reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

No widzisz Kasiuch jak trzeba to ze wszystkim my MAMY:-D damy sobie radę, ale spacer to bym polecała w innych okolicach;-) o ile nie wybierasz się na zakupy to Narborough do mnie osobiście nie przemawia;-), ale sama musisz pozwiedzać i poznać:-D

Dzisiaj byłam u mojego polskiego fryzjera a raczej fryzjerki;-), myślałam, że popłaczę się ze szczęścia:-D:-D:-D ścięła mnie tak jak chciałam, niestety kolejna wizyta dopiero w czerwcu bo wtedy będę świadkiem na ślubie ... mojej Mamy:-D:-D:-D
 
reklama
Witam wszystkich,
Dawno mnie nie bylo. Wlasciwie odkad Natalka sie urodzila tylko czytam co wszyscy pisza, ale jakos nie mam czasu sie dolaczyc do zadnej dyskusji.
Czytalam wlasnie, ze kolejna mama zmaga sie z eczema. Niestety Natalia tez ma eczeme, ale w jej przypadku to skaza bialkowa. Ostatnio znow ja obrzucilo, chyba musialam zjesc cos co zawiera mleko. Dostalam od lekarza masc sterydowa i skierowanie do alergologa. Masci nie uzywam jeszcze. Sporo czytalam o eczemie i Kasiuchowi tez bym nie radzila jej uzywac, chyba, ze w ostatecznosci. Musisz dojsc najpierw co uczula twoje dziecko. Z tymi masciami trzeba uwazac, bo skora po nich robi sie cienka i mozna zniszczyc w niej pigment. Niestety trzeba caly czas nawilzac, a jak wyeliminuje sie alergen ( to moze byc chociazby proszek do prania) to po woli one znikna. Skora regeneruje sie okolo 28 dni takze od razu wysypka nie zniknie.
Tymczasem mam dylemat, bo Natalia konczy 5 mcy i jest bardzo zainteresowana jak widzi nas z jedzeniem. Ostatnio czesciej budzi sie w nocy i mysle zeby jej zaczac podawac jyz jakies inne jedzenie niz mleko. Nie bardzo wiem od czego zaczac. Jedni mowia ze od gotowanych wazywek, moja tesciowa mi mowi ze najpierw herbatki, inni, ze soczki albo starte jabluszko. Przez to ze ma uczulenie na mleko, boje sie ze moze dostac na cos jeszcze jak jej zaczne zle jedzenie podawac.
 
hej kobietki !! iwonko duzo zdrowka dla Bartusia :**!!!

Co do skazy bialkowej.My myslelismy ze mala ma skaze bo w polsce pani doktor stwierdzila u niej i zaczela sie bezsensowna dieta ...... mala ma czerwone policzki czesto gesto i suche i czasem ja boli brzuszek po nocach.. wkoncu postanowialm w anglii skierowacv ja do szpitala na badania. nie potrzebnie ale musielismy sie upewnic. pokluli ja zbadali pozadni (trzeba im przyznac ze chyba trafilismy wtedy na pozadnego lekarza) i okazalo sie ze na nic nie jest uczulona nie ma skazy ani nic innego ale czerwone policzki nie daja im spokoju to pobrali jej krew na badania i czekamy na wyniki.. mala teraz wcina platki z krowim mlekiem wszystko co tylko jej podsune ostanio zaczela jest ogorki po kaszubsku haha :) no i jeszcze tydzien i konczy 2 latka ale czas leci nie moge uwierzyc.. juz planuje nastepna dzidzie za 3 lata zaczynac ;) mam nadzieje ze szybko pojdzie ale jakos to do mnie nie dociera poniewaz zastrzyki antykoncepcyjne zatrzymuja wszystko moja siostra juz 2 lata sie stara i caly czas nic .. a czas leci ;/ mam nadzieje ze w moim wypadku pojdzie gladko ;) ewa duzo zdrowka dla natalki i kasiucha malemu rowniez zdrowka.

boze i jutro znowu do pracy.... :(
 
Hej,
Jak czytałam post ewy_b to mi sie przypomniało, że my mielismy podobnie z Bartusiem jak miał 9-10 miesięcy, policzki całe czerwone, chropowate - koszmar:szok:,
lekarka dała nam maść ze sterydami, ale jak ją w domu pokazałam to okazało się, że jest bardzo mocna i moja mama ma taka samą przepisaną:szok::szok::szok:, nie daliśmy jej Bartusiowi, policzki za jakis czas same doszły do siebie:tak: Nie mam pojęcia na co Bartek był wtedy uczulony.
Teraz tez mu trochę policzki wysypało, ale myślę że to od mleka Nestle, jak Adam przywiózł SMA już się uspokoiło.
Nie mogę dalej pisać bo moje dziecko ma inne plany co do komputera:tak:
do potem
 
No widzisz Kasiuch jak trzeba to ze wszystkim my MAMY:-D damy sobie radę, ale spacer to bym polecała w innych okolicach;-) o ile nie wybierasz się na zakupy to Narborough do mnie osobiście nie przemawia;-), ale sama musisz pozwiedzać i poznać:-D

Dzisiaj byłam u mojego polskiego fryzjera a raczej fryzjerki;-), myślałam, że popłaczę się ze szczęścia:-D:-D:-D ścięła mnie tak jak chciałam, niestety kolejna wizyta dopiero w czerwcu bo wtedy będę świadkiem na ślubie ... mojej Mamy:-D:-D:-D
szlam tam bo moja przyjaciolka tam mieszka, no i w koncu wyszlam z domu z olkiem:)no i zajrzalam do jednego sklepu spodnie zobaczyc bo maja fajne, iegdzie indzie nrzmlnych rurek nie moglam znalezc:/

Witam wszystkich,
Dawno mnie nie bylo. Wlasciwie odkad Natalka sie urodzila tylko czytam co wszyscy pisza, ale jakos nie mam czasu sie dolaczyc do zadnej dyskusji.
Czytalam wlasnie, ze kolejna mama zmaga sie z eczema. Niestety Natalia tez ma eczeme, ale w jej przypadku to skaza bialkowa. Ostatnio znow ja obrzucilo, chyba musialam zjesc cos co zawiera mleko. Dostalam od lekarza masc sterydowa i skierowanie do alergologa. Masci nie uzywam jeszcze. Sporo czytalam o eczemie i Kasiuchowi tez bym nie radzila jej uzywac, chyba, ze w ostatecznosci. Musisz dojsc najpierw co uczula twoje dziecko. Z tymi masciami trzeba uwazac, bo skora po nich robi sie cienka i mozna zniszczyc w niej pigment. Niestety trzeba caly czas nawilzac, a jak wyeliminuje sie alergen ( to moze byc chociazby proszek do prania) to po woli one znikna. Skora regeneruje sie okolo 28 dni takze od razu wysypka nie zniknie.
Tymczasem mam dylemat, bo Natalia konczy 5 mcy i jest bardzo zainteresowana jak widzi nas z jedzeniem. Ostatnio czesciej budzi sie w nocy i mysle zeby jej zaczac podawac jyz jakies inne jedzenie niz mleko. Nie bardzo wiem od czego zaczac. Jedni mowia ze od gotowanych wazywek, moja tesciowa mi mowi ze najpierw herbatki, inni, ze soczki albo starte jabluszko. Przez to ze ma uczulenie na mleko, boje sie ze moze dostac na cos jeszcze jak jej zaczne zle jedzenie podawac.
to mnie prestraszylas terz... nie wiem bede czekac zobacze jak bedzie , narazie poprawy nie widze,

zastanawiam sie moze to od meka??
bo zaczelismy dawac u aptamil 1+ chociaz wczesniej dostawal aptamil 6m+ i niec sie nie dzialo,a wydaje mi sie ze gdyby byla to alergia to by sie nie rozprzestrzeniala przeciez...?
 
Kasiuch to może być od mleka, mój Bartek tak miał, skończył roczek zaczęłam mu dawać mleko junior i od razu go wysypało. Pediatra kazał wrócić do mleka wcześniejszego. Jak wróciliśmy wszystko sie unormowało a w Anglii to mleko po roku zaczęłam mu dawać jak skończył 14 miesięcy i wtedy było wszystko ok.
 
Hej

Kasiuch widzisz dałaś radę super oby maść pomogła synkowi:)

Dziewczyny czy któraś z was była w prywatnej klinice ginekologicznej w Coventry?
O tu POLSKA PRYWATNA PRZYCHODNIA LEKARSKA w Londynie i Coventry - Stomatolog, Ginekolog, Internista, Pediatra, Kardiolog - Lekarz ginekolog bo Ja się wybieram w lutym i zbieram opinie.

Pozdrawiam was
ja slyszalam o niej, wiem ze moja wspollokatorka byla ak byla w ciazy i dala 100f za wizyte i usg, (a byl tam stary sprzet podobno) i nie dostala nawet zdjec usg tylko tyle wiem.ale chyba tez sie bede musiala tam wybrac. a jedzesz samochodem ? sama?? moze bym sie zabrala z toba(jesli by ci to nie przeszkadzalo oczywiscie)

Kasiuch to może być od mleka, mój Bartek tak miał, skończył roczek zaczęłam mu dawać mleko junior i od razu go wysypało. Pediatra kazał wrócić do mleka wcześniejszego. Jak wróciliśmy wszystko sie unormowało a w Anglii to mleko po roku zaczęłam mu dawać jak skończył 14 miesięcy i wtedy było wszystko ok.
mowisz?? kurcze, no chcialam mu teraz kupic cow and gate, ale chyba sie zastanowie po tym co mi powiedzialas, nie wiem mam dylemat teraz...:/
 
ja slyszalam o niej, wiem ze moja wspollokatorka byla ak byla w ciazy i dala 100f za wizyte i usg, (a byl tam stary sprzet podobno) i nie dostala nawet zdjec usg tylko tyle wiem.ale chyba tez sie bede musiala tam wybrac. a jedzesz samochodem ? sama?? moze bym sie zabrala z toba(jesli by ci to nie przeszkadzalo oczywiscie)

Kasiuch tak jedziemy samochodem i jak najbardziej mogłabyś się zabrać z nami.
Jakby co masz mój numer na kom.to napisz mi smsa z Twoim numerem abym miała do Ciebie kontakt.

......a dziewczyny wiecie co dostałam wczoraj zaproszenie na badanie szyjki macicy bo w marcu skończę 25 lat.
Czy któraś była już na takim badaniu tu w UK?

bo tak sobie myślę że jeżeli podczas tego badania byłaby możliwość zrobienie usg,pobrania cytologi,rozmowa,porada to szybko anulowałabym wizytę w Coventry bo faktycznie wizyta kosztuje dużo kasy a dwa tygodnie mnie nie zbawią,wytrzymam a ponad 100 miałabym w kieszeni lecz jeżeli nie dałoby rady to jadę do Coventry na umówiony termin i wtedy dam Ci znać Kasiuch i jakby co to się zgadamy.
 
reklama
Ja mialam pobierana cytologie tutaj w anglii. To nie jest jakas tam wizyta u ginekologa. Cytologie pobiera pielegniarka w przychodni a potem kontaktuje sie z toba z wynikami. Jesli potrzebujesz badania ginekologicznego to na twoim miejscu nie rezygnowalabym z umowionej wizyty.
 
Do góry