reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

reklama
jednak chyba łóżeczko zabierzemy - mama finansuje kuriera :D
ależ się dzisiaj nie wyspałam , poszłam póżniej spać i wczęsnie musiałąm wstać łeeh
16 stego wylatuję i mam stresa jeeejku
bo pracę musze mieć na miesiąc zanim oni przylecą
no i poszukać 3 pokoi dla nas, mojej sister i szwagra
znacie może coś?
 
Najbezpieczniej jeśli pójdziesz do legalnej agencji mieszkaniowej.
Mówisz jakie mieszkanie Cię interesuje,w jakiej okolicy,ile osób będzie w nim mieszkać i za jaką cenę mają szukać mieszkania.
Średnio 3 beedroom kosztuje 520-550 lub więcej ppm.
Potem karzą skompletować dokumenty,sprawdzą Was,pobiorą kaucję ,opałty manipulacyjne,z góry za 1 mies. rentu i odbierasz klucze jeśli wszystko jest ok.
Ja wynajmowałam przez Prya i Shonki Bros.
W żadnym wypadku nie polecam wynajować mieszkania na czarno lub od prywaciaża posiadając dzieci.
Fatalne warunki,problem z załatwieniem czegokolwiek i naprawieniem czegokolwiek,do tego właściciele czesto kierują się własnym prawem i zasadami a nie na ogół obowiązującym.
Często też zapominają o umowach i ich przedłużaniu a na koniec o oddaniu kaucji.
 
Hej dziewczyny! Jestem sama az do piatku w domu. Moja druga polowka pojechala do pracy do Irlandii i chyba umre z nudow. Samej mi sie nie chce wyrwac z domu, ale z kims jak najbardziej wybralabym sie do parku. Moge jutro albo w czwartek podjechac samochodem i zabrac was np. do Bradgate Park, albo moze znacie jeszcze lepsze miejsce. Tylko jak z maluchem to musicie miec w zanadzu fotelik samochodowy. Piszcie na moja skrzynke jak cos, albo na forum;-). Pozdrawiam!
 
cześć dziewczynki:-) potrzebuje pomocy na temat wyrabiania paszportu małemu. Chcemy we wrześniu lecieć do Polski a nie bardzo orientuję się co i jak z paszportem dla Maksymiliana. Jeżeli któraś wyrabiała tutaj w Anglii to proszę o pomoc co, gdzie i jak załatwiać od początku. U nas jakos leci Maksymilian daje nam popalić w nocy, no ale mamy już pomoc z Polski niezastąpieni dziadkowie;-) więc jakoś te nieprzespane nocki ja mogę odrobić, gorzej ma mąż bo popołudniami do pracy. Pozdrawiam wszystkich nowo obecnych jakoś się kręci to nasze forum i o to chodzi:tak:
 
Ale się rozpisałyście dziewczynki...
ewa_b rozumiem, że nie chce Ci się samej wychodzić... ja tak mam od 8 miesięcy i znam ten ból.
23go lipca wyjeżdżam autkiem w waszą stronę :) Już się doczekać nie mogę i odliczam dni..

p.s. mam nadzieję, że do tego czasu Mój wynajmie jakieś fajne mieszkanko i może któraś z Was będzie mieszkała w pobliżu.
 
Maksymilian- wydaje mi się ze paszport można zalatwic w manchesterze i edynburgu no i w londyńskim konsulacie ale można wysłać pocztą wszystkie dokumenty
wiem też że jak bedziesz się starała o paszport 5 letni to musisz mieć juz pesel czyli trzeba będzie w Polsce załatwiać
bo ten dostaniesz na rok czasu
musisz miec akt urodzenia dziecka, 3 zdjęcia no i wnioski
 
reklama
Cześć.
Tak czytam od tych dziadkach do pomocy przy dziecku i stwierdzam,że chyba jestem nie normalna :-D
Ja to sobie nie wyobrażałam przez pierwsze dwa miesiące życia Antosia,żeby ktokolwiek się nim opiekował poza mamą i tatą.
Mąż w nocy w pracy a ja sama z dzieckiem zostawałam,do cycka co 1,5-2 h i byłam wykończona ale to my mieliśmy sami nauczyć się "obsługiwać" naszego synka.
A przynajmniej moi ale z tego co wiem to i nie tylko moi rodzice i teściowie to wszystko wiedzieli by najlepiej.
Teściowa była jak Mały miał 2 mies. i myślałam,że tu oszaleje.
Wszystko wiedziała lepiej a to wogóle nie zgadzało się z zaleceniemi położnej czy moim instynktem.
Mimo,iż nie ma wykształcenia medycznego nawet o przystawianiu do piersi miała coś do powiedzenia choć swoich dzieci nie karmiła piersią :-D:-D:-D
Przy drugim dziecku też się nie zgodzę na żadne odwiedziny przed 2 mies.życia.

Co do dokumentów to najpierw wyrabia się roczny paszport a potem po załatwieniu w PL zameldowania i nr.PESEL można wyrobić 5 letni dowód dla dziecka.
Ja raczej będę chciała paszport ze względu na to,że planujemy pobyt poza UE.
Tu tak jak ktoś napisał akt urodzenia z Register Office City Council,3 zdjęcia + wnioski.
Ja właśnie wybieram się do Manchester w tej sprawie.


Na spacer chętnie bym się wybrała ale nie w tym błocie.
Wczoraj tak zrobiłam i cała brudna po kolana wróciłam,nie wspomnę jak wózek wyglądał :no:
 
Do góry