reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kanady jestescie????

reklama
Tak sobie pomyslalam jeszcze ze czasem mozna fajne meble trafic na uzywkach, bardzo popularny jest tutaj kijiji ewentualnie craigslist, albo po prostu na przydomowych wyprzedarzach czestych w letnim sezonie, tylko do tego trzeba miec czas i cierpliwosc. A poza tym tak naprawde duzo mebli nie trzeba bo w wiekszosci mieszkan sa szafy wnekowe, wiec na ciuchy miejsce jest, a do spania ja na przyklad nie znosze typowo amerykanskich wysokich materacow i kupilam takie zwijane w rolke, o wiele tansze i dla mnie o niebo wygodniejsze, ale to kwestia gustu:) No i nie wiem jak tam w Meksyku, ale jak bedziesz kupowac lozko to sie nie zdziw jak sam zaglowek dostaniesz hehe, nie zapomne jak sie nacielam i myslalam ze nam niekompletne wyro przywiezli, a w zestawie z komoda i lustrem byl tylko headboard, no ale "ciolek" z Europy skad mial wiedziec?:D
 
Haha, no dla mnie zaglowek to zaglowek i niczego poza tym bym sie nie spodziewala ;-) Ze wzgledu na bardzo ograniczone srodki i czas, maz musial wynajac cos na szybko i jest to mieszkanie z jedna sypialnia. Bedzie tam mlodej pokoj. Nam zatem potrzebny jest naroznik do livingroomu. Jeszcze, zeby bylo ciekawiej, mieszkanie bedzie uszykowane na 10ego, a tego samego dnia maz jedzie do Montrealu na kurs, wraca 13ego, albo 14ego, a my przylatujemy 15ego. Ha ha ha. Wszystko na wariackich papierach. Na kijijii jestem codzinnie, musze jeszcze craigslist sprawdzic. Zagladam tez na usedottawa, czy jakos tak, ale ostatnio jakies straszne pustki.
 
Oooj, no to faktycznie wszystko na wariackich papierach, ale jakos ogarniecie... A pustki na tych stronkach, to moga byc no bo zima taki zastoj bywa. Tu jest zwyczaj ze umowy na mieszkanie (bynajmniej w Mtl-u) obowiazuja do koncza czerwca, wiec wtedy jest boom na przeprowadzki, garage sale i wiecej rzeczy na necie...) A z tym zaglowkiem , to bylo tak ze caly zestaw do sypialni zamowilismy i nie wnikalam szczegolowo jakie czesci to wchodza, w sklepie normalne lozko stalo (to znaczy z posciela zakrywajaca wszystko oprocz zaglowka, wiec jakos nie wnikalam w szczegoly, zwlaszcza ze kupowalismy w pospiechu i nawet nie przyszlo mi do glowy ze sam zaglowek moga sprzedawac do jakiejs badziewnej metalowej bazy. Taka baze mielismy na poczatku, bo tez maz sam organizowal mieszkanie jak ja bylam w PL i po prostu chcialam normalnego drewnianego lozka, wiec jak zaglowek byl drewniany, to mi sie wydalo oczywiste ze reszta lozka tez.
Co do sofy rozkladanej do salonu, to chyba najwiekszy problem, zeby kupic niedrogo, a do tego wygodne i ladne...Czesto lozka, to sa to takie wyciagane ze srodka stelaze metalowe chyba na sprezynach. Mal trwale na dluzej i srednio wygodne jak dla mnie...My kiedys w Ilei kupilismy naroznik ale ich juz nie produkuja, ale moze maja cos ciekawego w przystepnej cenie. Poza tym trzeba polowac na wyprzedaze w sklepach, bo sie zdarzaja ciekawe, no ale u Was problem ze musicie miec przeciez na czym spac od poczatku.... Mam nadzieje ze cos znajdziecie.... Ja mialam tez przeboje z zestawem wypczynkowym do salonu w sklepie Brick, wiec zasadniczo mam alergie na kupowanie mebli:) hehe Poza tym znam jeszcze sklep z meblami Leon. Aaaa mozecie poszukac niektore sklepy maja magazyny takie gdzie wyprzedaja meble z displayow, zwrocone przez klientow, mozna tam tez taniej cos kupic... Aaa moze tak calkiem na poczatek zobaczcie sobie na futtony? To cos a`la polska wersalka sa bardzo tanie , najczesciej nie maja schowka na posciel i nie sa zbyt wygodne, ale da sie przetrzymac jakis czas na tym...
 
Ostatnia edycja:
Dzieki :)
Ikea jeszcze ma w ofercie narozniki i nawet "daja rade". Rano na kijiji znalazlam taki naroznik, kupiony chyba w listopadzie za 450, a ten sam w Ikei kosztuje 799. Napisalam do meza zeby kupil. NIe sadze aby to zrobil - uparty jest i uwaza, ze wszystko wie lepiej i ze wszystko samo sie na czas zalatwi - Meksykanin jak by nie bylo ;-) Oczywiscie oferta juz nieaktualna. Od czasu do czasu wpadnie mi cos w oko, ale albo jest z jakas obrzydliwa tapicerka - nazywana urocza kwiatowa hahaha przez wlasciciela, albo jest w takim stanie, ze ja wole nawet nie myslec co w tym czyms mieszka, albo juz zdechlo... ;-) Nic to, szukam dalej.
 
reklama
U nas tez troche popadalo, ale bez szalenstw. Pogoda piekna i planuje zabrac mloda na Winterlude, zanim rzezby sie roztopia, ale dzis chyba sobie odpuszcze. Moze jutro.
 
Do góry