, zeby pogadac i wogole :)
co do plywalni ja wlasnie chodze w mojej dzielnicy w eccles i jest ok, ale nie wiem czy poszlabym tam z niemowlakiem :)
 
Witajcie nowe mamusie :) Blackley...Eccles...moze w koncu trafi sie i jakas mamusia z Prestwich chetna na wspolne spacerki i poplotkowanie przy kawce...coraz nas tu wiecej...super
Witaj Lysa :) Ojj daawno Cie tu nie bylo..dawno...fajnie,ze znow jestes.W ogole cos sie w koncu ruszylo tu z pisaniem :) Dzieki za podtrzymanie na duchu i z tymi skurczami tez tak wlasnie mysle, ze to macica..ale czasem naprawde potrafi zabolec ostro.Nic jutro ide do midwife na pierwsza wizyte wiec zapytam.Karmisz nadal piersia?Jak idzie?Ja strasznie chce karmic mojego maluszka piersia wlasnie..zobaczymy jak to bedzie u mnie bo z Szymkiem sie nie udalo niestety.
Biszkopcik..ja niestety w sprawie basenu tutaj w M. to jeszcze zielona..mamy zamiar chodzic ale poki co to moj P. za bardzo zapracowany i nie ma kiedy :-(. No i autko by sie przydalo, bo po basenie na przystanku..brrr..wiec poczekam az bedzie cieplej wtedy jakas plywalnia napewno.Chodzilam w Huddersfield...czystosc klasy drugiej coprawda...ale woda dla dzieci cieplutka i powietrze tez wiec maly zawsze sie wyszalal, a mamusia skorzystala zawsze z sauny parowej i jacuzzi i niedgy grzyba nie zalapalismy wiec chyba z czystoscia nie bylo tam najgorzej.

A u nas szpital w domu..ja przeziembiona..nie wiem czy czasem nie angina...gardlo strasznie obolale i katar okropny...goraczka poki co niska...ale czuje sie fatalnie...a tu zero lekow..wiec lecze sie na domowo...ale niewiele pomaga :no:
Szymek tez katar okropny, gesty i do tego ropieja mu oczka od wczoraj...wiec przemywam mu wacikiem z czarna herbata bo na rumianek uczulony.W sumie pierwszy raz tak ma..Narazie go obserwuje bo nie chce narazac go na wizyte w przychodni aby tam jeszcze czegos nie zlapal...a i tak nic mu pewnie nie dadza...wiec nie ide narazie.Pogoda do d... i od tego tych wirusow pewnie pelno fruwa w powietrzu..ech.
 
Ostatnia edycja:
Zapomnialam zapytac czy chodzicie tu na basen? Jesli tak, ktory polecacie? Zalezy mi na tym,aby bylo przede wszystkim czysto. Slyszalam, ze w Ashton nie jest najgorzej, w Miles Platting podobno dobre wymiary, ale z czystoscia znowu nie jest rewelacyjnie.

biszkopcik- zajzyj sobie na ta stronke http://www.aquababies.co.uk/our pools.htm
, maja specjalne baseny dla mam i dzieci :tak: My bardzo chcemy sie z mala wybrac bo ona uwielbia w wodzie sie pluskac ;-) Tylko oni to chyba od lekcji plywania biora, wiec nie wiem czy mozna sobie chodzic od tak, ale mozna przedzwonic i sie dopytac :-)

czesc kobitki :)
niedlugo zostane mama, mieszkam w manchesterze (w eccles)
rozgladam sie za jakimis innymi przyszlymi mamami, zeby pogadac i wogole :)
co do plywalni ja wlasnie chodze w mojej dzielnicy w eccles i jest ok, ale nie wiem czy poszlabym tam z niemowlakiem :)

lady_catherina- witam i gratulacje z okazji ciazy :tak: Na kiedy masz termin?

Witajcie nowe mamusie :) Blackley...Eccles...moze w koncu trafi sie i jakas mamusia z Prestwich chetna na wspolne spacerki i poplotkowanie przy kawce...coraz nas tu wiecej...super
Witaj Lysa :) Ojj daawno Cie tu nie bylo..dawno...fajnie,ze znow jestes.W ogole cos sie w koncu ruszylo tu z pisaniem :) Dzieki za podtrzymanie na duchu i z tymi skurczami tez tak wlasnie mysle, ze to macica..ale czasem naprawde potrafi zabolec ostro.Nic jutro ide do midwife na pierwsza wizyte wiec zapytam.Karmisz nadal piersia?Jak idzie?Ja strasznie chce karmic mojego maluszka piersia wlasnie..zobaczymy jak to bedzie u mnie bo z Szymkiem sie nie udalo niestety.


yowka- no jakos tak w sumie zagadalam sie na moim pazdziernikowym forum :-D:-D:-D a co do karmienia piersia to niestety zkapitulowalam po 2 miesiacach, mala darla sie juz na samo przystawianie, ledwo ja do ozycji ukladalam i byl ryk wiec psychicznie stwierdzilam, ze dluzej tak nie pociagne. Chcialam odciagac ale kolki tez miala nieziemskie i musialabym kompletnie zrezygnowac z nabialu i tylko na gotowanym byc wiec dalam sobie z tym spokoj. Zuzka supe sie czuje teraz, smieje sie, gaworzy, rozwija i przedewszystkim nie to samo dziecko, musi jej cos na prawde dolegac zeby plakala :tak::tak: Tylko zeby jeszcze chciala jest normalnie :no: Ledwo jej 120ml wcisne i to tez na dwa razy zazwyczaj:baffled: no ale jak to mowi moja 'oswiecona' health visitor, jezeli przybiera na wadze to mam sie tym jej jedzeniem nie przejmowac :dry: Tak wiec pediatra w Polsce zamowiony, niech ja obejrzy bo dla mnie to jest dziwne jak dziecko np przez 4h nic nie jadlo, to wogole nie wola o jedzenie a wypija np 70ml i koniec, eh mowie ci szkoda gadac. No ale jakos daje rade, czesto wychodze z nia na spacer ale pogoda teraz byla troche to duszy wiec siedzialysmy w domku. Dzis pakowanie i pewnie cala noc nie bede spala bo mam sterte prasowania a mala nie dala mi dzis nic porobic :no: Jest na etapie krzykow i piskow i trzeba byc przy niej caly czas bo inaczej zaczyna ryczec, plus zaczynaja ja dziasla swedziec wiec palce to sobie tak daleko wklada ze az sie krztusi gluptas jeden :-D:-D Dzis zaczela sie smiac na glos jak kaszlalam, ubaw mialam spory- udalo mi sie ja nagrac :-D:-D

Dobra laski, ja zmykam, nie bedzie mnie pewnie az do 14 lutego, mam nadzieje, ze bedzie sporo czytania :tak::tak: Trzymajcie sie cieplo, yowka kuruj sie kobieto cytryna i herbatka :-) no i pewnie paracetamlem :-D:-D biszkopcik- pewnie, kazde dziecko jest inne, na pewno z czasem Olivierek zacznie sam spac, wiec wytrwalosci zycze, no i cala reszta Mam- piszcie wiecej ;-)

Buziaki
 
Witamy Lady Catherina! jak milutko kolejna osobka z nami! Gratulacje, juz Lysa pytala na kiedy masz termin, wiec ja podbijam i zapytam jeszcze w ktorym szpitalu bedziesz rodzic??
Dzieki Lysa! sprawdze tego linka, choc raczej chodzilo mi o siebie, bo basen to dobry sposob na gubienie kilogramow.Niedlugo wiosna przyjdzie, a ja nie chce wygladac jak slon :-) Chociaz z drugiej strony to dobry pomysl zeby z maluchem sie wybrac i zobaczyc jak mu sie bedzie podobalo. Olivier bardzo lubi kapiele,wiec mysle, ze powinien i basen polubic.
Znam ten bol kolkowy...oh niestety. U nas pomogl Sab Simplex w wersji niemieckiej, oprocz tego stosowalismy Infacol, ktory po jakims czasie przestal byc skuteczny. Przez te kolki Olivka i to, ze mieszalismy zazwyczaj lek z mlekiem, tez juz piersia nie karmie. Odsysam pokarm laktatorem (dzieki za polecenie medeli- jest naprawde dobra!), ale i tak jego ilosc nie wystarcza na potrzeby naszego synka, musze go zawsze dopompowac sztucznym mlekiem. W przeciwienstwie do Zuzi ma apetyt przeogromny i powoli zamienia sie w wielkiego tlusciocha. Policzylam, ze codziennie wypija ok. litra. Zeby tylko chcial tak ladnie spac jak ladnie je, to bylabym przeszczesliwa. Chociaz na razie (odpukac ;-)) jest dobrze, spi sobie grzecznie :tak:
Milego pobytu w Polsce zycze i nie daj sie sniegom i mrozom!!!:cool2:
 
Pandorka- tobie juz malutko do spotkania z waszym malenstwem zostalo, mam nadzieje, ze latwo pojdzie z porodem i wogole. A mozna, sie zapytac czym sie zajmujesz w NHS? Jezeli nie chcesz mowic, to spoko, nie ma sprawy tak z ciekawosci sie pytam ;-)

Jasne, że można zapytać... to żadna tajemnica... jestem pielęgniarką na oddziale intensywnej terapii dorosłych.

Witam, Jestem mamą 4-letniego chłopczyka i mieszkam na Blackley, Jesteśmy w M. już 5 rok. Trafiłam na tę stronkę w styczniu i trochę podczytywałam, żeby wiedzieć o czym piszecie. Myślę, że będę tu często zaglądać. Pozdrawiam wszystkie mamusie z ich pociechami i te oczekujące maluszków.
czesc kobitki :)
niedlugo zostane mama, mieszkam w manchesterze (w eccles)
rozgladam sie za jakimis innymi przyszlymi mamami, zeby pogadac i wogole :)
co do plywalni ja wlasnie chodze w mojej dzielnicy w eccles i jest ok, ale nie wiem czy poszlabym tam z niemowlakiem :)

anula-m, lady_catherina... witamy goraco na naszym pod-forum.

Cos sie Pandorka nie odzywa...Pandorko czy to juz?

Cały czas w dwupaku :dry: zaczyna mnie to irytować :wściekła/y:

Zapomnialam zapytac czy chodzicie tu na basen? Jesli tak, ktory polecacie? Zalezy mi na tym,aby bylo przede wszystkim czysto. Slyszalam, ze w Ashton nie jest najgorzej, w Miles Platting podobno dobre wymiary, ale z czystoscia znowu nie jest rewelacyjnie.

My chodzimy na basen do DW Sports Fitness (dawne JJB) w Bury.. Bardzo chętnie zaczęłabym chodzić na zajęcia z maluszkami, ale dla mnie Altrincham jest troszkę daleko-szczególnie, że nie zawsze mogę mieć auto, a z Prestwich dojazd metrolinkiem to ponad godzinka. No i cena nie jest w cale niska :no: Ł119,00 za 6 lekcji po 1,5 godzinki. W DW w Bury co prawda nie ma konkretnych lekcji dla takich maluchów, ale jest wyznaczony czas dla rodziców z dziećmi, no i poza moim członkostwem nie muszę nic dopłacać.;-)

Witajcie nowe mamusie :) Blackley...Eccles...moze w koncu trafi sie i jakas mamusia z Prestwich chetna na wspolne spacerki i poplotkowanie przy kawce...coraz nas tu wiecej...super

ja jestem chętna już mówiłam... tylko jakoś się zgadać nie możemy za bardzo :dry:


Dziewczyny poczytajcie ten artykuł: Mężczyzna atakuje nastolatki zwierzęcą spermą
 
Zapomnialam zapytac czy chodzicie tu na basen? Jesli tak, ktory polecacie? Zalezy mi na tym,aby bylo przede wszystkim czysto. Slyszalam, ze w Ashton nie jest najgorzej, w Miles Platting podobno dobre wymiary, ale z czystoscia znowu nie jest rewelacyjnie.

hej dziewczyny. my na basen chodzimy na Miles Platting woda jest ciepla, grzyba nie złapałam.budynek jest stary nie zadbany ale woda nie jest brudna. mala moja sie wyszalała. slyszalam ze na Moston jest czysty basen.:tak: ale czy z dziecmi mozna to nie wiem. fajnie tak polezec w wodzie. pozdrawiam:-)
 
Dzieki Lemonkaa akurat na Miles Platting mam calkiem niedaleko, wiec sprawdze pewnie niebawem :) U mnie bz. Korzystamy ze slonca i spacerujemy troche. Mam nadzieje, ze taka wiosenna pogoda utrzyma sie jak najdluzej.Poza tym to niewiele sie dzieje... Nie wiecie moze, czy mozna gdzies w UK kupic Mustele, zostaly mi takie male rozstepy, a ta co uzywalam wlasnie sie skonczyla. Probuje kupic na ebay'u, ale makabrycznie maly wybor i duza konkurencja... Chyba, ze znacie jakis dobry i skuteczny srodek innej firmy?
 
reklama
Nie wiecie moze, czy mozna gdzies w UK kupic Mustele, zostaly mi takie male rozstepy, a ta co uzywalam wlasnie sie skonczyla. Probuje kupic na ebay'u, ale makabrycznie maly wybor i duza konkurencja... Chyba, ze znacie jakis dobry i skuteczny srodek innej firmy?

OJJ Biszkopcik..widze, ze bardzo powaznie szykujesz urode na wiosne..basen-spadek wagi, kremiki na rozstepy..haha...dobrze dobrze..tak trzymaj!;-):tak:
My nadal pochorowani..dzis juz mnie tak zatkal katar, ze odezwaly sie zatoki wiec na maxa inhalacje...moj maly nadal chory wiec nawet na dwor nosa nie wychililam..ale mam nadzieje, ze jutro pogoda sie utrzyma i choc jutro pospacerujemy troche po parku.Do tego wziely mnie mdlosci od wczoraj..echh:-(
Czy ktoras z Was moze sie wypowiedziec na temat dzielnicy Crupmsall?Chcą nam zaproponowac tam mieszkanie z councilu...ale niewiele wiem o tej dzielnicy, czy spokojna itd.
 
Do góry