reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

Helllooołłłłłł:-):-):-)
Jestem i ja pamieta mnie ktos jeszcze:-):-D
W koncu podlaczona do swiata ale mi dziwnie bo nie wiedzialam od czego zaczac:-D Ale pomalu ogarniam juz wszystko.
Zanim zdazylam przeczytac wszystkie zaleglosci to troche minelo czasu ale odrazu przyznaje sie bez bicia nikomu nic nie odpisze bo za duzo tego bylo i glowa mala na spamietanie wszystkiego wiec wybaczcie mi;-)

My juz zaklimatyzowani na calego mieszkanko fajne i dobrze sie mieszka jestesmy zadowoleni:tak:
Niunka przeprowadzke przeszla bardzo spokojnie szczerze to nawet nie wiem czy cos odczula:sorry2: wiec ciesze sie z tego powodu spi tak jak spala i to najwazniejsze:tak:
Jejuu nie wiem co mam Wam napisac bo jestem zakrecona po takiej przerwie:baffled: Ale juz teraz bede na bierzaco:tak:
Poki co uciekam obiad robic bo maz za niecala godzine bedzie w domu a ja nic nie mam na obiad przygotowane:-p

Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie:tak::-)
 
reklama
Hej wszystkim mamusiom :) :* jestem tu nowa i mam pytanko a w sumie to kilka :) jestem w 4 miesiącu ciąży i dostałam zwolnienie lekarskie do czasu kiedy będę mogła odejść na macierzyńskie czyli te 11 tygodni przed porodem. W sumie moje chorobowe będzie 13 tygodnie i przez te 13 tygodnie będę miała płacone tylko 79,50 funtów tygodniowo, moja normalna stawka wynosiła 210 tygodniow więc różnica troszke jest. :) Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was była w podobnej sytacji i jak sobie z tym poradziła , może w tym wypadku należy sie jakieś dofinansowanie , benefit ? Jeszcze jedno co wtedy z macierzyńskim czy będzie brana pod uwage moja normlana stawka kiedy pracowałam , czy te 79,50 za chorobowe ? bo jeśli stawka chorobowego to wtedy nie kwalifikuje sie do macierzyńskiego od pracodawcy ;/ pomóżcie :) z góry dzięki za odpowiedź :*
 
Witajcie :D
Ja też powróciłam po długiej nieobecności ;)
Przeprowadziliśmy się i baaardzo jestem zadowolona z nowego domku..
Po pierwsze:
Blisko po zakupy, blisko polski sklep, mały park niedaleko, nie ma co narzekać :)
Fakt, że do miasta kawałek ale zawsze można busem, bo są co 15 minut :)

A co tam u Was?
Ja już niedługo, może w przyszłym tyg idę do lekarza, będzie to prawie 9 tydz, więc pewnie dostanę termin na wizytę z położną no i co raz bliżej do USG :)
Boję się trochę tej pierwszej wizyty z położną o mój angielski, słyszałam, że można prosić o pomoc polskiego tłumacza? to prawda?
Nie mam tu żadnej koleżanki a mój D. nie nada się też :/
 
Hej:-)

Createdbylove możesz poprosić o tłumacza, tylko musisz chyba już GP o tym powiedzieć żeby oni "zarezerwowali" Ci na wizytę z położną:tak: Takie spotkanie spotkanie to nic strasznego ale jest mnóstwo pytań:baffled:

agusiaa87 witaj wśród nas:-) nie mam pojęcia jak jest tutaj ze zwolnieniami, nigdy nie byłam więc też nie wiem czy należą Ci się dodatkowe benefity:zawstydzona/y:

Ania na FB widać że Twój men też stęskniony mocno za rodzinką:tak: Miło:tak:

Agaam a jak z tym kaszlem Victorii, poprawiło się coś??

Kasia8118 a wiesz, że ja nie kupowałam nigdy sprzętu w argosie:no::szok: Jakoś tak zawsze przez internet albo w comecie. My też przymieżamy się do kupna TV, właściwe jesteśmy już zdecydowani ale nie ma kiedy po niego pojechać. Kupujemy z tej strony TVs | Televisions | LCD TV | LED TVs | Cheap LCD TVs, Plasma TVs and HD Ready TVs from Direct TVs oni mają showroom w huddersfield i tam też możesz zamówić:tak: Teraz jest tam promocja że za free dają 5 lat gwarancji:tak: przynajmniej na ten co my wybraliśmy
Sony KDL46EX703 46 Inch 1080p LED TV KDL46EX703U - Televisions and TVs from Direct TVs

Alfa byłaś dzisiaj może w lidlu??? Widziałam dziewczynę z bliźniakami mniej więcej w wieku Twoich. Miałam ochotę nawet zagadać ale przeleciała przez sklep jak tajfun:-D
Ciekawa jestem czy to byłaś Ty:confused:


Dziewczyny może byśmy na kulki się wybrały w tygodniu???
 
ja napisze tylko tyle na dziś
no to mamy pieska:-D
 

Załączniki

  • DSCF0023.jpg
    DSCF0023.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 58
  • DSCF0027.jpg
    DSCF0027.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 55
  • DSCF0029.jpg
    DSCF0029.jpg
    16,8 KB · Wyświetleń: 58
agusiaaa87 witaj na forum ja niestety nie pomoge
createdbylove ja wlasnie dzis bylam u midwife,ja jakos sie dogadalam ale jesli chcesz tlumacza to nie ma zadnego problemu.jak bedziesz sie umawiala na wizyte to powiedz ze potrzebujesz i oni sami zalatwia.jesli najpierw idziesz do lekarza to popros zeby przy rejestracji dopisal ci kogos mowiacego po polsku.a tak wogole to wydaje mi sie ze nie musisz czekac az oni cie umowia do poloznej mozesz sama sie zarejestrowac a przynajmniej ja tak zrobilam zaraz po potwierdzeniu przez gina ze jestem w ciazy.
nefretete101sliczny ten wasz piesio i widac ze z synkiem dobrze sie ,,dogaduja"
 
dobrywieczor:-)
Ja jakos malo czasu mialam ostatnio;-) Dzis bylysmy na party urodzinowym u Katariny ,jutro mamy gosci na weekend-siostra A z rodzinka:happy2: Pozatym bez zmian,mala gadula gada coraz wiecej.no i nadal preferuje angielski:-):-D maly Eric kopie niesamowicie mocno,az mi brzuch faluje :szok:ale uwielbiam to!!:happy2:
ANIA-dzieki ze pytalas o mnie:happy2:
NEFRETETE-piesek super:happy2: moja tesciowa ma identycznego ,2 lata ma juz ,super do zabawy z dziecmi:tak::tak: Ja tez zwierzeca mamka od dziecka,byl pudel czarny,a`la chow chow,kocur, swinek morski no i do teraz mam tam pudla miniaturke i kotka:happy2:a tu niezawodnego swinka :-):tak:
Zycze zdrowka wsz chorym witam serdecznie nowa mamusie:happy2:
I dorzucam kilka fotek -AMPAR-na Twoje zyczenie;-);-):tak::tak: no i sto lat dla Artura:happy2:
pozdrawiam wszystkie ,papappappapa
 

Załączniki

  • natusia 2 latka ,pazdzier 2010 007.jpg
    natusia 2 latka ,pazdzier 2010 007.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 45
  • natusia 2 latka ,pazdzier 2010 009.jpg
    natusia 2 latka ,pazdzier 2010 009.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 40
  • Spacerek-Natalie .11.10.10 005.jpg
    Spacerek-Natalie .11.10.10 005.jpg
    36,9 KB · Wyświetleń: 39
  • natalcia 2 latka,6,10 10 004.jpg
    natalcia 2 latka,6,10 10 004.jpg
    27,6 KB · Wyświetleń: 40
  • Spacerek-Natalie .11.10.10 003.jpg
    Spacerek-Natalie .11.10.10 003.jpg
    43,5 KB · Wyświetleń: 39
  • brzuszek 24 tydz.i spacerek 7.10,10 015.jpg
    brzuszek 24 tydz.i spacerek 7.10,10 015.jpg
    51,7 KB · Wyświetleń: 34
  • brzuszek 24 tydz.i spacerek 7.10,10 014.jpg
    brzuszek 24 tydz.i spacerek 7.10,10 014.jpg
    46,9 KB · Wyświetleń: 30
Ostatnia edycja:
Nefretete piesio śliczny i duży ;-) Z papierami wszystko ok?
agusiaa87 nie wiem jak ze zwolnieniem i późniejszym macierzyńskim, ale wydaje mi się, że powinnaś złożyć wniosek o dofinansowanie do opłat na czynsz i counsil tax. A do macierzyńskiego liczy się 26tygodni przepracowanych w roku i z tego co się orientuję możesz sama wybrać kilka najlepiej płatnych tygodni i z tego powinni Tobie wyliczyć macierzyński. Podejdź do Job Centre, tam Ciebie poinformują :tak:
createdbylove i agaam świetnie, że podobają się Wam nowe domki :-)
Natalka współczuję bólu :szok:. Na szczęście już masz spokoj. Szkoda jednak, że nie poszłaś do szpitala jak Tobie pisałyśmy.
Kasia8118 współczuję pobudek :-( . U nas ostatnio Chris wstaje około 8,00, ale to tylko dlatego, że o 6 rano daję mu mleko :baffled: . Za to już trzecią noc nie chce spać u siebie, mowi, że się boi, i wiem, że mowi prawdę, bo kilka razy przebudził się z krzykiem w nocy :no:. Nie wiem o co chodzi :confused:. Do tego dzisiaj w nocy obudził się o 2,00 i stwierdził, że on idzie grać :szok:. Kilka minut mu tłumaczyłam, że jest ciemno, jest noc i ma spać.
Ania1812 To Filipek musiał być dumny, nie mówiąc o Tobie :tak:
Ja dzisiaj byłam w szkole i mam lekkiego nerwa. Chris będzie mógł zacząć dopiero od stycznia. Liczyłam, że uda się od listopada, ale niestety nie ma takiej możliwości. Przez 3 godziny siedziałam w domu i obdzwaniałam childminder, ale znalazło się tylko miejsce w Scholes, a to niestety nie w tą stronę :angry: . Do tego za 4 godziny musiałabym zapłacić prawie 14 fuli. Za tą cenę znalazłam przedszkole niedaleko Collegu, w poniedziałek będę tam dzwonić. Mam nadzieję, że będą miejsca. Jakoś będę musiała się przemęczyć do ferii świątecznych :-( Ale fianasowo będzie lipa bo opieka do Chrisa i dojazdy do Collegu to będzie 70 fuli tygodniowo :szok: . Zależy mi jednak na tym by chodzić te cztery dni w tygodniu. Niestety rano nie mają miejsc ani na zajęciach, ani w ich przedszkolu. A popołudniu przedszkola nie ma :-(. A że nie pracuję chociaz 16h/w to mi się nie należy dofinansowanie :wściekła/y: A tu jeszcze dojdzie teraz ogrzewanie :growl::hmm:
 
Ostatnia edycja:
Hej :-) dzięki za odpowiedzi do mojego posta , w poniedziałek wybieram sie do job centre zobaczymy co tam mi powiedzą i mam zamiar odwiedzić citizen advice bureau moze tam mi pomogą , najwyżej pujde do GP ze cche wracać do pracy bo za 80 tygodniowo nie damy rady :-( jakby ktoś jeszcze cosik wiedział prosze o informacje :tak: pozdrawiam wszystkie mamy z Bradford :happy: a tak swoją drogą to troszke nas tu jest :tak:
 
reklama
hej

Ja tylko na chwilke bo zalatana jestem, skomentuje zdjecia i zaraz znowu spadam

Dzieki za zyczenia dla artura:tak:

graziulxxx- cudne sa zdjecia z jesiennego spaceru:tak: Ja mam z zeszlego roku i conajmniej 3 stoja w ramce :tak:
Nefretete- gratulacje psiuta:tak: jest cuuuudny;-)
mamatrojeczki- twoj piesek tez jest sliczny- zazdroszcze jak widze te zabawy z mlodym;-) wesole miasteczko:szok::szok::szok:
agaam- witaj po przerwie- chcesz czy nie ja cie pamietam;-):-D:-D:-D:-D


Sie wkurzylam:wściekła/y: Chcialam kupic wczasy na za tydzien na ten durny artura przymusowy urlop a cena za samolot skoczyla podwojnie i bede siedziala w Anglii- pierwszy raz chyba. Ide wiec cos kombinowac na 3 nocki chociaz:tak:


mam 2 pytania:

czy ktoras ma tel z talk talk? Ja wlasnie zmienilam i wzielam opcje za 2 f gadasz ile chcesz do polski???????????????????????????????? Czy to jest tez na komorki??????????????

Czy jest cos fajnego w hull- oprocz deep, muzeum dinozaurow??????? Moze jakis shopping dla mnie???????????????/;-)


Spadam bo maly tonie w wannie:szok: Tak mowi bynajmniej:szok:
 
Do góry