reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Witam.

My dziś się wykawkowaliśmy. Dzięki za gościnę Hagie:) Sara jak zwykle nie chciała do domu wracać....
Potem zakupy, które ledwo do domu dowlokliśmy hihi.
Potem obiad i błogie lenistwo:-D

Madziorek - jeśli chodzi o szkołę, to raczej kiepskie miasto sobie wybrałaś. Tutaj większość mieszkańców to Pakistańczycy lub Idnyjczycy. A jeśli chodzi o język to Twoja mała i tak musi się go nauczyć, przecież jakoś musi skończyć szkołę. Nie znajdziesz szkoły gdzie bedą mówić po polsku. Jeśli nie chcesz żeby Twoje dziecko chodziło do szkoły z Pakinstańczykami, to zapisz je do katolickiej szkoły:-D Tam ich raczej nie będzie:-)
A co do mieszkania z openmoves, to kolejki są tam gigantyczne. My czekamy na dom już 2 lata, a powidziano nam, że czeka się ok. 5 lat np. na dom 2 pokoje z ogrodem. Oczywiście wszystko zależy od dzielnicy, ale w tych "lepszych", czy bezpieczniejszych raczej ciężko cokolwiek dostać. Oczywiście każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, ale łatwo nie jest.

No nic zmykam na film papa.
 
reklama
DZIĘKI MONIA ZA ODPOWIEDZ ZDAJE SOBIE Z TEGO SPRAWĘ ZE W BRADFORD JEST DUŻO PAKISTAŃCZYKÓW ALE WŁAŚNIE CHODZI MI O SZKOŁY KATOLICKIE A W MOIM REJONIE ZA DUŻO TEGO NIEMA NO NIC BĘDĘ SZUKAĆ. A CO DO MIESZKANIA NO WŁĄSNIE ZŁOŻYŁAM APLIKACJE W 08.12. ZOBACZYMY CO Z TEGO WYNIKNIE ALE NAPEWNO SOBIE POCZEKAMY POZDROWIONKA :blink: DOBRANOC
 
Witam dziewuchy....

Nam podlaczyli dopiero wczoraj neta. Ale ile bylo z tym zachodu, bo juz zalozyli nam linie 29 listopada. Ale zle nam to zrobili i dopiero wczoraj po ponaglaniu telefonicznym przyszedl technik i od nowa wszystko sprawdzil....
Bylismy , bylam juz u kresu wytrzymania ani pl tv ani neta nic nie wiedzialam co sie dzieje ze swiatem

Hagie - dzieki moja asystenko!!!!

Aagam, przeprowadzilismy sie ulice obok, rowniez na bd4...Narazie probujemy sie ogarniac ale nie wiemy w sumie za co sie zabierac, narazie zrobilismy sypialnie i zaczynamy od gory...Nie ejst tyle pracy bo dom jest nowy i tylko kolory scian zmieniamy ewentualnie jakies drobne rzeczy....
Ale metraz jest spory to i sprzatania jest duzo...
Teraz dom pelny ludzi, bo przyleciala do mnie kolezanka 2tyg temu, a teraz mama przyleciala na swieta...Bo zostajemy w domu na swieta....

Witam nowa mamusie... Madziorek - ja tez mam nadzieje ze sprostam zadaniu potraw wigilijnym. ja bardzo luybie gotowac wiec wiekszego problemu nie bedzie...

Dziewczyny wrocilam do pracy, tzn pracowlaam w jednym zakladzie, ale za daleko dojazdy ciezkie itd. potem dwa dni bylam na zastepstwie.

A teraz zaczynam szukac jakie skonkretniejszej pracy blisko domu. Bo chcialabym sie wyrwac do pracy...Owszem bardzo tesknie za Laura, i do tego jeszcze te rozlaki.
Ja karmie ja cyckiem tzn ona wisi... i nie idzie jej oduczyc...
 
Hej dziewczyny witaj Werka jak tam idą zakuoy świąteczne jak jakos niemoge sie zebrac zaczynam od jutra cos czuje ze to bedzie bardzo pracowitytydzień od piątku zaczynam gotować juz nie moge sie dov=czekac tej Wigilli:))) a jak u was to idzie??? Moja Myszka prawdopodobnie od stycznia pojdzie do przedszkola :))) mam nadzieje ze tym razem nie bedzie ryku:) pozdrawiam was
 
Witam.

U nas przygotowania do świąt tzn, sprzątanie, przystrajanie domu itd. Gotowanie zaczynam w piątek więc cały weekend spędzę w kuchni, ale za to jakie smakołyki będziemy zajadać:-D Już się doczekać nie mogę.

Madziorek - i jak znalazłaś katolicką szkołę? A tak ogólnie to Wy dopiero do Uk przyjechaliście, czy się przeprowadziliście z innego miasta?

Romi - a jak z cenami? Ile taka sesja kosztuje?

Werka - to masz teraz niezłe zamieszanie jak tyle ludzi w domu. Dobrze, że już macie internet, bez niego jak bez ręki:tak:

Z okazji zbliżających się Świąt najlepsze życzenia dla Was kobietki i dla Waszych rodzin.:-)
 
Monia jak narazie znalazłam przedszkola:))) udało sie jestem przeszczesliwa Nellunia zaczyna od stycznia:)))W tym tygodniu ide na spotkanie w sprawie szkoły:))) jak dobrze pójdzie to nie bede musiała sie przeprowadzac:)Ja przyjechałam do Anglii dokładnie 5 miesięcy temu z Polski:)W Polsce moja Myszka nie chodziłą do przedszkola dlatego teraz jest tak ciężko:( Ale mam nadzieje ze sie wszystko ułoży :-) Ja tez planuje zacząć gotowac od piątku także weekend w kuchni:)))Ale nie moge sie doczekac tych świąt:)))Pozdarwiam Wszystkich:****:tak:
 
Hej, jakoś ostatnio nie chciało mi się nic pisać, bo u nas było trochę chorobowo. Zuzka od środy na antybiotyku, ale ona już zdrowa, za to ja i M w weekend kichaliśmy i prychaliśmy na zmianę...ale na szczęście nam też już przechodzi.
Mam do Was pytanko, podpowiedzcie mi jakieś sposoby, jak zachęcić niejadka do zjedzenia "obiadka" :-), bo kilka dni temu Zuza ogłosiła strajk głodowy i praktycznie nic nie chce jeść :no:
Ja też najbliższy weekend spędzę w kuchni, ale jakoś nie jestem z tego aż tak zadowolona, jak Wy...ja lubię jeść, ale gotować, to już niekoniecznie :eek: A co szykujecie na święta??? Może się zainspiruję Waszymi pomysłami :tak:
Madziorek fajnie, że udało Ci się załatwić przedszkole. A na ile godzin Twoja córcia pójdzie, na 3 dziennie? Ile ona ma lat, bo albo nie pamiętam, albo nie doczytałam :-p A jak u niej z angielskim? Bo ja właśnie boję się tego,że jak moja Zuzka pójdzie do przedszkola, to w ogóle nie zrozumie, co do niej mówią, bo my w domu tylko po polsku...
Werkamirek to może ja do Was na święta wpadnę, bo ja wiem, że Ty suuuuper gotujesz :tak: a jeśli chodzi o karmienie piersią, to wiem coś na ten temat, bo Zuzkę karmiłam ponad 20 miesięcy, ale ona jakoś tak sama z siebie z dnia na dzień postanowiła, że już nie chce cyca...
Monia szykujcie się na jutro, bo nadciągamy :-D więc może Ty jeszcze poczekaj z tymi porządkami, zaczniesz sprzątać, jak wyjdziemy, bo na pewno będzie wtedy sporo roboty hihihi :-D
Dziewczyny, co kupujecie swoim pociechom pod choinkę? bo ja nie mam zielonego pojęcia, tym bardziej, że u nas grudzień, to miesiąc prezentów, bo najpierw Mikołajki, potem Zuzi urodziny, no i zaraz święta...a nie chciałabym dawać jej żadnej zabawki, bo tyle ich już w domu, że spokojnie nie można przejść bez potykania się o jakąś zabawkę...ehhh, jeszcze kilka dni mi zostało, może coś wymyślę. Zawsze mogę dać jej rózgę i powiedzieć, że była niegrzeczna ;-):-p
Pozdrawiam
 
reklama
Witam.

My dziś wyjazd do miasta zaliczyliśmy. Szczęśliwie nie padało i o dziwo było naprawdę ciepło.
Jutro po południu musimy iść do polskiego sklepu, kupić jeszcze parę rzeczy na święta.

Hagie - nie przejmuj się, na 100% nie nabałaganicie:-) zresztą ja na razie firanki piorę okna myję. Także i tak jeszcze przed samymi świętami będę sprzątać. Czekamy z niecirpliwością na wizytę. Sara chodzi i mówi "Ziuzia, przyjdzie? z mum?" co w wolnym przekładzie oznacza "Czy Zuzia przyjdzie? Z mamą?":-p
Jeżli chodzi o potrawy, to u nas będą królować sałatki, bo my z C uwielbiamy. Mam 3, które zawsze robię, a w tym roku wypróbuję nowy przepis. Mam nadzieję, że będzie smaczna. Poza tym robię bigos i jakieś mięsko. ryb nie lubimy więc śledzie itd odpadają:-D Robię za to faszerowane jajka.

Madziorek - myślę, że Twoja córcia sobie poradzi. Trochę minie zanim się oswoi z językiem. Może włączaj jej bajki po angielsku niech się osłucha.

Werka - moja gwiazda wcale mi z piersi jeść nie chciała, więc przez ponad rok czasu ściągałam jej pokarm i karmiłam butlą, także niestety nie pomogę w kwestii odzwyczajania:no:

No nic zmykam. Papa
 
Do góry